خانه / بورس و سهام / عملکرد 9 ماهه شرکت گلتاش

عملکرد 9 ماهه شرکت گلتاش

شرکت گلتاش به منظور تأمین سرمایه در گردش، اصلاح ساختار مالی و رعایت قوانین لازم جهت معامله سهام شرکت در بازار دوم بورس افزایش سرمایه 122 درصدی از محل سود سال مالی منتهی به 30 آذر ماه 92 را در برنامه کاری امسال خود قرار داده که اقدامات لازم جهت اجرای آن در حال پیگیری است.

مدیر مالی شرکت گلتاش با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: شرکت های هم گروه بورسی همچون شرکت گلتاش در شرایطی روند رو به رشد سودآوری را طی سال جاری در پیش گرفته اند که رقبای زیادی اعم از شرکت های داخلی و خارجی در این بین وجود دارند. بدین ترتیب به نظر می رسد تنها مجموعه هایی که همراه با بازاریابی محصولات تولیدی خود در داخل و خارج کشور، از تکنولوژی روز دنیا در فرآیند تولید استفاده کرده و از دستگاه های مجهز در خطوط تولیدی برخوردارند، می توانند به روند تولید خود در چنین شرایطی ادامه دهند.

سروش نامدارپور در ارتباط با واردات 42 درصدی مواد اولیه مورد نیاز ابراز داشت: 42 درصد مواد مصرفی مورد نیاز از کشورهای مالزی، اندونزی، هند و چین فراهم می شود. همچنین بخش عمده ای از واردات مواد اولیه مورد نیاز با نرخ ارز آزاد تأمین شده و تنها خرید حدود 10 درصد آن با نرخ ارز اتاق مبادله ای انجام می پذیرد.

وی در خصوص موانع موجود بر سر راه واردات مواد اولیه مورد نیاز گفت: این شرکت همچون سایر شرکت های هم گروه خود در بحث واردات با موانع و محدودیت هایی همچون عدم تخصیص ارز مصرفی مواجه است. اما انتظار می رود این مشکلات طی سال جاری نسبت به سال قبل به دلیل احتمال عدم رشد با اهمیت قیمت ارز و نیز با بکارگیری برنامه های مناسب جهت فائق آمدن بر موانع مذکور کاهش یابد، به گونه ای که می توان گفت این مشکلات اخلالی در روند تولید محصولات ایجاد نخواهد کرد.

این مقام مسئول پیرامون صادرات محصولات تولیدی شرکت اظهار داشت: محصولات تولیدی “شگل” به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر می شود و درآمدهای حاصل از آن با نرخ ارز آزاد در حساب ها و صورت های مالی شرکت تسعیر می شود.

مدیر مالی شرکت گلتاش در خاتمه پیرامون ارزیابی عملکرد نیمه نخست سال مالی جاری تصریح کرد: طی دوره عملکردی روند تولید محصولات مذکور تا حدودی نزدیک به پیش بینی های بودجه سال مالی جاری بوده، همچنین مجوز نرخ فروش محصولات طی اردیبهشت ماه جاری به میزان 10 درصد صادر شده که این برنامه از تیر ماه جاری به اجرا درآمده و آثار ناشی از آن در صورت های مالی عملکرد 9 ماهه سال مالی جاری لحاظ خواهد شد. البته با توجه به اینکه قیمت خرید مواد اولیه از منابع داخلی نیز با رشد همراه بوده، آثار برآیند افزایش قیمت این دو متغیر مهم و اثرگذار بر وضعیت سودآوری شرکت، بایستی بیشتر بررسی شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*