خانه / بورس و سهام / تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / یکشنبه ۴ آبان

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس / یکشنبه ۴ آبان

شاخص کل بورس با ۲۱۱ واحد کاهش به رقم ۷۳،۹۴۰ واحد رسید . نمادهای وبصادر با ۳۲ واحد ، وغدیر با ۲۶ واحد و حکشتی با ۲۱ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . نمادهای شپدیس و فملی هر کدام با ۳۱ و ۱۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم ۱۵۳ میلیارد تومان رسید که نمادهای ونفت با ۱۰٫۴ میلیارد تومان و کهمدا با ۶٫۹ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند .

در بازار فرابورس ، شاخص ایفکس نزدیک به ۳ واحد رشد کرد و به رقم ۸۴۴ واحد رسید . نمادهای جم و پترول بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای میدکو و مارون بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم ۸۹٫۴ میلیارد تومان رسید که پترول با ۱۳٫۶ و بمپنا با ۷٫۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را از آن خود کردند .

هر چند یک شنبه هفته گذشته شاهد رشد بیش از ۱۲۰۰ واحدی در شاخص کل بورس بودیم ولی امروز بعد از یک هفته رشد نسبی ، شاخص کل بورس به رنگ قرمز در آمد و شاهد افت ۲۱۱ واحدی بودیم . ارزش معاملات نیز به نسبت روزهای گذشته نیز کاهش پیدا کرده است .

برای فردا نیز بازار نوسانی و قرمز رنگ پیش بینی می کنیم . گزارشات میاندوره ای در اکثر گروه ها به پایان رسیده است ولی در چند گروه و برخی تک نمادها هنوز گزارشی ارائه نشده است . امیدواریم رشد منطقی و اصولی شاخص ادامه دار باشد و درگیر هیجانات بازار سرمایه نشویم و به دور از هر گونه شایعات کاذب که هر از چند گاهی بر بازار سرمایه سایه می افکند به سرمایه گذاری در این حوزه از اقتصاد بپردازیم .

مهم ترین اخبار اقتصادی

علی صالح آبادی در مراسم رونمایی از سامانه پس از معاملات بازار سرمایه، افزود: با رفع محدودیت ها و توافقات بین المللی پیش بینی می شود حوزه سرمایه گذاری خارجی فعال تر و جذب سرمایه گذاری بیشتر خواهد شد، بنابراین بازار سرمایه باید خود را برای این امر آماده کند .وی ادامه داد: در همین راستا سازمان بورس و اوراق بهادار کارگروهی را در زمینه رفع موانع و محدودیت های جذب سرمایه گذاری خارجی در سازمان بورس و اوراق بهادار تشکیل داده است .وی همچنین از تشکیل کارگروهی برای تدوین برنامه ششم خبر داد و گفت: این کارگروه احکام مربوط به برنامه ششم را در بازار سرمایه تضمین می کند و کارگزاری ها می توانند نظرات خود را در این خصوص ارائه دهند .

در خبری در مورد سهام عدالت شنیدیم که ، روابط عمومی وزارت اقتصاد در پاسخ به انتشار خبری مبنی بر ورود ۲۵۰ نفر مافیا به حوزه سهام عدالت اعلام کرد: قانون، دخالت و مدیریت در مالکیت سهام عدالت توسط دولت را ممنوع اعلام نموده است . در اطلاعیه وزارت امور اقتصادی و دارایی و در پاسخ به مطلبی تحت عنوان “ورود ۲۵۰ نفر مافیا به حوزه سهام عدالت” به نقل از نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس منتشر شده،آمده است : براساس ماده (۳۵) قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی مشمولین سهام عدالت در قالب شرکتهای تعاونی شهرستانی ساماندهی شده و از ترکیب آنها شرکت های سرمایه گذاری استانی به صورت شرکت های سهامی تشکیل گردیدند .

مهم ترین اخبار سیاسی

هیئت پارلمانی ایران عازم فرانسه شد، این سفر به دعوت همتای فرانسوی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس فرانسه و با هدف افزایش و ارتقا سطح روابط پارلمانی، اقتصادی و سیاسی انجام می‌شود . علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ریاست این هیئت پارلمانی را برعهده دارد که سیدحسین نقوی‌حسینی و فتح‌الله حسینی او را در این سفر همراهی می‌کنند .

