خانه / بورس و سهام / صرفاً جهت اطلاع بورسی / هر لحظه منتظر خبری باشید

صرفاً جهت اطلاع بورسی / هر لحظه منتظر خبری باشید

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۳٫۰۷٫۰۹ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۵۲ واحد افت به رقم ۵۲۵۰۱ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۷۵ واحد رشد عدد ۱۴۲۶۶۷ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۲۳ واحد کاهش به رقم ۷۱۶۴۰ واحد رسید.

همچنین در این روز “فارس” با ۲۸ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “شخارک” با ۳۱ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۲ واحد افت به رقم ۸۲۶ واحد رسید.

در این شرایط امروز “وگردش” با ۰٫۱۵ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “پترول” با ۱ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۸۶۷ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۷۵۱ میلیارد ریال رسید.

آخرین روز از معاملات هفته جاری با افت بیش از ۲۳ واحدی شاخص کل به پایان رسید، فعلاً بازار شایعات داغ است و کوچک ترهای بورس در حال جولان قیمتی ولی نکته قابل توجه در خصوص این شرکت ها وضعیت بنیادی خوب اغلب شرکت ها مذکور است که در شرایط فعلی موجب اقبال بازار به سمت آنها شده است.

چند نکته صرفاً جهت اطلاع

زامیاد“: یک چند روزی است با نوسانات زیادی همراه می باشد که به نظر می رسد عمده دلیل آن نیز موضوع افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها است، روند صعودی این شرکت سهام سایپا را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. اهالی تالار معتقدند در شرایط مطلوب بازار زامیاد می تواند به لیدر گروه خودرو تبدیل شود.

پتایر“: تحلیل های متفاوتی از وضعیت بنیادین این شرکت منتشر شده که تمامی آنها حکایت از رشد سودآوری سهام شرکت مذکور دارد. این شرکت ها هنوز از محل افزایش ۸ درصدی نرخ فروش محصولات تغییری را در سود خود اعلام نکرده اما گفته می شود با احتساب افزایش قیمت محصولات و نیز اجرای طرح افزایش ظرفیت، “پتایر” می تواند به سودی بالاتر از ۱۲۰ تومان طی سال مالی ۹۴ دست پیدا کند این در حالی است که تحلیل رشد سودآوری در مابقی همگروهی های پتایر نیز به گوش می رسد.

وبانک“: بزودی این سهم با بمباران خبری مواجه خواهد شد، اهالی تالار “وبانک” را یکی پرپتانسیل ترین سهامی عنوان می کنند که می تواند بازار سرمایه را با اخبار خود شگفت زده نماید، مواظب فنر فشرده “وبانک” باشید.

فلامی“: اخبار رسیده از این شرکت حمایت از احتمال درخواست افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها دارد. اما مشکل بزرگ این شرکت عدم تعامل مدیران با خارج از شرکت می باشد یعنی اگر اجبار نبود امکان داشت به کدال هم گزارش ندهند. این روزها حجم معاملات و نحوه خرید و فروش های شرکت کمی مشکوک می زند.

کفپارس“: فعلاً تنفس تنها خبری است که از مجمع این شرکت بگوش می رسد، اهالی تالار معتقدند همه چی پس از تعیین تکلیف نتیجه دادگاه این شرکت مشخص می شود.

سرما آفرین: خبر رسیده این شرکت قصد دارد بزودی درخواست افزایش سرمایه خود از محل سود انباشته را راهی سازمان بورس نماید، همچنین گفته می شود وضعیت خوب قراردادهای این شرکت در نیمه دوم امسال ممکن است سود “لسرما” را دستخوش تغییر نماید.

سیمانی ها: از این گروه تنها این را بدانید که اگر در جلسه اواسط مهر ماه جاری بحث تغییر جاده های کشور از آسفالت به بتن تصویب شود این گروه دست نیافتنی خواهند شد.

ساختمانی ها: آلیس در سرزمین عجایب داستابی بر گرفته از این گروه بورسی است در بازار منفی اغلب با صف خرید همراهند و در بازار مثبت متعادل منفی معامله می شوند.

اما قصد آنجایی جالب تر می شود که در عین ناباوری می بینی آ. س. پ با پی بر ای ۲ در نوسانات منفی معامله می شود و “ثنوسا” با پی بر ای ۸۲ با صف خرید بیش از دو میلیون سهمی مواجه است. عجب!

در پایان خبر دیگری ندارم جز آنکه بگوییم هر لحظه منتظر خبری باشید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*