خانه / آخرین اخبار / پوشش دو خانوم در برنامه ی زنده ی تلویزیون + عکس

پوشش دو خانوم در برنامه ی زنده ی تلویزیون + عکس

در برنامه این هفته «زنده باد زندگی» با اجرای محمدجعفر خسروی که هدف این قسمت آن «ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی» عنوان شده بود، خانواده یک روحانی به نام محمد صادقی ۴۳ ساله، شامل همسر، دختر و دامادش و نیز دو پسر کودک و یک نوه اش حضور داشتند.

مجری تلویزیون بیوگرافی محمدجعفر خسروی

زهرا، یکی از دختر خانواده در ۱۲ سالگی عقد کرده و در ۱۴ سالگی ازدواج کرده و ۱۶ سالگی صاحب فرزند شده است. داماد خانواده نیز طلبه است و در بخشی از این برنامه شرکت کرد.

پوشش کامل سیاه رنگ همسر آقای صادقی و دخترش زهرا در این برنامه زنده تلویزیونی، بسیار جلب توجه کرد؛ حجاب مادر به گونه ای بود که چشم ها به سختی دیده می شد و نوک انگشت ها نیز پیدا بود. اما دختر او که دستکش سیاه در دست داشت، حتی چشمانش هم دیده نمیشد.

مجری تلویزیون بیوگرافی محمدجعفر خسروی

یکی از پرسش های مجری از صادقی، درباره تماشای تلویزیون در خانه بود که صادقی گفت تلویزیون نمی بینند، اما به جای آن از اینترنت استفاده می کنند.

سه تصویری که از این برنامه مشاهده می شود نشان می دهد این برنامه به صورت سیاه و سفید پخش شد؛ این در حالی است که برنامه های قبل و بعد از آن به صورت رنگی از شبکه ی دو پخش شده است.

مجری تلویزیون بیوگرافی محمدجعفر خسروی

۱۵ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. به والله کسایی که افراطین ته جهنمن

  • دوستی میگفت : با هواپیما ، راهی کشور آلمان بودم . یک نفر که خودش را ساکن کشور اتریش معرفی کرد ، کنارم نشسته بود . به او که بخاطر سرماخوردگی ، کمی کسالت داشت ، قرص سرماخوردگی دادم ؛ از من تشکر کرد و در بین صحبتها متوجه شد که ” من که به او قرص سرماخوردگی داده بودم ، پزشک نیستم.” و هنگام پیاده شدن از هواپیما از من به پلیس شکایت کرد که ” این آقا ، در حالیکه پزشک و متخصص نبود ، بمن قرص داد” .
   تجربه ثابت کرده که اغلب نسبت به چیزهایی که تخصصی در آن نداریم ، اظهار نظر میکنیم . و دیوار دین ، از همه کوتاهتر !
   همچنین تجربه ثابت کرده که در جامعه ی ما ، کلمه ی “افراطی” و ” افراطیون” و ” تند رو” و …. رو اتفاقا” اشخاصی بکار می برند که از نگاه خداوند ، “تفریط” ی محسوب میشن. یعنی ” کند رو” ها . معیار تندروی و کندروی و میانه روی ، دین مورد قبول خدا یعنی “اسلام” است .
   امام علی ع میفرماید: راه میانه (اعتدال) ما هستیم ؛ آنها که بما نرسیده اند ، خودشان را برسانند و آنانکه از ما پیش افتاده اند ، بسوی ما بازگردند .
   عبارتی در قرآن آمده که می فرماید : ” الحق من ربک” یعنی : حق از پروردگارت است .
   از ابوذر (ره) پرسیدند : “کار ما چگونه است؟” فرمود : خودتان را به قرآن عرضه کنید . یعنی معیار حق و باطل ، قرآن است .
   حالا قرآن که (به جز بعضی آیات که جنبه ی تذکری دارند ، بقیه اش ) نیاز به اظهار نظر متخصص دارد مثل بقیه ی علوم ! باید درباره ی پوشش این عزیزان به متخصص علوم دینی مراجعه و از هرگونه اظهار عقیده ی خودخواهانه پرهیز، نسبت به پذیرش آیین الهی و نظر “خدا خواهانه ” تلاش کنیم.
   خیلی از افرادی که درباره ی پوشش این خانواده ی محترم ، اظهار نظر کرده و متاسفانه برخی با عبارات بی ادبانه ، نسبت های نامناسبی به این خواهران داده ، اشاره به “وجه و کفین” یعنی ” صورت و کف دستها” کرده اند . در حالیکه چه اشکالی دارد که پوشیده تر باشند ؟ آیا با احکام خدا منافاتی دارد؟ !
   ای کاش همه ی ما نسبت به رواج بی بند و باری و سرپیچی برخی از احکام الهی ، به همین اندازه ، حساس بودیم .

