خانه / بورس و سهام / مهمترین وتاثیر گذارترین خبرها بر بازار بورس / دوشنبه 10 شهریور

مهمترین وتاثیر گذارترین خبرها بر بازار بورس / دوشنبه 10 شهریور

حسن روحانی : جمهوری اسلامی ایران در مذاکره به دنبال هدف برد – برد است . اگر کشورهای ۱+۵ در چارچوب مقررات بین‌المللی و به دنبال ایجاد اعتماد و شفافیت بیشتر بخواهند مذاکره را ادامه دهند، ما نیز با کمال حسن نیت این مذاکرات را که به نفع طرفین است، پیش خواهیم برد.

دولت ایران تلاش کرده تا با کشورهای ۱+۵ مذاکره جدی، عمیق و سازنده ای داشته باشد.امروز نیز ما آماده هستیم تا مذاکرات را برای دستیابی به توافق نهایی ادامه دهیم و اگر هدف ۱+۵ در مذاکرات فشار بر ایران به منظور جلوگیری از رشد علمی و فناوری نباشد، می‌توان راه را برای توافق باز نگه داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ،فتحی پور:
تعطیلی پروزه های عمرانی دلیل اصلی انباشت محصولات کارخانه ها در انبار ها ست. تا امروز برای اجرای پروژه های عمرانی، هیچ مبلغی تخصیص نیافته است و چراغ کارگاه هیچ پروژه عمرانی روشن نشده است، دولت به سختی حقوق .کارمندان را می پردازد
کارخانجات سیمان و فولاد با خسارت های زیادی رو به رو هستند و تولیداتشان در انبار ها دپو شده است، ادامه این روند موجب بیکاری کارگران و ناهنجاری های اجتماعی می شود.

مدیرعامل بانک سپه،سید کامل تقوی نژاد
پروژه‌ای به ارزش 480 میلیون یورو از محل تسهیلات فاینانس چین برای احداث پتروشیمی به مرحله عقد قرارداد رسیده و مرحله اول گشایش اعتبار آن انجام شده است.

 مشاور دبير انجمن خودروسازان، ميرخاني رشتي:
احتمال كاهش قيمت خودرو بر اساس محاسبات منطقي وجود ندارد . با توجه به افزايش قيمت نهاده‌هاي توليد، كاهش قيمت خودرو امكانپذير نیست ولي اگر دولت يا مجلس در اين رابطه دستوري صادر کنند قطعا ما اطاعت امر مي كنيم.
تورم شش ماهه امسال در فرمول شوراي رقابت ناديده گرفته شده است. طبق برنامه شوراي رقابت هر شش ماه بايد تورم بخشي بازنگري شده و بر اساس آن قيمت هاي جديد اعلام شود كه متاسفانه قيمت هاي فعلي در ارديبهشت ماه و بر اساس تورم سال 92  تعيين شده و قاعدتا بايد قيمت خودرو مجدد  بر اساس نرخ تورم شش ماه اول امسال بررسي و تعيين شود و بر اين اساس قطعا افزايش قيمت خواهيم داشت و اين درخواست از سوي خودروسازان به شوراي رقابت ارسال شده است.

رییس کمیته تحقیق و تفحص صنعت خودرو،علی علیلو
صنعت خودروسازی باید غیرسیاسی باشد. اگر وزیر صنعت در راستای اجرای گزارش تحقیق و تفحص خودروسازی پاسخگو نباشد، موضوع را به رئیس‌جمهور گزارش می‌دهیم.گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو بایگانی نشده و در حال پیگیری است..
ازوزارت صنعت به عنوان متولی صنعت خودرو می‌خواهیم تا موارد خلاف قانون را که در گزارش تحقیق و تفحص از صنعت خودرو به آن اشاره شده است، اصلاح کند. مجلس نسبت به نحوه قیمت‌گذاری خودرو معترض است، ولی دلیلی ندارد وارد کار قیمت‌گذاری شود.

رییس کل سابق بانک مرکزی،محمود بهمنی
رکودی که امروز با آن مواجه هستیم، باید دو سال قبل با آن مواجه می‌شدیم، دلیل آن هم این است که نقدینه خواهی جامعه مانند افزایش نرخ ارز ناگهان دو برابر شد. اما ما توانستیم نرخ تورم سال 88-89 را تک رقمی کنیم و آن را به حدود 9.8 درصد برسانیم اما مجددا این نرخ در سال 89 به حدود بیش از 12 درصد رسید.

با اجرای هدفمندی یارانه ها و تحریم‌ها ، تورم در پایان سال 91 به 30.5 درصد رسید.این کار را ما در مقابل نجات واحدهای تولیدی انجام دادیم و شرایط این وضعیت را ایجاب می‌کرد. در اصل علت افزایش تورم، افزایش ناگهانی و دو برابری قیمت ارز بود، ولی تورم یکبار اتفاق می‌افتد، افزایش دو برابری قیمت ارز هم یکبار رخ می‌دهد.
برنامه ریزی کرده بودیم که نرخ تورم را به کمتر از 5 درصد ظرف دو سال برسانیم. کارخانجات تولیدی در حال حاضر با ظرفیت 40 و 50 درصد فعالیت می‌کنند و توان مالی ظرفیت بالا برای تولید را ندارند و چون با ظرفیت پایین کار می‌کند، تعدیل نیرو انجام می‌دهند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*