خانه / بورس و سهام / چند خبر کوتاه از تالار شیشه ای

چند خبر کوتاه از تالار شیشه ای

شاخص بورس دیروز نشان داد که حال و هوای برگشتن در سر دارد و خیلی تحمل راه صعودی را ندارد.البته تقصیر خودش نیست این بلایی است که سهامداران یا بهتر بگم عزیزان نوسان گیر سر شاخص در آورده اند به هرحال چه بخواهیم و چه نخواهیم آنقدر دوستان چارتیستی بالای سر قیمت سهام شرکت ها سقف کشیده اند که نمی توانند به این سادگی ها به آسمان نگاه کنند.

دیروز اغلب صنایع اگرچه به صورت متعادل در حال نوسان بودند اما تمایل به سمت سیر نزولی اندکی بیش از روند افزایشی بود و شاید بتوان گفت که این روند مقدمه چینی بود برای معاملات فردا که احتمالا با استراحت شاخص بورس پس از طی یک روند صعودی دو روزه مواجه خواهیم شد.

طی روز جاری خودرویی ها همچنان در انتظار تحقق شایعات موجود در بین اهالی تالار مبنی بر تعدیل سود ۶ ماهه بودند.هنوز این اخبار بطور رسمی یا غیر رسمی نه تایید شده و نه تکذیب.

از دارویی ها خبر افزایش نرخ ۱۵ درصدی بگوش میرسد که حتی گفته می شود برخی از شرکت های این گروه نیز در برخی اقلام این تغییرات را اعمال کرده اند.

از بازار جهانی فلزات نیز خبر خاصی به گوش نمیرسد جز تداوم روند نزولی قیمت که این موضوع نیز بر افت قیمت قابل توجه سهام این گروه کم تاثیر نبوده است.

از سهام شرکت “مفاخر” نیز خبرهای ضد و نقیضی از افزایش ۴۰۰ درصدی سرمایه این شرکت از محل اندوخته به گوش میرسد. براین اساس طی روز جاری در حالی این خبر از سوی این شرکت در گفتگو با یکی از رسانه های کشور تکذیب شد که برخی منابع آگاه خبر از ارسال درخواست این افزایش سرمایه به سازمان بورس طی روز جاری سخن می گفتند.

کگاز، همچنان بحث و شایعه فروش زمین این شرکت مطرح بوده و احتمال انجام این معامله در آینده ای نزدیک وجود دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*