خانه / بورس و سهام / سهامداران بانک آرین پولشان را گرفته‌اند

سهامداران بانک آرین پولشان را گرفته‌اند

معاون سازمان بورس با بیان اینکه قراراست بانک آرین موضوع فعالیت خود را به‌عنوان نهاد مالی تغییر داده و به فعالیتش ادامه دهد، اعلام کرد: سهامداران بانک آرین یا عمدتا پول‌های خود را گرفته و یا در حال گرفتن پولشان هستند.

سید علی حسینی، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس در گفت‌وگو با ایسنا در مورد تعیین تکلیف سهامداران بانک آرین افزود: سهامداران بانک آرین 2گروه هستند؛ گروه اول کسانی که سهام این شرکت را به میزان 70میلیارد تومان در پذیره‌نویسی اولیه خریداری کردند و گروه دوم سهامدارانی که در 130میلیارد تومان افزایش سرمایه صاحب این سهم شدند. وی افزود: به‌دلیل اینکه بانک مرکزی افزایش سرمایه این شرکت را باطل کرد، کل منابع در اختیار 2بانک قرار گرفت و سازمان نیز با شرکت مکاتبه کرد تا آنها را برگشت دهد که این فرایند در حال انجام است. به این ترتیب سهامداران این بانک یا عمدتا پول‌های خود را گرفته و یا در حال گرفتن هستند.

درخواست تغییر موضوع فعالیت

حسینی ازدرخواست بانک آرین برای تغییر موضوع فعالیت خبر داد واعلام کرد: درحالی‌که بانک مرکزی مجوز بانک آرین را لغو کرده، این بانک از سازمان بورس درخواست کرده است که موضوع فعالیت خود را تغییر داده و به‌عنوان شرکت سهامی عام باقی بماند. وی ادامه داد: بر این اساس بانک آرین درخواست کرده است که موضوع فعالیت خود را به‌عنوان نهاد مالی تغییر دهد که در این خصوص مکاتباتی با همکاران سازمان بورس انجام شده و درصورتی که پاسخ مثبت داده شود تصمیم‌گیری‌های لازم در این‌باره گرفته خواهد شد. عضو هیأت مدیره سازمان بورس خاطرنشان کرد: این در حالی است که باید نظر بانک مرکزی در این خصوص اتخاذ شود که آیا نظر این بانک مبنی بر انحلال بانک آرین است یا فقط مجوز بانک لغو شده است که اگر فقط مجوز بانک آرین لغو شده باشد، شرکت می‌تواند موضوع فعالیت خود را تغییر دهد ولی اگر نظر بانک مرکزی مبنی بر انحلال باشد باید پروسه لازم طی شده و وجوه سرمایه‌گذاران اولیه نیز در فرایند انحلال برگرداننده شود.

به گفته حسینی این پروسه در حال پیگیری بوده و با بانک مرکزی و نهادهای مالی مکاتباتی انجام شده است که به این دو سؤال پاسخ داده شود که اگر پاسخ این سؤال را دریافت کردیم به شرکت اجازه می‌دهیم که مجمع خود را برگزار کند و موضوع فعالیت خود را تغییر دهد و کماکان در فرابورس باشد یا در غیر این صورت باید به مصوبه بانک مرکزی تمکین کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*