خانه / بورس و سهام / “تکنو تار” و افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی و بهبود صادرات

“تکنو تار” و افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی و بهبود صادرات

شرکت تکنوتار فعال در گروه ماشین آلات و تجهیزات است که پیش بینی درآمد هر سهم خود را براساس عملکرد سه ماهه نخست امسال با پوشش چهار درصدی سود برآوردی ۱۵۰ ریالی اعلام کرده است. علاوه بر آن، بودجه سال مالی جاری “تکنو” با فرض افزایش ۱۰۰ درصدی مقدار تولید و نیز کاهش فروش سرمایه گذاری ها تدوین شده است.

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت تکنوتار در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: افزایش هزینه های سربار و بهای تمام شده محصولات در حالی طی سال های گذشته موجب رشد قیمت های فروش محصولات و کاهش تقاضا برای آن در بازارهای فروش شده بود که در پی آن “تکنو” بیشتر بر سرمایه گذاری در زیرمجموعه های خود تمرکز کرده و این امر منجر به کاهش مقدار تولید شده بود.

جهانگیر به برنامه های شرکت طی سال جاری جهت بهبود وضعیت عملیاتی “تکنو” اشاره کرد و ابراز داشت: وضعیت نقدینگی این مجموعه به دلیل زیان انباشته بیش از یک میلیارد تومانی نامناسب بوده که این امر مشکلاتی را در روند تأمین مواد و قطعات اولیه مورد نیاز تولید ایجاد کرده بود. این در حالی است که با توجه به اقدامات انجام گرفته توسط این مجموعه وضعیت نقدینگی “تکنو” طی سال جاری بهبود یافته، به گونه ای که طی سال جاری افزایش مقدار تولید محصولات و نیز بهبود شرایط فروش یکی از مهمترین برنامه های شرکت به شمار می رود.

وی به ظرفیت اسمی تولید این مجموعه اشاره کرد و گفت: سالانه ۱۰۰۰ دستگاه دیسپنسر به عنوان اصلی ترین محصول در این شرکت تولید می شود که از ابتدای سال جاری تاکنون نیز تعداد اندکی از این محصول به کشور آفریقا صادر شده و علاوه بر آن نیز برنامه هایی برای افزایش مقدار صادرات تا پایان امسال در نظر گرفته شده است که امیدواریم با تحقق آنها گام مؤثری در بهبود وضعیت نقدینگی برداشته شود.

مدیر مالی شرکت تکنوتار در خصوص زیان انباشته بیش از یک میلیارد تومانی این مجموعه عنوان کرد: بخشی از این زیان انباشته با اجرای برنامه افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی پوشش داده می شود و امیدواریم تا با بهبود وضعیت عملیاتی و سودآوری “تکنو” زیان انباشته به طور کامل پوشش داده شود که البته با قطعیت نمی توان نسبت به پوشش کامل زیان انباشته تا پایان امسال صحبت کرد.

جهانگیر در خاتمه پیرامون تأمین خارجی ۲۵ درصدی قطعات و مواد اولیه مورد نیاز تولید بیان کرد: این قطعات از کشورهای آلمان و چین فراهم می شود که در پی بهبود نسبی ایجاد شده در روابط بین المللی کشور، در حال تعامل با سایر کشورهای خارجی هستیم تا این قطعات با هزینه های کمتری تأمین گردد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*