خانه / بورس و سهام / سهام عدالت تا مهر۹۲ وارد بورس می‌شود

سهام عدالت تا مهر۹۲ وارد بورس می‌شود

حسن محمدتبار در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در مورد آخرین وضعیت سهام عدالت اظهار داشت: بر اساس تأکیدی‌که در مصوبه 8 خرداد سال جاری شورای اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 درباره نحوه ورود شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به بازار سرمایه شده بود، در حال حاضر پیش‌نویس اولیه دستورالعمل نحوه ورود این شرکت‌ها با کمک سازمان خصوصی‌سازی، بورس و وزارت اقتصاد تهیه شده و مجدداً باید در شورای عالی اصل 44 به تصویب برسد.
وی در مورد مراحل ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به بازار سرمایه، گفت: نهایی شدن تعداد مشمولین سهام عدالت نخستین کاری است که باید انجام شود و در حال انجام دادن آن هستیم و باید کارگران فصلی ساختمانی نیز به آنها اضافه و 6 دهک دریافت سهام عدالت کامل شود. دومین اقدامی که باید انجام شود اصلاح پرتفوی سبد سهام عدالت بر اساس آخرین آمار مشمولین است زیرا این کار 3 یا 4 سال پیش انجام شده که بر اساس مشمولان همان موقع بوده و باید در حال حاضر با آمار مشمولین نهایی تطبیق و اصلاح شود.
معاون واگذاری و امور سهام سازمان خصوصی سازی ادامه داد: سومین مرحله پس از مشخص شدن سرمایه شرکت‌ها، افزایش سرمایه از طریق سلب حق تقدم آنها است که باید به تصویب سازمان بورس برسد و در نهایت نیز افشای برخی اطلاعات و امید نامه شرکت‌های استانی است. در حال حاضر اکثر استان‌ها اطلاعات خود را برای مشخص شدن تعداد نهایی مشمولان ارائه کرده‌اند و در حال انجام همزمان مراحل انجام کار هستیم.
محمدتبار با بیان “سعی داریم تا پایان شهریور ماه و یا حداکثر اوایل نیمه دوم سال اینکار را اجرایی کنیم”، گفت: 45 میلیون نفر فرم جمع‌آوری اطلاعات وجود داشته که از این تعداد 42 میلیون دعوت‌نامه صادر شده که 41 میلیون نفر ثبت نام نهایی شده‌اند و البته مابقی آن تا 42 میلیون نفر نیز در حال اصلاح مشخصات است که در نهایت 42 میلیون نفر کامل می‌شود. همچنین 2 میلیون و 320 هزار فرم برای کارگران فصلی ارسال شده که از این رقم یک میلیون و 561 هزار نفر فرم‌ها را تحویل داده‌اند و مابقی نیز در حال ارسال فرم‌های خود هستند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند %s *

*