خانه / بورس و سهام / وام مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومان شد

وام مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومان شد

در جلسه عصر دیروز هیئت دولت به‌ریاست رییس جمهوری با افزایش 2.5 میلیون تومانی تسهیلات مسکن روستایی و پرداخت 15 میلیون تومان برای نوسازی هر واحد مسکونی روستایی موافقت شد .

در این جلسه معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری گزارشی درخصوص سیاست‌های اقتصاد دانش‌بنیان به هیئت وزیران ارائه داد. روحانی در این جلسه، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان را از سیاست‌ها و اولویت‌های دولت برشمرد و حضور موفق کشور در رقابت جهانی را در گروی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و بر تجاری سازی و برندسازی و عبور از مقاله نویسی تأکید کرد .

وی ضمن تأکید بر مطالعات بنیادی و حرکت در مرزهای دانش، تمرکز هرچه بیشتر بر زمینه‌های کاربردی به‌ویژه در مورد مسایل و نیازهای روز کشور از قبیل آب، برق، انرژی‌های نو، فناوری نفت و گاز، محیط زیست، دارو و پزشکی را ضروری خواند .

رییس جمهوری همچنین بر بهره گیری از همکاری‌های کشورهای دیگر در شکل‌دهی و توسعه شهرک‌های علمی تأکید کرد و حمایت جدی دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان را اعلام و کلیه دستگاه‌های اجرایی را به همکاری با معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در این مورد توصیه کرد .

در جلسه عصر امروز هیئت دولت گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره وضعیت مسکن روستایی به دولت ارائه شد. هیئت وزیران جهت نوسازی و بهسازی 200 هزار واحد روستایی در سال 1393، با اختصاص سقف 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی برای هر واحد موافقت کرد .

دولت همچنین با اختصاص مبلغ 651 میلیارد ریال اعتبار جهت بازسازی و جبران خسارت و کمک به بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تأمین لوازم خسارت دیده ناشی از زلزله اخیر در استان ایلام موافقت کرد. با تصمیم دولت مبلغ یک‌هزار و 657 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت نیز به آسیب دیدگان ناشی از این زلزله اختصاص یافت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*