خانه / بورس و سهام / گزارش های سه ماهه شرکت ها مثبت است

گزارش های سه ماهه شرکت ها مثبت است

نوسان جزو ذات بازار است و روندهای مثبت و منفی در این بازار کاملا طبیعی است.

شهریار شهمیری، مدیر عامل کارگزاری سهم آشنا در گفت و گو با (سنا) در خصوص وضعیت بازارسهام با تاکید بر اینکه نوسان جزء جدایی ناپذیر بازارسرمایه است، گفت: با توجه به افزایش های اخیر، روند این روزهای بازار و نحوه افت و خیز متغیرها کاملا طبیعی است.

وی با اشاره به اینکه بازار در این روزها کاملا متعادل بوده و یک سری سهام با رشد و گروهی دیگر با افت مواجهند، گفت: تغییرات شاخص کل خاص نیست که این موضوع برای بازار خوب است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به گزارش های سه ماهه شرکتها ادامه داد: با سرعت گرفتن روند انتشار گزارش های سه ماهه ، وضعیت سال 92 شرکت ها مشخص می شود و بازار بر اساس این گزارش ها می تواند تصمیم گیری کرده وخودش را پیدا کند.

شهمیری با اشاره به اینکه عملکرد سه ماهه شرکت ها به عنوان اولین عملکرد سال جاری آنهاست، گفت: با توجه به گزارش هایی که تا امروز منتشر شده ،می توانیم بگوییم بازار خوب است.

وی به افت شاخص در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: نمی توان بازار را هر روز در روندی صعودی یا نزولی دید و بازار با نوسان همراه است.

مدیر عامل کارگزاری سهم آشنا با اشاره به شرایط بازار افزود: بازار هیجانی معمولا عمر کوتاهی دارد و پس از آن بازار به حالتی از ثبات دست پیدا می کند.

شهمیری در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره صنایع برتر و پیشرو در بازار این روزها گفت: صنایع برتر بازار این روزها یا از لحاظ چشم انداز سال جاری مورد توجهند یا برعکس با توجه به وضعیت امروز صنعت، اقبال بازار را به همراه دارند.

وی با اشاره به صنعت بانکی و سهام این گروه در بازار ادامه داد: در حال حاضر صنایع بانکی با توجه به انتظارها از آینده و پیش بینی شرایط بهتر در آینده، مورد توجه بازار هستند.

شهمیری شرکت های سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و گفت: این گروه نیز دارای پتانسیل های نهفته ای هستند.

وی صنایع سیمان و غذا را از دیگر صنایع مورد توجه بازار دانست و افزود: اما به جرات می توان گفت روند کلی بازار در همه صنایع مثبت است.

مدیر عامل کارگزاری سهم آشنا در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ما درباره دلایل عرضه سهام در روزهای اخیر گفت: اگر به حجم و ارزش معاملات در این روزها نگاه کنیم متوجه می شویم که هیچ کدام از عرضه های اخیر روی میز نمانده و همه جذب شده است.

وی با تاکید بر اینکه حجم و ارزش معاملات در سال جاری رتبه بالاتری را کسب کرده است، گفت: در برابر هر عرضه ای، تقاضا وجود دارد و گردش معاملات رشد قابل توجهی داشته است.

شهمیری همچنین در خصوص تاثیر ریسک های سیستماتیکی مثل مذاکرات هسته ای در بازار این روزها گفت: نزدیک به یک دهه است که ریسک مذاکرات هسته ای در کنار بازار ما قرار دارد و مشکلی نیز ایجاد نکرده چراکه بازار نسبت به این موضوع بی تفاوت شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*