خانه / بورس و سهام / افزایش ۱۰ تا ۱۸ درصدی نرخ فروش محصولات دارویی

افزایش ۱۰ تا ۱۸ درصدی نرخ فروش محصولات دارویی

مجوز افزایش ۱۰ تا ۱۸ درصدی نرخ فروش محصولات دارویی تولید داخل کشور تا پایان ماه جاری در دستورکار شرکت های تولیدکننده قرار می گیرد.

در همین راستا، مدیر روابط عمومی انجمن تولیدکنندگان دارو در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن بیان مطالب فوق اظهار داشت: با پیگیری انجمن تولیدکنندگان دارو مبنی بر افزایش نرخ فروش در نهایت با موافقت وزارت بهداشت و درمان افزایش نرخ فروش ۱۰ تا ۱۸ درصدی محصولات دارویی تا پایان ماه جاری بر حسب انواع دارو اجرایی خواهد شد.

حمید خیری در ادامه خاطر نشان کرد: بنابه درخواست وزارت بهداشت و درمان بایستی تولید داروهای ساخت داخل کشور به میزان قابل توجهی با کیفیت مطلوب تر تولید گردد تا در یک بازه زمانی مشخص نیاز کشور از واردات داروهای خارجی کاهش یابد.

وی در خصوص احتمال افزایش نرخ فروش داروهای وارداتی گفت: با تمهیدات اتخاذ شده هیچگونه از انواع داروهای وارداتی کشور شامل افزایش نرخ فروش نخواهد شد و تنها داروهای تولیدی داخل با نظارت کامل مسئولین مربوطه و در یک محدود قیمتی مشخص با افزایش نرخ مواجه می گردند.

خیری در پایان یادآور شد: افزایش نرخ فروش داروهای ساخت داخل کشور منجر به افزایش سودآوری شرکت های تولیدکننده دارو در راستای تحقق سودهای پیش بینی شده سال مالی جاری نیز تأثیرگذار می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*