خانه / بورس و سهام / بانک شهر ۱۰۰ ریال به هر سهم سود می‌دهد/ گزارش مشروط مدیرعامل

بانک شهر ۱۰۰ ریال به هر سهم سود می‌دهد/ گزارش مشروط مدیرعامل

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک شهر در روز پایانی تیر‌ماه با حضور سهامداران، مدیرعامل، اعضاء هیات‌مدیره و مدیران بانک برگزار شد که بر اساس تصمیم مجمع عمومی، 100 ریال به هر سهم سود داده می شود. این در حالی است که تاکنون حداقل سود سهامداران بانک ها 200 ریال بوده است.

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک شهر در خصوص عملکرد سال مالی منتهی به 30/12/1391 با حضور بیش از 85 درصد سهامداران در محل سالن سعدی واقع در برج میلاد تشکیل شد، در این جلسه بازرس قانونی بانک شهر بعد از چهار سال عوض شد و ترکیب هیات مدیره تغییر یافت که قرار شد سهامداران حقوقی حداکثر تا یک هفته، نمایندگان حقیقی خود در هیات مدیره را معرفی کنند.

عمده سهامداران این بانک شهرداری‌های کلانشهرهای تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، کرج، قم، قزوین و اهواز بوده و همچنین میزان 30 درصد دیگر سهام نیز در اختیار کارکنان شهرداری است که بر اساس تصمیم جدید مجمع عمومی این بانک، 3 نفر از تهران و 4 نفر از شهرستانهای دیگر معرفی می شوند که پیش از انتخابات 24 اسفند، 4 نفر از تهران و 3 نفر از شهرستانها در ترکیب هیات مدیره حضور داشتند.

در مجمع عمومی بانک شهر، مدیر عامل، حسابرس و بازرس قانونی بانک، گزارش ‌های خود را ارایه کردند که بعد از بررسی و تصویب صورت‌های مالی (ترازنامه، سود و زیان و…) در خصوص سود قابل تقسیم نیز تصمیم‌گیری شد، مجمع عمومی، گزارش مدیر عامل را «مطلوب» ندانست و آن را «مشروط» اعلام کرد. این در حالی است که حسابرس قانونی عملکرد برخی شرکت های زیر مجموعه بانک شهر را مطلوب اعلام کرده بود.

لازم به ذکر است در جلسه سه شنبه گذشته شورای شهر تهران نسبت به عملکرد بانک شهر و سود دوره گذشته آن به میزان 189 ریال اعتراض شده بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*