در مورد وزیر پیشنهادی علوم که قرار است روز چهارشنبه به مجلس معرفی شود، علوم برای ارائه برنامه های خود در فراکسیون اصولگرایان پیروان ولایت که به ریاست آقای لاریجانی صبح امروز برگزار شد حضور یافت . غلامرضا اسداللهی یکی از اعضای این فراکسیون گفت: در این جلسه محمود نیلی احمدآبادی درباره سوابق علمی اش توضیحاتی ارائه کرد و گفت معتقد است وزارت علوم باید مرکز تولید علم باشد نه پایگاه سیاسی .

در مورد مذاکرات هسته ای ، امروز در اخبار زمزمه های تمدید مذاکرات شنیده می شد، روزنامه لس‌آنجلس تایمز به نقل از مقامات غربی مدعی شده است که با نزدیک شدن به موعد توافق هسته‌ای و نبود تفاهمات لازم، ایران و ۱+۵ گفت‌وگو در مورد تمدید مذاکرات را آغاز کرده‌اند .

در همین رابطه دکتر ولایتی عنوان کرد :برد مذاکرات هسته ای با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود ، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران طالب مذاکره است و این موضوع را پیگیری می کند و هیچ گاه از جانب ما مذاکره قطع نخواهد شد .

 

فلزات اساسی، دلار و سکه

در بازار های جهانی با توجه به تعطیلات آخر هفته قیمت فلزات اساسی تغییری نداشت. دلار در محدوده قیمتی ۳۲۵۲ تومان و سکه به قیمت ۹۲۸ هزار تومان داد و ستد شد .

در گروه های مختلف چه خبر بود؟


در گروه پالایشگاهی ، جز ونفت ، سایر نمادها روند معاملات کم حجمی داشتند و در محدوده صفر تابلو معامله شدند . ونفت امروز نیز در محدوده ۳۷ میلیون از سهامش داد و ستد شد . شایعات در مورد فروش زیر مجموعه های ونفت همچنان به گوش می رسد . ونفت در جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۱۴۵ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش ۹ درصدی گزارش شده است  شرکت در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۶ ریال زیان شناسایی کرد . شرکت علت کاهش سود هر سهم را پیش بینی کاهش ارزش سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها و شناسایی زیان حاصل از فروش شرکت نفت کاو ژرف اعلام نموده است.

در مورد قیمت نفت، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران با اعلام اینکه حتی کف قیمت نفت هم قابل پیش بینی نیست، تصریح کرد: هم اکنون قیمت نفت خام ایران با مسائل سیاسی آغشته شده است و صرفا عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت جهانی نفت نیستند . مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با تشریح آخرین وضعیت قیمت گذاری نفت خام ایران در بازار جهانی، کاهش مجدد قیمت نفت ایران را رد کرد و گفت: شیب کاهش قیمت نفت ایران هنوز متوقف نشده است . سید محسن قمصری درباره احتمال کاهش دوباره قیمت نفت خام در بازار جهانی و سقوط بهای طلای سیاه به بشکه ای کمتر از ۸۰ دلار، گفت: قیمت نفت خام به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست .


همچنین در خبری شنیدیم که ، مداخله یا عدم مداخله وزارت نفت در مبحث افت شدید قیمت نفت و نشست اضطراری اوپک، به موضوع مورد مناقشه در صحنه داخلی کشور به خصوص در بین منتقدین دولت تبدیل شده است؛ مناقشه‌ای که به واکنش تند برخی نمایندگان مجلس نیز منجر شده تاجایی که برخی نمایندگان معتقدند روند کنونی عزت ملی را خدشه‌دار ساخته است. افت شدید و کم سابقه قیمت نفت در هفته‌های اخیر خطر کسری بودجه کشورهای فروشنده نفت را افزایش داده است. در کشور ما نیز مبحث کاهش نفت به دستور رئیس‌جمهور در دستور کار وزیر نفت قرار گرفته است. منتقدان دولت معتقدند تلاش وزارت نفت برای تشکیل جلسه اضطراری اوپک چندان رضایت بخش نبوده است. با این حال روز گذشته معظمی، معاون وزیر نفت در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های رسمی اعلام کرد مذاکره با کشورهای تولید‌کننده نفت می‌تواند یکی از اقدامات در راستای سروسامان دادن بازار و جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت باشد .

