خانه / بورس و سهام / سودآوری به دلیل افزایش در میزان قراردادها / صندوقهای فروشگاهی سکوی پرتاب “مرقام”

سودآوری به دلیل افزایش در میزان قراردادها / صندوقهای فروشگاهی سکوی پرتاب “مرقام”

براساس آخرین اطلاعات مندرج در سایت کدال، درآمد هر سهم شرکت ایران ارقام برای سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ به میزان ۴۸۶ ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم “مرقام” برای ۳۱ شهریور ماه سال ۹۳ به میزان ۳۹۵ ریال می باشد و در نتیجه درآمد هر سهم این شرکت برای ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ به میزان ۲۳ درصد افزایش داشته است.

در همین راستا، لهرستانی، مدیر سهام شرکت ایران ارقام در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: پیش بینی می شود با توجه به رشد صنعت رایانه، “مرقام” نیز به تبع آن رشد کند بنابراین به نظر می رسد شرکت ایران ارقام با توجه به شرایط موجود و افزایش در میزان قراردادها با افق روشنی همراه باشد.

بنابر این گزارش با مقایسه عملکرد شرکت ایران ارقام، میزان تولید و فروش این شرکت طی ۳۱ شهریور ماه سال ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ با افزایش پیش بینی شده بطوریکه میزان تولید طی مدت مذکور با رشد ۱۱۴ درصدی و میزان فروش با رشد ۱۷ درصدی برآورد شده است.

لهرستانی در این خصوص عنوان کرد: افزایش در میزان تولید شرکت ایران ارقام به دلیل رشد قراردادها می باشد بطوریکه عمده مشتری و قراردادهای “مرقام” مربوط به مؤسسات مالی و اعتباری و بانک هاست در نتیجه رشد سودآوری شرکت ایران ارقام منوط به رشد فروش می باشد این در حالی است که رشد فروش نیز بسته به میزان قراردادهاست.

مدیر سهام شرکت ایران ارقام بیان کرد: رفع تحریم ها تأثیر مثبت بسزایی بر وضعیت “مرقام” خواهد گذاشت بطوریکه با رفع تحریم ها، هزینه های مالی، جابه جایی پول و هزینه تأمین قطعات کاهش می یابد علاوه بر این در صورت لغو تحریم ها، نرخ دلار کاهش خواهد یافت لذا با توجه به درصد بالای تأمین مواد اولیه از خارج، این قضیه منجر خواهد شد که به شدت هزینه های تأمین مالی شرکت ایران ارقام کاهش یابد. همچنین کاهش نرخ سود بانکی به دلیل کاهش در هزینه های تأمین مالی تأثیر مثبتی بر وضعیت “مرقام” خواهد گذاشت.

وی در خاتمه افزود: علاوه بر این، چنانچه اصناف ملزم به استفاده از صندوق های فروشگاهی شوند این قضیه تأثیر مثبتی بر فروش “مرقام” می گذارد بنابراین چنانچه دولت در مقوله صندوق های فروشگاهی حمایت های لازم را نماید این موضوع نیز تأثیر مثبتی بر “مرقام” خواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*