خانه / بورس و سهام / بیمه سینا به ازای هر سهم 375 ریال سود تقسیم کرد

بیمه سینا به ازای هر سهم 375 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه سینا با حضور بیش از 92 درصد از سهامداران صبح روز شنبه 29 تیر ماه سال جاری در محل ساختمان مرکزی این شرکت برگزار شد و صورتهای مالی منتهی به اسفند ماه سال 1391تصویب شد.

به گزارش(ایسنا)، فریدون صفرخانلو، مدیر عامل شرکت بیمه سینا در ابتدای جلسه به ارائه گزارش از عملکرد شرکت در سال مالی 91 پرداخت.

وی حق بیمه صادره شرکت را مناسب ارزیابی کرد و گفت: در سال مالی 91 بیش از 360 میلیارد تومان حق بیمه جذب شده که این میزان نسبت به سال ماقبل آن 52 درصد رشد داشته است.

صفرخانلو ترکیب پرتفوی شرکت متبوعش را متمرکز بر خودرو و درمان ندانست و عنوان کرد: تلاش شرکت برای ایجاد ترکیب مناسب پرتفو در بخش های بیمه عمر و حوادث، مسئولیت مدنی، مهندسی، آتش سوزی و سایر رشته‌های بیمه‌ای بوده است.

وی بخشی از خسارت پرداختی 220 میلیارد تومانی شرکت بیمه سینا در سال گذشته را ناشی از پرداخت خسارت سنوات گذشته دانست و گفت: نسبت خسارت کلیه رشته‌های بیمه ای شرکت به جز بخش درمان بسیار مناسب بوده و همچنین ضریب خسارت 71 درصدی شرکت در قیاس با ضریب خسارت صنعت بیمه مطلوب است.

وی در ادامه به سود خالص قبل از کسر مالیات شرکت اشاره کرد و افزود : سود حاصله از مبلغ 165 میلیارد ریال سال گذشته با رشد 42 درصدی به بیش از مبلغ 234 میلیارد ریال در سال 91 رسیده و سود نقدی 375 ریال در سال 1391 به ازای هر سهم در نظر گرفته شده است بنابراین شرکت بیمه سینا در سالهای 90 و 91 به میزان کل سرمایه سود خالص قبل از کسر مالیات داشته است.

صفرخانلو این شرکت را از نظر میزان فروش حق بیمه جزو هشت شرکت برتر بیمه‌ای عنوان کرد و گفت: چشم انداز ما در جهت رسیدن به جایگاه پنج شرکت بیمه‌ای در میان شرکت‌های فعال در صنعت بیمه کشور است.

مدیر عامل شرکت بیمه سینا سطح تحصیلات و ترکیب نیروی انسانی شرکت را بسیار مناسب ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته تعداد نیروی متخصص شرکت به مجموعه شرکت به 442 نفر رسید که خاطر نشان می سازد این ترکیب جوان بوده و قریب به 90 درصد آن زیر 40 سال و 84 درصد آن دارای مدرک کارشناسی و بالاتر است که این امر خود بستر سازی بسیار مناسبی را برای سالهای آتی فراهم آورده است.

وی پراکندگی شبکه فروش مستقیم و غیر مستقیم شرکت بیمه سینا را جزو برترین شرکت های بیمه‌ای عنوان کرد و گفت: 56 شعبه فعال و 430 نمایندگی در سراسر کشور از سوی شرکت بیمه سینا خدمات بیمه ای به بیمه گذاران ارائه می دهند.

صفرخانلو در خصوص اهم اقدامات این شرکت در سال 91 اظهار کرد: بازدید از شعبات مراکز استان شرکت بیمه سینا، استقرار نظامهای مختلف کسب و کار، آسیب شناسی صدور و پرداخت خسارت، ثبت شرکت با شماره 11100 در سازمان بورس و اوراق بهادار، افزایش تعداد نمایندگی‌ها، برگزاری چند دوره آزمون جامع استخدامی، بهینه سازی وضعیت شعب در شهرستانها و ایجاد فضای مناسب برای هشت شعبه و اقداماتی از این دست از اهم فعالیت های شرکت بیمه سینا در سال 91 است .

مدیر عامل شرکت بیمه سینا با بیان اینکه اهداف بلند مدت سه و پنج ساله برای این شرکت در نظر داریم، خاطر نشان کرد: امیدواریم شرکت بیمه سینا بتواند جزو سه شرکت برتر بیمه‌ای در حوزه های مختلف بیمه‌گری از قبیل بازاریابی، مدیریت منابع انسانی، تحقیق و توسعه باشد.

مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت بیمه سینا به ریاست بهزاد گلکار به عنوان نماینده بنیاد مستضعفان و همچنین امراله ذاکری به عنوان نماینده بنیاد علوی و بقایی به عنوان نماینده شرکت صادرات نیرو خلیج فارس به عنوان ناظرین برگزار و نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع عمومی عادی سالیانه، شرکت بیمه سینا را یاری دادند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*