در گروه پتروشیمی و شیمایی ، روند معاملات نسبت به روز گذشته مثبت تر بود ، شکربن ، شدوص و وپترو از جمله نمادهایی بودند که با اقبال خوبی همراه شدند.

پس از کاهش قابل توجه قیمت نفت در بازارهای جهانی برخی خبرها از کاهش قیمت پایه محصولات پتروشیمی و فرآورد‌ه‌های نفتی در بازار داخلی حکایت داشت.احمد مهدوی، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت پتروشیمی در واکنش به این خبرها گفت: تاثیر کاهش قیمت جهانی نفت در بازار داخلی محصولات پتروشیمی به این سرعت قابل مشاهده و ارزیابی نیست و به نظر نمی‌رسد که افت قیمت نفت در آبان‌ماه نیز تاثیر ملموسی بر قیمت پایه محصولات پتروشیمی داشته باشد.وی در ادامه اظهار کرد: بر همین اساس طی روزهای اخیر، به جز دوقلم کالای پلیمری، کلیه محصولات پتروشیمی که در بورس کالای ایران مورد معامله قرار می‌گیرد، تغییر قیمتی نسبت به ماه گذشته نداشته است. وی پیش‌بینی کرد: در صورت ثبات قیمت نفت روی رقم فعلی در بازارهای جهانی، در ماه‌های آینده شاهد کاهش قیمت پایه محصولات پتروشیمی در بازار داخلی خواهیم بود .

 درمرود پتروشیمی بندر امام که یکی از مهم ترین زیر مجموعه های فارس می باشد در خبری شنیدیم که ، نماینده مردم ماهشهر در مجلس، درباره پیگیریهای خود در زمینه برچیده شدن عنصر جیوه از فرایند تولید پتروشیمی بندر امام، گفت: وزارت نفت اطلاعاتی را به‌صورت کتبی در اختیار بنده قرار داده است که براساس آن گفته‌شده بخشی که با جیوه کار می‌کند در برنامه تعویض قرار دارد .

وی گفت: باید با برنامه راهبردی و دستورالعملهای کنترلی نسبت به تعویض بخشهای زیان‌آور و نصب فیلترهای لازم اقدام کرد.

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در جدیدترین گزارش ۶ ماهه خود سود هر سهم منتهی به۹۳/۱۲/۲۹ شرکت را مبلغ ۱۶۳۸ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی با افزایش ۳ ریالی همراه بوده است شرکت در دوره ۶ ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم ۸۴۴ ریال سود محقق کند و ۵۲ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه خودرویی وقطعه ساز ، اکثر نمادها را قرمز رنگ مشاهده کردیم و شاهد فشار فروش در این گروه بودیم . خریخت امروز در محدوده قیمتی ۳۰۰ تومان و ۲۱ درصد مثبت بازگشایی شد و توانست تا ۳۱۲ تومان رشد نماید . خپویش نیز امروز با اقبال خوبی همراه شد .

همچنین در خبری شنیدیم که ، برج میلاد تهران، دهم آذر ماه امسال در حالی میزبان دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران خواهد شد که مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت با فرض مثبت بودن مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، اقدام به دعوت از میهمانان خود کرده‌اند .آن طور که ساسان قربانی دبیر این همایش در نشستی خبری عنوان کرد، از شرکت‌های خودروساز ۳۰ کشور دنیا برای شرکت در همایش صنعت خودرو ایران دعوت شده و در این بین، برخی پاسخ مثبت داده‌اند و برخی نیز در حال بررسی جوانب حضور در ایران هستند . . قربانی همچنین از حضور گسترده چینی‌ها در همایش مورد نظر نیز صحبت به میان آورد و گفت:حدودا یک پنجم شرکت کنندگان خارجی در همایش صنعت خودرو ایران را چینی‌ها تشکیل خواهند داد.قربانی همچنین از حضور شرکت‌های قطعه‌ساز بوش ، زیمنس و  ولوو خبر داد .

