خانه / سیاسی / تیتر یک کیهان برای آقای سخنگوی دولت! + عکس

تیتر یک کیهان برای آقای سخنگوی دولت! + عکس

دفتر سخنگوی دولت با ارسال نامه‌ای تیتر و خبر کیهان پنج‌شنبه ۹۳/۷/۱۷ را که علاوه بر پخش صوتی و تصویری آن از صداوسیما، از سوی خبرگزاری‌های کشور نیز منتشر شده بود تکذیب کرد!

تیتر یک امروز کیهان ۱۹ مهرماه به شرح ذیل بود:

عناوین روزنامه کیهان سوابق محمد باقر نوبخت بیوگرافی محمد باقر نوبخت بنزین پتروشیمی

متن تکذیبیه سخنگوی محترم دولت و پاسخ کیهان از نظرتان می‌گذرد.
جناب آقای شریعتمداری
مدیرمسئول محترم روزنامه کیهان
سلام علیکم
در تیتر یک صفحه اول روزنامه کیهان به شماره ۲۰۸۹۳ مورخ ۹۳/۷/۱۷ آمده است که:
«سخنگوی دولت اذعان کرد بنزین تولید داخل سرطان‌زا نیست» و در توضیح این خبر با استناد به اینکه دولت سرطان‌زا بودن بنزین تولید داخل را نفی می‌کند نتیجه‌گیری می‌شود که این پاسخ «پرونده یک سال سیاه‌نمایی علیه تولید داخلی و تشویش اذهان ‌عمومی را بست.»
ضمن تکذیب شدید این خبر، در جهت روشن شدن اذهان عمومی لازم به توضیح است که در نشست خبری سخنگوی محترم دولت در روز چهارشنبه مورخ ۹۳/۷/۱۶ که به صورت صوتی و تصویری ضبط شده است خبرنگار محترمی با استناد به گزارش نهایی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد آلوده بودن بنزین‌های وارداتی «یورو۴» و حتی بی‌کیفیت‌تر بودن آن نسبت به بنزین‌های وارداتی «یورو۲» از سخنگوی محترم دولت سوالی مطرح می‌نماید که سخنگوی محترم در پاسخ، این آلودگی بنزین وارداتی «یورو۴» را نفی می‌کند و تاکید می‌کند که اگر این بنزین یورو ۴ وارداتی آلوده بود، دولت آن را توزیع نمی‌کرد. بنابراین آنچه در سوال خبرنگار محترم مطرح بود آلودگی بنزین وارداتی «یورو۴» بوده نه بنزین تولید داخل تا سخنگوی محترم در مورد عدم آلودگی بنزین‌های داخلی خبررسانی کند.
هر چند برخی رسانه‌های محترم به درستی این مطلب را انعکاس داده و مشخص کرده‌اند که سوال در مورد آلودگی بنزین یورو۴ بوده و پاسخ سخنگوی محترم نیز در مورد نفی آلودگی مربوط به بنزین‌های وارداتی یورو ۴ بوده و نیز بعضی از رسانه‌ها هم بدون درج سوال اصلی خبرنگار در مورد آلودگی بنزین یورو۴، صرفا به پاسخ سخنگوی محترم مبنی بر عدم آلودگی آن اکتفا کرده‌اند، بنابراین صرفنظر از اینکه چه کسانی و با چه انگیزه‌هایی و در هر فرصتی به دنبال بستن پرونده‌ بنزین‌های آلوده هستند، مقتضی است مطابق قانون مطبوعات نسبت به درج این پاسخ در همان جایگاه و در اولین شماره روزنامه اقدام گردد.
درباره تکذیبیه دفتر سخنگوی دولت که این روزها در دیگر بخش‌های دولتی نیز نمونه‌های مشابهی دارد، اشاره به چند نکته را ضروری می‌دانیم:
۱- اظهارات صریح سخنگوی دولت درباره سرطان‌زا نبودن بنزین داخلی را تمامی خبرگزاری‌ها، بلافاصله پس از پایان مصاحبه  ایشان مخابره و منتشر کرده و برخی از آنها تیتر «بنزین داخلی سرطان‌زا نیست» را برای خبر مصاحبه سخنگوی دولت انتخاب کرده‌اند. سیمای جمهوری اسلامی نیز همان شب متن سخنان آقای نوبخت را پخش کرده است، بنابراین تعجب‌آور است که دفتر سخنگوی محترم اظهارات صریحا اعلام شده ایشان را تکذیب می‌کند!
۲- در جوابیه ارسالی هم صراحتا آمده است که پرسش خبرنگار با  استناد به گزارش کمیسیون بهداشت مجلس بوده است.  و اما، گزارش کمیسیون مزبور رد کارشناسانه ادعای یکساله خانم ابتکار، معاون محیط‌زیست رئیس‌جمهور درباره سرطان‌زا بودن بنزین تولید داخل است و اساسا در این گزارش بحثی درباره بنزین وارداتی، مطرح نبوده است که پاسخ آقای نوبخت را ناظر آن تلقی کنیم!
۳- پرسش خبرنگار نسیم و پاسخ سخنگوی دولت که فایل صوتی آن  موجود است، به صراحت خبر کیهان را تأیید می‌کند. خبرنگار از سخنگوی محترم دولت می‌پرسد: «با توجه به اینکه کمیسیون‌های تخصصی انرژی و بهداشت مجلس بحث سرطان‌زا بودن بنزین را رد کرده است، می‌خواهیم بدانیم آیا دولت  مجددا به سمت تولید بنزین در پالایشگاه‌ها حرکت می‌کند یا نه؟» همانگونه که ملاحظه می‌شود درباره بنزین تولید داخلی است و نه بنزین وارداتی بنابراین چگونه می‌توان- مطابق ادعای جوابیه- پاسخ آقای نوبخت را درباره بنزین وارداتی دانست!
۴-  از سوی دیگر در متن پرسش و پاسخ، هیچ اشاره‌ای به بنزین یورو۴، یورو۲، وارداتی و… نشده و معلوم نیست این عبارات چگونه و با چه انگیزه‌ای در جوابیه‌ ارسالی به عنوان بخشی از اظهارات سخنگوی محترم گنجانده شده است؟! آیا همین تغییرات اعمال شده در اظهارات دکتر نوبخت که تحریف و دستکاری سخنان ایشان و نسبت دادن اظهارات ناگفته به سخنگوی محترم دولت است، نشانه تلاش- البته بی‌حاصل- جوابیه‌نویسان برای کتمان واقعیت و لاپوشانی یکسال سیاه‌نمایی علیه تولید داخلی و ایجاد تشویش در افکارعمومی نیست؟!
اکنون که گزارش کارشناسی و تخصصی ۲ مرجع مهم و رسمی یعنی کمیسیون بهداشت و کمیسیون انرژی مجلس، با صراحت تمام و کارشناسانه ادعای مطرح شده درباره آلایندگی بنزین تولید داخل را نفی می‌کند،  انتظار آن است که مسئولان محترم به خاطر تشویش اذهان عمومی طی یکسال گذشته و تعطیلی تولید ملی که افتخاری برای تولیدگران و متخصصان داخلی کشورمان است، از مردم متواضعانه پوزش بخواهند.

