خانه / بورس و سهام / سهام شرکت‌ها به کف منطقی قیمت رسید

سهام شرکت‌ها به کف منطقی قیمت رسید

معاون سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه قیمت‌ها در بازار سهام به کف منطقی رسیده است، گفت: عدم وجود فروشنده و اخبار مثبت از شرکت‌های نفتی و گزارش‌های ۶ ماهه از جمله دلایل روند مثبت بورس به شمار می‌رود.

سعید شیرزادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه قیمت‌ سهام شرکت‌ها در بازار به کف منطقی رسیده است و علاوه بر این فروشنده‌ای در بازار وجود ندارد، اظهار داشت: خبرهای سیاسی هم در کنار اخبار مثبت بازار در گروه‌های نفتی، روغنی و تایرسازها در روند مثبت بازار اثرگذار بودند.

وی افزود: با توجه به اینکه زمان تسویه اعتبار کارگزاری‌ها با شرکت‌های سرمایه‌گذاری به اتمام رسیده، کف منطقی قیمت‌ها موجب بازگشت کلیت بازار شد.

معاون سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه اتمام ۶ ماهه اول سال ۹۳ منجر به کاهش فشار مالی بر شرکت‌های حقوقی برای فروش سهام می‌شود، گفت: در روند مثبت بازار تنها اخبار سیاسی مؤثر نبود، بلکه قیمت‌ها در صنایع مختلف از جمله فولادی‌ها، پتروشیمی‌ها، نفتی‌ها و دیگر شرکتها جذاب شده است.

وی با اشاره به اینکه گزارش‌های ۶ ماهه‌ای که تاکنون منتشر شده، بسیار مثبت و امیدوارکننده است، تأکید کرد: در بحث میزان تولید و فروش و هم در انعقاد قراردادهای جدید شرکت‌ها حاضر موفق عمل کردند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در ۶ ماه باقیمانده امسال سودآوری شرکت‌ها به واسطه افزایش نرخ محصولات و تولید افزوده شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*