خانه / جالب و خواندنی / صف‌های طولانی پشت در اتاق‌های دادگاه خانواده برای “طلاق توافقی”

صف‌های طولانی پشت در اتاق‌های دادگاه خانواده برای “طلاق توافقی”

متاسفانه در حال حاضر قبح طلاق در بیین مردم جامعه از بین رفته و جالب تر این است که وقتی طلاق می گیرند برای آن جشن هم می‌گیرند.

زن و شوهر دانستنی های ازدواج اخبار طلاق

وقتی برای تهیه گزارش ازپله های دادگاه خانواده بالا می رفتم و طبقات را یکی پس از دیگری پشت سر می گذاشتم با نگاه به سالن ها تعداد زیادی از زوج ها را می دیدم که اکثر آنها جوان بودند و پشت اتقاق قاضی منتظر نشسته بودند؛ آمده بودند برای جدا شدن، تا مهر طلاق را در سند ازدواجشان که روزی با شوق و اشتیاق آن را امضاء کرده بودند بزنند.
تعدادی از آنها با درخواست های توافقی آمده بودند که از هم جدا شوند و خیلی از آنها به راحتی می گفتنند که از زندگی با همدیگر خسته شده اند و قصدشان جدا شدن است.

یادم هست که پدربزرگ و مادربزرگمان از روزگار قدیم برای ما تعریف می کردند که اگر در خانواده ای طلاق اتفاق می افتاد تا مدت زیادی آن خانواده نمی توانستند در ببین مردم ظاهر شوند و یا حتی از شهر و دیار خوشان به شهردیگری می رفتند چراکه از خجالت در ببین مردم نمی توانستند حضور پیدا کنند.

ولی حالا چه؟! دیگر آن حجب و حیا در این زمینه هم در جامعه ما متاسفانه از بیین رفته است و جوانان با مدت کوتاهی که در زیر یک سقف زندگی می کنند با کوچکترین مشکلات و اختلاف سلیقه با همدیگر سریع می خواهند جداشوند.

درست است اسلام نیز چیزی به نا طلاق را گذاشته تا زوج ها وقتی نتوانستند باهم زندگی مشترک داشته باشند جدا شوند اما اسلام این راهکار آخر را برای مردان و زنان قرار داده است، نه اینکه هنوز مدتی از زندگی مشترکشان نگذشته و با کوچکترین اختلافی که به وجود می آید بخواهند از همدیگر جداشوند.

متاسفانه در زمان حال قبح طلاق در ببین مردم جامعه از بین رفته و جالب تر این است که وقتی طلاق می گیرند برا ی آن جشن هم میگیرند.

با این اوصاف وضع فرهنگی کشور ما در وضعیت خطرناک و قرمز قرار گرفته است؛ زندگی که با آشنایی خیابانی،اینترنتی و به دور از اطلاع خانواده ها شکل می گیرد نتیچه آن چیزی بهتر از این نمی شود.

کارشناسان اعلام کرده اند دختران و پسرانی که از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی با همدیگر آشنا می شوند و ازدواج می کنند ۶۰درصدشان به طلاق و جدایی کشیده می شود.

درست است در شرایطی که تورم بالاست، مشکلات اقتصادی فراوانی بر سر راه جوانان وجود دارد اما وقتی زن و مرد در شرایط های سخت زندگی در کنار همدیگر باشند می توانند به راحتی از پس مشکلات برآیند، وقتی خشت خشت زندگی را دونفر باهمدیگر روی هم می گذارند قدر و ارزش آن زندگی را بیشتر می دانند و به راحتی با کوچکترین مشکل و یا دخالت های نابجا حاضر نیستنند آن را خراب کنند و در جهت حفظ آن بیشتر تلاش می کنند.

در پایان نباید توکل به خدا را فراموش کرد و لذا زوج های جوان ما در شرایط کنونی جامعه که مشکلات اقتصادی، فرهنگی و … زیادی وجود دارد باید آستانه تحمل خود را بالاتر ببرند و از زندگی مشترک و در کنار هم بودن لذت ببرند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*