خانه / آخرین اخبار / سران ارشد داعش چه کسانی هستند؟

سران ارشد داعش چه کسانی هستند؟

روزنامه سعودی الحیات در گزارشی به بررسی وضعیت گروه داعش و معرفی چهار تن از سران ارشد این گروه پرداخت و نوشت: گروه داعش متشکل از هزاران جنگجو از دو کشور سوریه و عراق و جنگجویان خارجی از سراسر جهان است و فرماندهان رژیم بعث صدام از سرکردگان ارشد آن به شمار می روند. به گزارش العالم، روزنامه الحیات اسامی چهار سرکرده ارشد داعش را به شرح زیر منتشر کرده است:

عکس داعش زن داعش رهبر داعش داعش ابومسلم الترکمانی

*ابوبکر البغدادی
ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش در سال ۱۹۷۱ در یک خانواده عراقی متولد شد و پایگاههای خبری وابسته به عناصر تروریست و تندرو با ذکر زندگینامه البغدادی نوشته اند که او در دانشگاه اسلامی بغداد درس خوانده است. رسانه های آمریکایی گزارش داده اند البغدادی پیش از اینکه در سال ۲۰۱۰ میلادی به عنوان سرکرده داعش درعراق تعیین شود، چندین سال در پایگاه بوکا به عنوان یکی از زندانهای آمریکا در جنوب عراق، در حبس بود.

در ژوئن سال جاری، گروه رو به رشد داعش، البغدادی را به عنوان “خلیفه” معرفی کرد و از همه خواست تا به وی اعلام وفاداری کنند. باوجود اینکه تصاویر اندکی از البغدادی وجود دارد اما یک نوار ویدئوی در ژوئن گذشته از او پخش شد که البغدادی را با لباسهای سیاه و عمامه ای بر سر در یکی از مساجد شهر موصل عراق در حال سخنرانی نشان می داد.

البغدادی ثابت کرده است که در نابود کردن دشمنانش بسیار سنگدل است و هیچ تردیدی برای کودتا علیه هم پیمانان گذشته خود ندارد. وی پیشتر علیه گروه تروریستی جبهه النصرهِ جدا شده از گروه القاعده در سوریه، جنگ به راه انداخت. گروه داعش یک کتابچه جدید به دستاوردهای نظامی البغدادی اشاره کرده و به ادعا و زعم خود اصل و نسب وی را به پیامبر اکرم نسبت می دهد.

اسم واقعی ابوبکر البغدادی همان ابراهیم عواد ابراهیم علی البدری السامرائی است و آمریکا اعلام کرده است که ده میلیون دلار برای افرادی که اطلاعاتی درباره مکان البغدادی داده یا وی را بازداشت کنند، تعیین کرده است.

ابومحمد العدنانی
ابومحمد العدنانی سخنگوی رسمی داعش، در سال ۱۹۷۷ در شهر ادلب سوریه متولد شد. او پیام های مهم گروه داعش از جمله بیان خلافت را که به پنج زبان منتشر شد، به طور عمومی اعلام کرد. آمریکا امسال العدنانی را تروریست بین المللی توصیف کرد و گفت که او از اولین جنگجویان خارجی است و پیش از اینکه به عنوان سخنگوی این گروه تندرو معرفی شود، با نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا درعراق که از سال ۲۰۰۳ میلادی فعالیت داشت، مخالف بود.

پایگاههای خبری وابسته به عناصر تندرو با ذکر زندگینامه العدنانی نوشته اند که نام واقعی او، طه صبحی فلاحه است که بسیار اهل مطالعه بوده است.

ابومسلم الترکمانی
ابومسلم الترکمانی سرکرده بزرگ گروه داعش در عراق است.الترکمانی سرلشکر پیشین دوره صدام بود. تصور می شود که او مسئولیت استانهای عراق را که داعش بر آن چیره شد، برعهده دارد و هنگام خدمت در ارتش عراق در دوره ریاست جمهوری صدام در اطلاعات نظامی و گارد ریاست جهموری خدمت می کرد. نام واقعی الترکمانی، احمد عبدالله الحیالی است و در پایگاه بوکا در عراق در حبس بود.

بعثی های دوره صدام برای جنگ با دولت بغداد به داعش پیوسته اند.

ابوبکر الشیشانی
ابوعمر الشیشانی از سرکردگان بزرگ داعش است. او در سال ۱۹۸۶ در گرجستان متولد شد و گفته شده وی فرمانده نظامی داعش در سوریه است و مسئولیت عملیات حمله به مناطق گسترده ای از خاک سوریه را که تا مرزهای عراق امتداد دارد، برعهده دارد. نام واقعی الشیشانی، تارخان باترهیفیلی است. وی به جنگجویانی که سال ۲۰۱۲ با ارتش عراق می جنگیدند، پیوست و برای البغدادی سوگند وفاداری یاد کرد.

افراد مسلح و نیروهای کُرد معتقدند الترکمانی مدیریت نیروی اصلی هجومی گروه داعش را بر عهده دارد و اخیرا نیز برای تسلط بر منطقه کردنشین نزدیک مرزهای ترکیه فرمانده یک عملیات هجومی بوده است.

الشیشانی در میدان نبرد حضور مداومی دارد و عکسی از الشیشانی منتشر شده که وی را در حال تحویل خودروهای نظامی نشان می دهد که در عراق مصادره و به سوریه منتقل شده است.

یک نظر ثبت شده

  1. شما که مسلمون هستید دیگه چرا پس زمینه ی عکس، “لا اله الا الله” و “محمد رسول الله” رو گذاشتین؟!!!!!
    بجای اینکه سعی در فهموندن درست دین پاک اسلام بکنید، با این کار چهره اسلام نه تنها برای غیر مسلمانها بلکه ناخودآگاه برای خود مسلموناهم بد جلوه داده میشه؛ چه بسا یکی از دلایل انتساب داعش به اسلام هم همین باشه!!!
    لطفا هرچه زودتر این شهادتین مقدس رو از زمینه حذف کنید!!!!!!

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*