خانه / بورس و سهام / مپنا اجرای پروژه‌های بی‌پول را متوقف کرد

مپنا اجرای پروژه‌های بی‌پول را متوقف کرد

مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران گفت: مپنا پروژه‌های خصوصی یا دولتی را که تامین اعتبار نشده‌اند متوقف کرده‌ تا جلوی ضرر بیشتر گرفته شود.

عباس علی‌آبادی در گفت و گو با خبرنگار انرژی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: برخی پروژه‌ها نیز قرار بود از صندوق ذخیره ارزی تسهیلات بگیرند که سپس به صندوق توسعه ملی ارجاع داده شده‌اند اما هنوز تسهیلات نگرفتند بنابراین پروژه‌ها را متوقف کرده‌ایم تا احتیاط لازم را کرده باشیم.

تاخیر دولت در ادای دین پولی و ملکی

چندی است که وزارت نیرو در ازای دیون خود به سایر بخش‌ها از جمله دولتی و غیردولتی، املاک و دارایی های خود را واگذار می کند و مپنا نیز علاوه بر اینکه در ازای پروژه‌های انجام‌داده دو نیروگاه حرارتی را اخذ کرده بلکه در تلاش است که بخشی از زمین‌های پژوهشگاه نیرو که مصوب شده را نیز تحویل بگیرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران در این مورد نیز اظهار کرد: با وجود تعلق هر آنچه در دو نیروگاه پرند و سنندج از اول مهر ماه سال 90 تولید شده به مپنا، این دو نیروگاه اخیرا به ما تحویل داده شده است.

علی‌آبادی در مورد گرفتن قسمتی از زمین پژوهشگاه نیروگاه توسط مپنا گفت: همه کارهای قانونی تحویل گرفتن زمین پژوهشگاه انجام شده اما وزارت نیرو این کار را انجام نداده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به این‌که وزارت نیرو بخشی از زمین‌های پژوهشگاه نیرو را واگذار کند، گفت: به گردن هر کسی حق الناس است باید پاسخگو باشد؛ ‌در این زمینه ما اقدام حقوقی کرده‌ایم.

مدیرعامل گروه مپنا خاطرنشان کرد: واگذاری بخشی از زمین‌های پژوهشگاه نیرو براساس مصوبه دولت بوده و ما تا زمانی که زمین‌ها را نگیریم، طلب به حساب می‌آید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*