خانه / بورس و سهام / دلایل عدم بازگشایی نماد “شبریز” در بورس تشریح شد

دلایل عدم بازگشایی نماد “شبریز” در بورس تشریح شد

مدیرعامل پالایشگاه تبریز در مورد تامین خوراک اظهار داشت: نفت خام مورد نیاز این پالایشگاه به میزان ۱۱۰ هزار بشکه در روز توسط خط لوله ای از میادین نفتی جنوب تامین می شود.

وی با بیان این که گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره سنگین و سبک، گوگرد، بنزن، قیر و حلال و خوراک پتروشیمی از محصولات و فرآورده های این پالایشگاه هستند اضافه کرد: گاز طبیعی مورد نیاز پالایشگاه تبریز هم به میزان ۴۰ هزار متر مکعب در ساعت از شبکه گاز کشور تامین می شود.
دخیلی در خصوص دلایل عدم بازگشایی نماد این پالایشگاه در بورس تصریح کرد: دلیل اصلی توقف نماد “شبریز” عدم ارائه صورتهای مالی ۳ و ۶ ماهه است که به خاطر نامشخص بودن و قطعی نبودن نرخ فرآورده ها و کیفی سازی پالایشگاههاست.
وی گفت: بر اساس مذاکرات گوناگون با وزارت نفت و شرکت ملی پالایش و پخش قرار شده تا ۲۰ روز آینده سیاست کیفی سازی و نرخ خوراک به سرانجام برسد که با برطرف شدن مشکل نرخ خوراک پالایشگاهها و رفع ابهام کیفی سازی تا پایان مهرماه، وزارت نفت فرمول نرخ خوراک و سیاست کیفی سازی محصولات را شفاف خواهد کرد.
دخیلی درباره طرح های در دست اجرا در پالایشگاه تبریز نیز توضیح داد: طرح زیست محیطی با سرمایه ۱۷۵ میلیون دلار در مرحله کلنگ زنی است که پروژه تصفیه گازوئیل، استحصال گوگرد از فرآورده های تولیدی و بازیافت گازهای انتهایی گوگردسازی، بازیافت گازهای ارسالی به سیستم مشعل و گرانول سازی را شامل می شود که در اسفند سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل پتروشیمی تبریز نیز در جریان این دیدار گفت: با توجه به ۲۳۰ میلیارد تومان زیان انباشته در سالهای گذشته، این شرکت توانست در سال ۹۱ برابر با ۳۰ میلیارد تومان و در سال ۹۲ معادل ۷۲ میلیارد تومان از زیان خود را جبران کند.
علیرضا صدری افزود: بر این اساس، در سال ۹۳ نیز برنامه خروج از زیان به میزان ۱۳۰ میلیارد تومان را داریم تا طبق برنامه ریزیها در سال مالی پیش رو زیان انباشته شرکت را به صفر برسانیم و طبق بودجه، ۱۴۶ میلیارد تومان سود در نظر گرفته شده و با احتساب زیان انباشته حدود ۴ میلیارد تومان روی خط سود خواهیم بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*