خانه / بورس و سهام / عرض اندام تک نمادهای بورس

عرض اندام تک نمادهای بورس

معاملات هفته گذشته بورس با نوسان شاخص کل در مدار ۷۱ هزار واحدی پایان یافت و بدین ترتیب نماگر بازار سرمایه با تحقق بازدهی منفی ۰٫۲ درصدی از ۷۱ هزار و ۷۸۸ واحد در شنبه هفته گذشته به ۷۱ هزار و ۶۴۰ واحد طی آخرین روز معاملاتی همان هفته نزول یافت.

 شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال به عنوان تک سهم صنعت زراعت بازدهی مثبت بیش از ۱۹ درصدی را طی معاملات هفته گذشته به دست آورد و با این عملکرد عنوان پربازده ترین صنعت را از آن صنعت زراعت کرد. در پی آن صنعت انتشار و چاپ با بازدهی مثبت تک نماد آن یعنی “چافست” و نیز صنعت قند و شکر رتبه های دوم و سوم را کسب کردند.

سهام پر سود تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

این در حالی است که صنعت مبلمان با بازدهی منفی بیش از چهار درصدی تنها شرکت فعال در آن یعنی سرمایه گذاری پردیس، به عنوان کم بازده ترین صنعت مطرح شد و پس از آن صنایع واسطه گری های مالی و نیز صنعت عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم در ردیف های بعدی قرار گرفتند.

سهام پر سود تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

براساس اطلاعات موجود، طی معاملات هفته گذشته سهام ۱۸۵ مجموعه بورسی با رشد قیمتی همراه بودند و بازدهی مثبت به دست آوردند، معاملات هفت نماد بدون تحقق بازدهی مثبت یا منفی پایان یافت و مابقی نمادها یعنی ۲۰۴ نماد در پی افت قیمت سهام، بازدهی منفی را محقق ساختند.

عنوان پربازده ترین سهم بورس نیز به شرکت کمباین سازی ایران اختصاص یافت، چراکه نماد “تکمبا” در پی تصویب برنامه افزایش سرمایه ۲۳۱ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در مجمع عمومی فوق العاده سهامداران و پس از هشت روز توقف نماد معاملاتی، طی سه شنبه هفته گذشته با رشد قیمتی بیش از ۴۰ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و در نهایت تا پایان هفته بازدهی مثبت ۴۵٫۹۸ را به سهامداران خود اعطا کرد. پس از آن شرکت های قند تربت جام و رهشاد سپاهان در ردیف های بعدی پربازده ترین ها قرار می گیرند.

سهام پر سود تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

اما در مقابل شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران بازدهی منفی ۲۰ درصدی را محقق ساخت و بدین ترتیب جایگاه نخست کم بازده ترین سهم بورس را طی هفته گذشته از آن خود کرد. پس از آن شرکت های سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال و نیز مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

سهام پر سود تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

شرکت های پارس خودرو، ایران خودرو و زامیاد، مجموعه هایی بودند که عنوان نقد شونده ترین سهام به آنها اعطا شد و در مقابل آن، شرکت های سیمان دورود، سیمان آرتا اردبیل و سفید نی ریز در انتهای جدول رتبه بندی شرکت ها از نظر نقد شوندگی جای گرفتند.

در پایان این گزارش می افزاید، در حالی معاملات بورس طی هفته گذشته پایان یافت که تعداد ۵۳ هزار و ۲۷۲ کد معاملاتی با جابه جایی بیش از سه میلیارد و ۸۹۵ میلیون سهم طی ۲۴۸ هزار و ۲۳۰ دفعه معامله، ارزشی به مبلغ بیش از شش هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال را رقم زد و از میان سهام شرکت های فعال در بورس، بانک پاسارگاد با حجم معاملاتی بیش از یک میلیارد و ۶۱۴ میلیون سهمی به عنوان پرگردش ترین سهم و شرکت سیمان دورود به عنوان کم گردش ترین سهم برگزیده شدند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*