خانه / بورس و سهام / جزئیات عرضه اولیه “سرمایه گذاری مسکن زاینده رود” تشریح شد

جزئیات عرضه اولیه “سرمایه گذاری مسکن زاینده رود” تشریح شد

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: 20 میلیون سهم شرکت 200 میلیون سهمی سرمایه گذاری مسکن زاینده‌رود (دوشنبه) در نماد “ثرود” در بازار اول فرابورس عرضه اولیه خواهد شد و پیش بینی می‌شود حجم نقدینگی لازم برای این عرضه اولیه کمتر از 8 میلیارد تومان باشد .

بهنام محسنی افزود: این عرضه اولیه معادل 10 درصد از کل سهام شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود است و سهمیه معامله گران برخط (آنلاین) نیز 10 میلیون سهم تعیین شده است .

وی اضافه کرد: مشتریان آنلاین هم پس از کشف قیمت و تعیین سهمیه هرکد، می‌توانند اقدام به خرید کنند. بعلاوه این که سقف خرید هر کارگزاری به همراه تمام شعب، 73 هزار سهم و سهم هر صندوق سرمایه گذاری اعم از مشترک و قابل معامله (ETF) 20 هزار سهم تعیین شده است .

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس در خصوص نقدینگی مورد نیاز سرمایه‌گذاران برای خرید این میزان سهام در فرابورس تصریح کرد: با توجه به این که نقدینگی لازم برای این عرضه نسبت به ارزش معاملات روزانه بازار سرمایه پایین است به سهامدارن توصیه می شود متناسب با حجم این عرضه نسبت به تجهیز نقدینگی اقدام کنند .

محسنی در ادامه با اشاره به آغازپذیره نویسی اولین صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان در روز شنبه در فرابورس گفت: عرضه سهام سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود می‌تواند مکمل چرخه ارزش بازار در صنعت انبوه سازی، املاک و مستغلات باشد .

وی در خصوص تاثیر این عرضه بر معاملات بازار سرمایه نیز اذعان داشت: امیدواریم با جذب نقدینگی جدید در بازار سرمایه به واسطه این عرضه اولیه، تحرک و پویایی به بازار سهام باز گردد؛ بعلاو این که حجم سهام، زمان عرضه و نیز صنعت و گروهی که در آینده عرضه اولیه سهام در آن انجام خواهد شد به نتایج عرضه اولیه فردا و نوع واکنش سرمایه‌گذاران بستگی دارد.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*