خانه / آخرین اخبار / ثروتمندترین تیم فوتبال جهان چقدر بدهی دارد ؟

ثروتمندترین تیم فوتبال جهان چقدر بدهی دارد ؟

با پایان یافتن سال مالی در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۴ اعضای باشگاه رئال مادرید که در نشست عمومی امروز صبح باشگاه باید حساب‌های رئال مادرید را تأیید می‌کردند، اعلام کردند که بدهی‌ ناخالص باشگاه در حال حاضر ۶۰۲ میلیون یورو است.

جمع کل بدهی ۶۰۲ میلیون مبلغ کامل تمام بدهی‌های باشگاه به بانک‌ها و بستانکاران اعم از تولیدکنندگان، باشگاه‌های دیگر، مالیات و … است. این مبلغ سال گذشته ۵۴۱ میلیون یورو بود و این به معنای آن است که بدهی‌های باشگاه در سال جاری ۱۱٫۳ درصد افزایش داشته است.
از این ۶۰۲ میلیون یورو ۲۴۱ میلیون وام‌‌های بلندمدت از بانک و۳۶۱ میلیون باقی مانده شامل وام‌های کوتاه مدت می‌شود.
مادرید همچنان سطح درآمد بالایی دارد و مبلغ درآمد این باشگاه در آمار ۵۵۰ میلیون یورو عنوان شده است. به هر حال قابل توجه است که با وجود کسب ۶۰ میلیون یورو از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، این مبلغ نسبت به سال گذشته تنها پنج درصد رشد داشته است. فصل گذشته درآمد باشگاه تنها یک درصد رشد داشت؛ در حالی که در دهه گذشته هر سال ۱۲ درصد رشد داشت. به نظر می‌رسد که رشد درآمد باشگاه راکد و بدهی‌ها در حال افزایش است.
مبلغ ۵۴۱ میلیون یورو بدهی سال گذشته زنگ خطر را برای بسیاری از اقتصاددانان به صدا درآورده است. پلاسیدو رودریگوئز اعلام کرد: شرایط مالی باشگاه رئال مادرید بسیار بد است و در یک سال آینده ۶۱ میلیون بدهی دیگر به این ۶۰۲ میلیون اضافه خواهد شد./فارس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*