خانه / بورس و سهام / هفته ای کلیدی برای بورس

هفته ای کلیدی برای بورس

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۳٫۰۷٫۰۲ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۵۱ واحد رشد به رقم ۵۲۷۲۹ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۸۴ واحد افزایش عدد ۱۴۲۱۹۷ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۶۱ واحد رشد به رقم ۷۱۷۸۸ واحد رسید.

همچنین در این روز “وپاسار” با ۱۲ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وامید” با ۴۰ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۲ واحد افزایش به رقم ۸۲۲ واحد رسید.

در این شرایط امروز “میدکو” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “پترول” با ۰٫۳ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۰۴۴ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۶۳۸ میلیارد ریال رسید.

امروز هم همانند روزهای گذشته روند معاملات متعادل و شاخص کل با افزایشی اندک همراه بود اما حجم و ارزش معاملات نسبت به روز قبل کاهشی قابل توجه داشت که تمامی این موضوعات هیچ دلیلی جز همان بهانه گذشته را ندارد یعنی انتظار برای رسیدن اخبار از نیویورک و پاسخگویی به بخشی از سؤالات فعالان بازار سرمایه.

براساس گزارش بورس نیوز، شاید این دو روز پایانی هفته جاری برای اهالی بازار سرمایه تعیین کننده و راهنمای روند آتی بورس باشد چراکه به گفته مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشرفت در مذاکرات این هفته در دستیابی به توافق نهایی نقش کلیدی دارد.

در شرایط فعلی گروه های بورسی تبدیل به چوب امدادی شده اند بطوریکه به علت نبود نقدینگی در بورس همین میزان اندک نقدینگی فعلی در حال جابه جایی از گروهی به گروه دیگر می باشد.

امروز سیمانی ها با صف خرید و افزایش قیمت همراه شدند، به نظر می رسد که افت قیمت قابل توجه اغلب شرکت های فعال این گروه سبب ایجاد اقبال به سهام آنها شده اما اینکه اقبال فعلی تا چه زمانی ادامه دار است هنوز مشخص نیست.

از بانک ها نیز اخباری مبنی بر برداشته شدن تحریم سوئیفت بانک ها طی ماه جاری به گوش می رسد که هم اکنون تبدیل به مهمترین سوال اهالی تالار شده بطوریکه گفته می شود در صورت وقوع این اتفاق سهام این گروه با رشد قیمت همراه خواهند شد ولی باید در نظر داشت که این گروه سهام شناور بسیار بالایی دارند و حرکت قیمتی آنها کار آسانی نیست خصوصاً آن که در بهترین شرایط بورس سهام این گروه بالاترین میزان فروشنده را داشت.

مپنا: در این قیمت ها متعادل شده و احتمال واکنش به اخبار مثبت گذشته در صورت انتشار خبرهای مثبت از مذاکرات وجود دارد.

فلامی: برخی خبرها حکایت از احتمال افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها دارد، هنوز این خبر توسط هیچ مقام رسمی تأیید نشده است.

“وبانک”: شاید کم ریسک ترین سهم گروه چند رشته ای های صنعتی در شرایط فعلی باشد، نکته قابل توجه در این شرکت حمایت سهامدار عمده از این شرکت است.

در پایان به انتظار این دو روز می مانیم تا شاید هفته آتی لب های اهالی تالار را خندان دیدیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*