خانه / بورس و سهام / تأثیر مثبت راه اندازی دستگاه های جدید بر عملکرد “پلاسک”

تأثیر مثبت راه اندازی دستگاه های جدید بر عملکرد “پلاسک”

براساس آخرین اطلاعات درج شده در سایت کدال، شرکت پلاسکوکار برای سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه سال 93 با زیانی به میزان 139 ریال مواجه خواهد بود این در حالی است که “پلاسک” براساس عملکرد واقعی سه ماهه منتهی به 31 خرداد ماه سال جاری با زیانی معادل 109 رو به رو شده است.

در همین راستا، علیرضایی، مدیر حسابرسی شرکت پلاسکوکار در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: زیان شرکت پلاسکوکار خارج از اختیار می باشد چراکه علل اصلی زیان “پلاسک” ناشی از هزینه حمل و نقل و سوخت مربوط به جاده قزوین به تهران می باشد و همچنین علل دیگر زیان موجود، استهلاک دارایی های جدیدی می باشد که ایجاد شده است اگرچه شرکت پلاسکوکار در نظر دارد که راهکارهای مناسبی در جهت مطلوبیت عملکرد شرکت از جمله به صرفه اقتصادی رساندن هزینه حمل و نقل انجام دهد.

علیرضایی تصریح کرد: همچنین به عنوان خبر مثبت در رابطه با وضعیت شرکت می توان به خرید انتقال دو دستگاه تزریق سنگین اشاره کرد بطوریکه هم اکنون شرکت پلاسکوکار در مرحله راه اندازی این دستگاه ها می باشد لذا پیش بینی می گردد که دستگاه های مذکور تا پایان شهریور ماه و یا حداکثر تا 15 مهر راه اندازی شوند.

مدیر حسابرسی شرکت پلاسکوکار عنوان کرد: پیش بینی می شود شرکت پلاسکوکار طی نیمه دوم سال جاری، با توجه به راه اندازی دستگاه های تزریق سنگین، با افزایش ظرفیت تولید محصولات همراه باشد.

وی افزود: به نظر می رسد به دلیل شرایط پیشرو، زیان “پلاسک” از زیان پیش بینی شده موجود در بودجه این شرکت کمتر شود بطوریکه احتمال می رود حدود 50 درصد از زیان شرکت پلاسکوکار بهبود یابد. همچنین در حال حاضر شرکت پلاسکوکار مشکل کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش پایین دارد که ناشی از زیان انباشته این شرکت می باشد

علیرضایی اظهار کرد:. انتظار می رود رفع تحریم ها تأثیر مثبتی بر وضعیت “پلاسک” بگذارد بطوریکه در صورت حصول توافقات هسته ای، شرکت پلاسکوکار قادر به افزایش تکنولوژی، ارتقای کیفیت مواد اولیه و ورود به بازارهای جدید علاوه بر “سایپا” به دلیل مذاکره با سرمایه گذاران خارجی باشد همچنین با توجه اینکه مشتری اصلی شرکت سایپا می باشد لذا با رفع تحریم ها شاهد رونق عملکرد “سایپا” و در نتیجه رونق “پلاسک” خواهیم بود.

وی در خاتمه افزود: بطور کلی پیش بینی می شود که شرکت پلاسکوکار طی نیمه دوم سال جاری با راه اندازی 2 دستگاه تزریق سنگین عملکرد بهتری داشته باشد بطوریکه بخشی از زیان برآورد شده در بودجه را کاهش دهد. همچنین با توجه به افزایش ظرفیت “پلاسک” انتظار می رود این شرکت بتواند از خدمات پس از فروش نیز پشتیبانی به عمل آورد بنابراین چشم انداز شرکت پلاسکوکار، مثبت ارزیابی می شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*