خانه / بورس و سهام / معرفی شرکت های ۱۰ هزار میلیاردی بورس + اسامی

معرفی شرکت های ۱۰ هزار میلیاردی بورس + اسامی

با ادامه دار شدن روند افت بورس از ابتدای سال تاکنون، جایگاه بزرگان بورس با تغییراتی مواجه شده و تعداد شرکتهای ۱۰ هزار میلیاردی در بورس کاهش معناداری را تجربه کرده است.

جدیدترین آمار منتشر شده از تالار شیشه‌ای نشان می‌دهد که با کاهش قیمت‌ها در بورس تهران که به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی ایجاد شده است، تعداد شرکتهای ۱۰ هزار میلیاردی در بورس کاهش یافته است، به طوری که در حال حاضر تنها ۷ شرکت ۱۰ هزار میلیاردی در بورس تهران حضور دارند.

به این ترتیب با کاهش شاخص بورس و بازدهی منفی بورس تهران از ابتدای سال تاکنون جایگاه بزرگان بورسی با کاهش معناداری مواجه شده و تعداد شرکتهای ۱۰ هزار میلیاردی به ۷ شرکت رسیده است.بر این اساس تازه‌ ترین رتبه ‌بندی شرکت‌های بورسی نشان می‌دهد که ارزش بازار هلدینگ خلیج فارس نسبت به ماه های گذشته کاهش پیدا کرده است و این شرکت بزرگ بورسی در حال حاضر با ارزشی معادل ۳۴ هزار و ۷۱۳ میلیارد تومان در صدر جدول قرار گرفته است. ارزش بازار این شرکت در ابتدای سال ۴۰ هزار میلیارد تومان بود.

پس از هلدینگ خلیج فارس، ارتباطات سیار و فولاد مبارکه قرار دارد به طوری که این شرکتها به ترتیب با ارزشی معادل ۱۲هزار و ۸۲۶ میلیارد و ۱۲ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان رتبه های دوم و سوم را در اختیار گرفته اند.

تاپیکو با ارزش بازاری معادل با ۱۲ هزار و ۵۷۱ میلیارد تومان، مخابرات با ۱۱ هزار و ۸۶۷ میلیارد تومان، غدیر با ۱۱هزار و ۷۵۴ میلیارد تومان و نفت و گاز پارسیان با ۱۱ هزار و ۳۱۹ میلیارد تومان رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص دادند و هفت شرکت ۱۰ هزار میلیاردی بازار سرمایه شدند.

از سوی دیگر با ادامه دار شدن روند نزولی بورس، تعداد شرکتهای هزار میلیاردی افزایش یافته است به طوری که در حال حاضر ارزش بازار شرکتهای مطرحی همچون گل گهر ۹ هزار و ۷۶۵ میلیارد تومان، ملی مس ۸ هزار و ۲۸۸میلیارد تومان، سرمایه گذاری امید ۷ هزار و ۳۴۸ میلیارد تومان، چادرملو ۷ هزار و ۱۲۹ میلیارد تومان، بانک پاسارگاد ۶ هزار و ۵۱۸ میلیارد تومان، مپنا ۶ هزار و ۳۹۸ میلیارد تومان، صندوق بازنشستگی ۵ هزار و ۷۰۸ میلیارد تومان، فولاد خوزستان با ۵ هزار و ۴۹۳میلیارد تومان، کشتیرانی با ۴ هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان، بانک تجارت با چهار هزار و ۵۷۴ میلیارد تومان و بانک صادرات با ۴ هزار و ۵۲۵ میلیارد تومان رتبه‌های بعدی را در اختیار گرفتند.

این در حالی است که شرکت‌هایی بانک پارسیان، توسعه معادن و فلزات، فولاد خراسان، پتروشیمی خارک، ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه ملی، خدمات انفورماتیک، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی شازند، بانک اقتصاد نوین، سایپا و نفت بهران، ارزشی معادل ۴هزار تا هزار میلیارد را در اختیار گرفته و در رتبه‌های بعدی ایستاده‌اند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*