خانه / بورس و سهام / خروج سهامداران از صنعت خودرو

خروج سهامداران از صنعت خودرو

بازار سهام امروز بعد از یک هفته روند مثبت، دوباره به مدار نزولی برگشت و افت قیمت‌ها را از سر گرفت به طوری که دماسنج بازار سرمایه در معاملات امروز ۸۵ واحد افت کرد و در کانال ۷۱ هزار و ۷۰۲ واحد قرار گرفت.

به این ترتیب بورس تهران که هفته گذشته به دلیل تغییر فضای مذاکرات هسته‌ای مثبت شده بود، با پایان بی نتیجه مذاکرات هسته‌ای، ناامید شد و به مسیر نزولی خود برگشت. به طوری که پا برجا بودن اختلافات دو طرف و حاصل نشدن نتیجه خاص چشم امید سهامداران تالار شیشه‌ای که به نیویورک دوخته شده بود را ناامید کرد و آنها را همچنان در وضعیت انتظار قرار داد.
این اتفاقات موجب شد تا در بازار امروز قیمت اکثر شرکتهای مطرح بازار افت کند به طوری که شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، بانک پاسارگاد، ایران خودرو، بانک صادرات، توسعه صنایع بهشهر، غدیر، فولاد مبارکه، مپنا و ملی مس بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند.
بر این اساس صنعت بانکی، خودرویی، فلزات اساسی و سرمایه گذاری ها از صنایع تاثیر گذار در افت شاخص بورس بودند.علاوه بر این در بازار امروز حقیقی‌ها بیشتر فروشنده بودند به طوری که ۲۱۴ هزار و ۱۳۷ میلیون سهم خریداری کرده و ۲۸۲ هزار و ۱۲۸ میلیون سهم فروختند.
در بازار امروز خروج سهامداران از صنایع خودرویی و بانکی محسوس بود به طوری که در بازار امروز سهامداران بیشتر از گروه خودرو و ساخت قطعات خارج شدند؛بانکها و موسسات اعتباری و محصولات شیمیایی از دیگر صنایعی بودند که بیشترین خروج سهامدار را به خود اختصاص دادند.
در بازار امروز شرکتهای دارویی بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند به طوری که زامیاد، داروسازی امین، داروسازی کوثر و داروسازی زهراوی از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و صنایع کاغذ سازی کاوه، سیمان مازنداران و صنعتی آما از شرکتهای بودند که با تقاضای فروش مواجه شدند.
در مجموع در بازار منفی امروز ۳۵۷ میلیون سهم به ارزش ۹۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به ۳۲۲ هزار میلیارد ریال رسید.
ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*