خانه / بورس و سهام / زیان‌ده‌ترین بازارهای هفته را بشناسید + نمودار

زیان‌ده‌ترین بازارهای هفته را بشناسید + نمودار

قیمت دلار در آخرین روز هفته گذشته ۳ هزار و ۲۵۴ تومان بود اما روز گذشته بهای پول آمریکایی در آخرین روز کاری هفته جاری، به ۳ هزار و ۲۲۸ تومان رسید تا ۲۶ تومان از ارزش آن کاسته شده باشد.

طبق این برآورد ارزش دلار در طول این هفته حدود ۰٫۸ درصد کاهش یافته است تا دارندگان دلار به این میزان ضرر کرده باشند. در طول هفته قیمت دلار یک بار تا ۳ هزار و ۲۲۴ تومان پایین آمده که کمترین نرخ در طول هفته بود.

با این حساب اگر ۱۰ میلیون سرمایه گذاری در این بازار صورت گرفته باشد در طول این هفته ۸۰ هزار تومان از ارزش آن کاسته شده است.

با این وجود سرمایه گذاری در این بازار دیگر از صرفه اقتصادی افتاده و بازار هیچ نشانی از شرایط بازار در سال ۹۱ و سوداگری های آن روزها ندارد.

در این میان عده‌ای از دارندگان ارز هم برای مصرف در ایام آینده آن را نگهداری می‌کنند. برخی برای سفرهای خارجی آینده و برخی هم مانند دانشجویان خارج از کشور نیاز مداوم به ارز دارند.

روند نزولی قیمت ارز در طول یک سال گذشته و خروج از شرایط سوداگری موجب شده تا متقاضیان واقعی وارد بازار شوند و دیگر خبری از سرمایه‌گذاری در آن نباشد.

بازار طلا و سکه نیز که وابستگی زیادی به نرخ ارز دارد، در دو سال اخیر شرایط مشابهی را تجربه کرد تا بهای سکه تمام بهار آزادی طی یک سال از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به سطح ۹۴۰ هزار تومان برسد.

با این وجود بسیاری از خانواده ها به طور سنتی به نگهداری سکه برای سرمایه گذاری بلند مدت می‌پردازند. در روزهای اخیر بازار جهانی طلا شرایط نسبتا پایداری با نیمم نگاهی به صعود داشته است. با این وجود با توجه به کاهش نرخ ارز بهای طلا و سکه نیز نسبت به هفته گذشته ارزان شدند.

سکه تمام بهار آزادی ۷ هزار تومان از هفته قبل ارزان‌تر شد. بهای سکه تمام بهار آزادی روز گذشته به قیمت ۹۳۴ هزار تومان رسید تا ۰٫۷ از ارزش آن کاسته شده باشد.

در آخرین روز هفته گذشته بهای سکه تمام بهار آزادی به ۹۴۱ هزار تومان رسیده بود.

کسانی که به اندازه ۱۰ میلیون تومان در بازار سکه سرمایه‌گذاری کرده باشند در این یک هفته ۷۰ هزار تومان زیان کرده‌اند.

در این هفته سهامداران در بازار سرمایه با سود مواجه شدند تا بورس تنها بازار سودده این هفته باشد. با این حساب بازدهی بورس در این هفته به شکل قابل توجهی مثبت شد تا سهامداران ۳ درصد سود کرده‌ باشند.

تحلیل بورس پیش بینی بورس اخبار بورس
تحلیل بورس پیش بینی بورس اخبار بورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*