خانه / بورس و سهام / گزارش روزانه بورس / معلق بین زمین و هوا

گزارش روزانه بورس / معلق بین زمین و هوا

با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه ۹۳٫۰۷٫۰۷ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۸ واحد رشد به رقم ۵۲۵۹۱ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۹۱ واحد افزایش عدد ۱۴۲۳۲۳ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۳۱ واحد رشد به رقم ۷۱۶۷۵ واحد رسید.

همچنین در این روز “کچاد” با ۴۴ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وپاسار” با ۱۴ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۱۰ واحد افت به رقم ۸۲۷ واحد رسید.

در این شرایط امروز “ذوب” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “جم” با ۰٫۸۶ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۸۴۰ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۷۵۰ میلیارد ریال رسید.

براساس گزارش بورس نیوز، امروز بازار سهام گرچه روندی مثبت را در اختیار داشت، اما رمق خاصی در معاملات بورس به چشم نمی خورد و می توان گفت واکنش مثبت بازار در این روزها به سمت سهام شرکت های دارای سرمایه پایین است و بزرگترهای بورس چندان حرکتی را به خود نمی دهند و به عبارتی یک جا نشین شده اند.

از طرفی این روزها بخشی از سرمایه های موجود در بورس جذب سهامی شده که بازار شایعات پیرامون آنها داغ بوده تا این قبیل سهام که البته تعداد آنها انگشت شمار است، برای خرید مورد اقبال سرمایه گذاران واقع شوند.

بدین ترتیب تا اطلاع ثانوی به نظر می رسد بورس در همین روند که گویا میان زمین و هوا معلق است و هیچ وضعیت مشخصی ندارد، به حرکت خود ادامه خواهد داد تا اینکه ببینیم آیا خبر جدیدی که بر روند معاملات اثرگذار باشد، به گوش خواهد رسید یا خیر؟

در مجموع مسلم به نظر می رسد که بازار روند کنونی را در نبود اخبار جدید اثرگذار بر روند معاملات و قیمت سهام ادامه خواهد داد و نمی توان بروز اتفاق شگفت انگیز و خیره کننده خاصی را از معاملات انتظار داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*