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. خدایا

  خدایاااااااااااااااااااااااااااا

  خدا

  چرا گفتی به مدافعان دین و وطن نان ندهند ؟!

  چرا گفتی جانباز دفاع مقدس را ۵ % جانبازی بدهند ؟!

  چرا گفتی به جانباز ۵% چیزی ندهند ؟!

  چرا گفتی جانباز ۵ % ؛ که این همه زمین و ثروت ایران را که آزاد کرد به خودش چیزی ندهند ؟!

  چرا گفتی جانباز ۵ % باید در فقر و تنگدستی زندگی کند ؟!

  چرا گفتی جانباز فقط باید کارمند باشد تا جانبازیش قبول شود ؟!

  چرا نگفتی وقتی اجنی به وطن تجاوز کردند و کشور را اشغال کرد : مردم داوطلبانه به کمک مردم

  و ارتش و نظامیان بشتابند : و در جنگ مجروح شوند : رزمندگان جانباز ۵ % می شوند و از همه حقوق

  و معیشت محروم می شوند . ؟! چرا نگفتی رزمندگان جانباز ۵ % ؛ هم ایثارگرند و مانند نظامیان به

  حقوق و معیشت برای گذران زندگی نیاز دارند ؟!

  چرا نگفتی رزمندگان جانبازان ۵ % دفاع مقدس که اسلام را و ایران را و مردمش را و ثروتش را که

  نجات داد : نباید فقیر و گرسنه و بی سر پناه بماند . ؟!

  چرا گفتی جانباز ۵ % ایران را و مردمش را و دینش را ؛ از حمله دشمن بعثی نجات دهند ؟!

  چرا نگفتی حقوق و مسکن و معیشت حق النٌاس جانباز ۵ % است ؟!

  چرا نگفتی جانباز ۵ % برای زنده ماندن به نان نیاز دارد ؟!

  خدا

  خدایااااااااااااااااااااا

  خودت بداد جانبازان ۵ % برس ؟!

  خداااااااااااااااااااااااا

  http://khakpour-m.blogfa.com

 2. آگاه سازى؛ سایت آگاه سازی به عرصه رسانه ای بازگشت !
  به گزارش مرکز آگاه سازى جبهه حزب الله؛ سایت تحلیلیِ اطلاعاتی « آگاه سازى براى همه» به عنوان تریبون رسانه ایی جبهه حزب الله، بعد از یک دوره توقف، فعالیت خود را رسما آغاز کرد.
  سایت تحلیلیِ اطلاعاتی « آگاه سازى» تلاش دارد با هدف آگاه سازى جامعه بشرى، به ترویج، تقویت و ارتقای ارزشها و گفتمان نیروها و تشکل هاى اصیل انقلاب و جامعه متدین ایرانیان فعالیت کند.
  گفتنی است این سایت قبلا بادامنه agahsazi.com فعالیت داشته ، ولی متاسفانه طی سال گذشته این دامنه و دامنه agahsazi.ir با ترفندهایی ازدست این مرکز خارج گردیده و بعنوان بدل از اصل ” آگاه سازى” مورد سوء استفاده موازى قرار گرفته است. لذا درج هر مطلبی در دامنه های مذکور بازتاب مواضع جبهه حزب الله نمی باشد.
  سایت تحلیلی اطلاعاتی آگاه سازی با لوگوی نارنجی به آدرس اینترنتی (Agahsazi.net) در دسترس مخاطبین قرار دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*