خانه / آخرین اخبار / عذرخواهی آمریکایی ها از خلبان زن ایرانی

عذرخواهی آمریکایی ها از خلبان زن ایرانی

ایلاف گزارش داد که در پی تمسخر «مریم منصوری» خلبان ایرانی تبار از سوی مجری شبکه فاکس نیوز آمریکا، ۶۰ تن از شخصیت های فرهنگی ، رسانه ای و ارتشی آمریکا با نگارش نامه ای از وی عذرخواهی کردند.

خلبان زن بیوگرافی مریم منصوری

ماجرا از آن جا آغاز شد که «گرک گاتفیلد» مجری شبکه تلویزیونی فاکس نیوز با تمسخر مریم منصوری، مدعی شد این خلبان در حدی نیست که علیه داعش بجنگد: «او در کشوری خلبان شده است که تا یک دهه قبل، زنان حق عضویت در ارتش را نداشتند؛ چه برسد به این که خلبان شوند. البته او خوش شانس است که تبعه امارات است؛ در برخی از کشورهای عربی و همسایگان این کشور، زنان حتی حق رانندگی هم ندارند. نمی دانم این خانم، با چه ابزاری توانسته به خلوت هواپیماها راه یابد؟!»

خلبان زن بیوگرافی مریم منصوری

در واکنش به این توهین آشکار و نژادپرستانه، ۶۰ نفر از شخصیت های رسانه ای، فرهنگی و افسران کهنه کار ارتش آمریکا با نگارش یک نامه سرگشاده به مریم منصوری، رفتار گاتفیلد را محکوم کردند. در این نامه با اشاره به رویکرد ارتش آمریکا در ائتلاف ضد داعش که مریم منصوری هم عضو آن شده است و همچنین با اشاره به پوشش گسترده حضور وی در عملیات علیه داعش، اعلام کردند: «ملت آمریکا مانند همه ملل منطقه، احترام بسیاری برای مریم منصوری قائل است و حرکت جسورانه وی را ارج می نهد.»

گفتنی است فشارها علیه مریم منصوری به اندازه ای بود که حتی خانواده وی نیز عملیات ائتلاف بین المللی علیه داعش را محکوم کرده و رفتار فرزندشان را نادرست خوانند. با این حال، مریم منصوری ترجیح داده در برابر این فضاسازی ها سکوت کند.

گرک گاتفیلد (Greg Gutfeld)، با تمسخر موقعیت زنان در کشورهای عربی طی یک برنامه زنده، فضایی را به وجود آورد که برخی مخاطبان تماس گرفته و جوک های زننده جنسی در مورد مریم منصوری بیان می کردند!

تا این لحظه، این مجری و شبکه فاکس نیوز حاضر به عذرخواهی نشده اند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*