   • چقدر نامربوط افراط کردی دوست عزیز.اسلام هم فقط در حد قوس صورت و مچ دست پوشش داده.اینها افراطین که فراتر از اسلام میرن.اصلا مگه زورشون کرده بودن که بیان تو این برنامه.تلوزیون نمیبینن؟اینه ترویج فرهنگ اسلامی؟ این افراط نیست پس چیه؟ شما خودت رو از تعصب های بی ریشه جدا کن اسلام و مسلمون درست میشن

   • احمد جان ،من با شما موافقم.اتفاقا وجود همچنین خانمهایی در جامعه ما لازمه تا اونایی که کلهم بدنشون و اعضاشونو میندازن بیرون کمی ،البته یه خورده خجالت از خودشون بکشن.

 2. بسیاری ازهمسران و یا دختران خانواده های روحانی با پوشیه و برقع و یا پوششی شبیه آن در جامعه و یا میهمانی هایی که نامحرم وجود دارد حاضر می شوند واندکی خانواده های روحانیونی هستند که با پوشش مناسب ولی بدون پوشیه رفت و آمد می کنند.
  سلام خیلی هم عالی بودفکر کنم چون شب شهادت بود و دکورشان خیلی روشن وشاد بود سیاه وسفید نشون دادند، سیاه وسفید نشان دادن خیلی ظالمانه بود.حجاب دختر من هم همینجوری است وخودش انتخاب کرده ومن به او غبطه می خورم اوشهامت زیادی دارد و در خانه اش آرامش ،عشق ومحبت موج می زند.بسیاری از شاگردانم نیز این حجاب را برگزیده اند و این نوع حجاب درمشهد بسیار است ونمی دانم چرا آقای خسروی خودشان را به بی اطلاعی زدند و خارج از عرف معمول با آن هابرخورد کردند.البته بی انصافی نکنم واز این دعوت بجا از آقای خسروی و دست اندرکاران برنامه تشکر می کنم که چنین فرصتی را شاید برای اولین بار در صدا وسیما بوجود آوردند.متاسفانه بیشترین کارشناسان مذهبی که درصدا و سیما دعوت میشوند بنوعی افرادی هستند که درمتن اصلی حوزه نیستندانها دچار برخی تساهل وتسامح هایی می باشند که بخاطر حضور همیشگی در محافل مخطلط وجلوی دوربین ها بنوعی حجاب حداقلی را استفاده می کنند وترویج دهنده نوع حجاب خویش می شوند وبعنوان الگو خویش را مطرح می کنند حال اینکه اینطور نیست.
  همانطوری که بانوی دعوت شده به برنامه توضیح دادند حجاب ایشان برگرفته از حجاب حضرت فاطمه سلام الله علیها می باشد. فقها وعلما فتوا داده اند در هنگامی که بانویی در معرض دید نگاه های حرام یا ریبه شود پوشاندن تمانی چهره واجب می شود و این یک اصلی می باشد که اکثر زنان عفیفه وباحیا از آن تبعیت می کنند.اینان برای راحتی خود این حجاب را اختیار می کنند تا هم خودوهم دیگران را به گناه نیاندازند .هم راحت تر به کارها ومشغله های اجتماعی خویش برسند و اغلب نیز چون من با آنان ارتباط دارم افراد موفق ودارای تحصیلات عالیه هستند.اینان باخیالی آسوده سرکار می روند وبا پوشش خود نشان می دهند که من فردی پایبند خانواده هستم و کسی هست که خودم راوقف او کرده ام ،حریمی امن دارم وهمسرم آسوده وبا آرامش درجهت جامعه آرمانی تلاش می کند و دیگر دغدغه ای ندارد زیرا زنی پشت اوست که به فکر ارضای اوست وخیانت نمی کند و باحیا وعفت وتعهدی که دارد خانه ای گرم و صمیمی برای او آماده کرده وهروقت به منزل برود آغوش محبت ونگاه عاشفانه وتوام باتحسین منتظرش است. نه نکاهی که با نگاه نامحرمان ومردان هوس آلود پرگشته وانتظارات نابجایی که در آشفته بازار هرزگی در فکرش خطور کرده و….
  امام صادق (ع) نیز در این به اره می‌فرماید: «نگاه به نامحرم، تیری از تیرهای مسموم شیطان است و چه بسا یک نگاهی که حسرتی طولانی بر جای گذارد». بحار، ج ۱۰۱، ص ۴۰
  نظر کثیری از فقهای طراز اول شیعه بر پوشاندن صورت به طور مطلق است و سایر فقها هم پوشاندن صورت در صورت وجود زینت را واجب می دانند.
  فتوای امام خمینی(ره) درباره نگاه به زنان:
  ” نگاه کردن مرد به بدن زن نامحرم چه با قصد لذّت و چه بدون آن حرام است. و نگاه کردن به صورت و دست‌ها اگر به قصد لذّت باشد حرام است، ولی اگر بدون قصد لذت باشد مانعی ندارد و نیز نگاه کردن زن به بدن مرد نامحرم حرام می‌باشد و نگاه کردن به صورت و بدن و موی دختر نابالغ اگر به قصد لذّت نباشد و به واسطه نگاه کردن هم انسان نترسد که به حرام بیفتد اشکال ندارد، ولی بنا بر احتیاط باید جاهایی را که مثل ران و شکم معمولاً می‌پوشاند نگاه نکند.” توضیح المسائل (المحشی للإمام الخمینی)، ج‌۲، ص: ۴۸۵، مسأله ۲۴۳۳
  و در مورد زنان غیر مسلمان فرموده‌اند:
  ” اگر انسان بدون قصد لذّت به صورت و دست‌های زن‌های اهل کتاب؛ مثل زن‌های یهود و نصارا نگاه کند در صورتی که نترسد که به حرام بیفتد اشکال ندارد.”‌‌ توضیح المسائل (المحشی للإمام الخمینی)، ج‌۲، مسأله ۲۴۳۴
  دایره المعارف لاروس چنین می نویسد که زنان یونانی در دوره های گذشته، صورت واندامشان را تا روی پا می پوشاندند. این نوع حجاب (برای پوشاندن صورت) که بسیار زیبا بود در جزیره ی کرس یا اِمرجوس و دیگر جزایر ساخته می شد.
  نویسنده کتاب “حقوق زن در اسلام و اروپا” در مقدمه چنین می نویسد: در متن کتاب می بینید که حجاب چهره ی زن، جزء سنت های ملّی بوده است و در ایران قبل از اسلام که امتیاز طبقاتی پایه تشکیل جامعه بود، زنان محتشم ایرانی برای حفظ حرمت و حشمت، پرده ی نازکی بر صورتشان می پوشاندند.
  در کیش آریایی، زنان محترم، محجوب بودند. زنان محترم ایرانی برای حفظ حیثیت طبقه ی ممتاز و ایجاد حدودی که آنها را از زنان عادی و طبقه ی چهارم امتیاز دهد صورت خود را می پوشاندند وگیسوان خود را پنهان نگه می داشتند.

