خانه / بورس و سهام / ضرر 512 میلیون یوریی شرکت “رنو” از تحریم های ایران

ضرر 512 میلیون یوریی شرکت “رنو” از تحریم های ایران

شرکت خودروسازی فرانسوی رنو با انتشار گزارشی از ضرر گسترده این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری میلادی بر اثر تحریم های ایران خبر داد.

به گزارش  از بی بی سی این شرکت فرانسوی روز گذشته با انتشار گزارشی دلیل اصلی کاهش سود خود را تغییرات ساختاری در شرکت و قطع تجارت خود با ایران در اثر تحریم ها ، عنوان کرده است.

شرکت رنو در گزارش خود آورده است که این شرکت در نیمه نخست سال 2013 تنها 52 میلیون دلار(39 میلیون یورو) سود خالص داشته است در حالی که سود این شرکت در نیمه نخست سال گذشته میلادی 746 میلیون دلار بوده است.

مدیر عامل شرکت رنو

شرکت رنو هزینه تحمیلی تحریم های اعمالی علیه ایران را که از ماه جولای 2012 بدین سو شدت گرفته است، برای این شرکت 512 میلیون یورو بر آورد کرده است.

بر اثر تحریم های اعمالی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران تا کنون شرکت های خودروسازی اروپایی پژو، فیات و رنو متحمل هزینه های اقتصادی هنگفت و بیکاری بخشی از گارگرانش در بخش های مختلف این شرکت ها شده اند.

رنو دومین شرکت بزرگ خودروسازی فرانسه پس از پژو است که پس از سفر سید محمد  خاتمی رییس جمهور سابق کشورمان به فرانسه و گرمتر شدن روابط سیاسی تهران – پاریس در این دوره به سرمایه گذاری در بازار خودروسازی ایران رو آورد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*