 3. حق با وحیدِ به نظرم نه تنها به بهشت نمیرن بلکه به خاطر بداخلاقی که با مردم داشتن میرن ته ته جهنم یه مشت آدم عقده ای

 4. تازه من یه جا خوندم یکی از این خانمها فرمودن که از چشم مرد اشعه ای ساطع میشه که برای پوست یا صورت زن (دقیق نمیدونم )ضرر داره ودانشمندان کشف کردن ………….این خانواده باب داعش هستن

  • سلام ،من این برنامه رو دیدم،آره گفت……جالبه مجری گفت :بخاطر اشعه آفتاب …خانمه گفت نه،اشعه ای که سارژطع میشه از چشم مردان…………..

 5. در ضمن خانم سعیده،از خودت چرت و پرت انتشار نده.در موضوعی که آگاهی ازش نداری وارد نشی بهتره.

 6. انشالله خداوند به همه وحتی داعشی‌ها عقل بدهد که به پشت از بام نیفتند

 7. آخه تو دوازده سلگی ازدواج کردن یعنی چی ؟ صورتی که خدا حلال کرده رو پوشوندن یعنی چی ؟ اینهمه افراط و تفریط یعنی چی ؟ خدایا خودت به ایرانیا رحم کن .. بخدا این حق ما نیست .

 8. افراط و تفریط در یک مورد باعث میشه انسان نسبت به اون مورد حساس باشه و زودتر از بقیه هم آسیب ببینه، خواهش می کنم عادی زندگی کنیم.و به جای تمرکز افراطی در دین علم خودمونم بالا ببریم و معرفت کسب کنیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*