همچنین ، سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو از برگزاری نشست مشترکی میان شرکت‌های قطعه‌ساز داخلی با شرکت رنو خبر داد و گفت: این هفته قرار است این نشست مشترک برگزار و تامین قطعات خودروهای این شرکت در ایران مورد ارزیابی قرار گیرد .وی که در حاشیه نشست مطبوعاتی دومین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران سخن می‌گفت تاکید کرد که مشکل نقدینگی و انتقال پول از سوی این خودروساز فرانسوی یکی از دلایل اصلی کاهش تولید برخی محصولات رنو در ایران است البته وعده داده‌اند که این مشکلات را برطرف کنند .

در مورد شایعه تغییر مدیر عامل سایپا شنیدیم که ، طی روز جاری در پی انتشار خبری مبنی بر احتمال تغییر مدیریت شرکت سایپا، نظری مدیر کل ارتباطات خودروسازی سایپا با اعلام تکذیب این خبر اظهار داشت: سعید مدنی مدیر عامل فعلی سایپا همچنان مدیر عامل شرکت بوده و مباحث مطرح شده در خصوص تغییر ایشان کذب محض است.

خمهردر جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۱۸۷ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت ۴۹ درصدی گزارش شده است  شرکت توانسته در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۱۵۰ ریال سود کنار بگذارد  و ۸۰ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.

شرکت اعلام کرده است علت افزایش سود هرسهم نسبت به پیش بینی اولیه (۱۲۵ریال) ، فروش سهام درخشان ساز ( به مبلغ ۳۱۰ر۲۷ میلیون ریال ) و مهمانسرای کرمانشاه (به مبلغ  ۴۰۶ر۲۹ میلیون ریال )  و همچنین کسر زیان ناشی از شناسایی پروژه P 2  ( به مبلغ ۰۵۲ر۲۲- میلیون ریال ) از محل فروش دارائیهای اشاره شده می باشد ، لذا با توجه به موارد اشاره شده آثار عملیات فوق الذکر بر هر سهم ۶۳ ریال می باشد.

شرکت چرخشگر در جدیدترین گزارش ۶ ماهه خود سود هر سهم منتهی به۹۳/۱۲/۲۹ شرکت را مبلغ ۶۱ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی  با کاهش ۴۸ درصدی همراه بوده است شرکت در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۲۸ ریال زیان شناسایی کرد

شرکت زامیاد در جدیدترین گزارش ۶ ماهه خود سود هر سهم منتهی ۹۳/۱۲/۲۹ شرکت را مبلغ ۵ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی  با کاهش ۶۶ درصدی گزارش شده است شرکت در دوره ۶ ماهه  خود به ازای هر سهم ۱۱۱ ریال زیان شناسایی کرد .

در گروه فولادی، فلزی و معدنی ، روند معاملات منفی بود و اکثر نمادها در محدوده صفر تابلو معامله شدند .بعد از کاهش شدید قیمت‌ها در بازارهای جهانی که با افت حجم تولید و کاهش محسوس جذابیت سرمایه‌گذاری بر تولید فولاد خام همراه شد، هم‌اکنون بازار وارد یک فاز بهبود شده است. کاهش حجم تولید که هنوز هم ادامه دارد باعث شده که روند نزولی قیمت فولاد در بازارهای مختلف متوقف شود تا جایی که افزایش شدید قیمت میلگرد در بازار چین داده‌ای است که می‌تواند نشان‌دهنده تغییر شکل کلی بازار به سمت بهبود قیمت‌ها باشد. به نظر می‌رسد استراتژی کاهش حجم تولید تاثیر خود را بر بازار گذاشته و تغییر شکل بازار در جهت بهبود می‌تواند به افزایش قیمت‌ها در اغلب مناطق و برای انواع مختلف فولادها منتهی شود .

مهم‌ترین‌ اتفاق درخصوص شرایط تولید را می‌توان افزایش درصد استفاده از ظرفیت تولید دانست. این در حالی رخ می‌دهد که حجم تولید فولاد خام به نسبت ماه قبل از آن کاهش یافته است. این مطلب نشان می‌دهد نه تنها ظرفیت تولید فولاد خام افزایش نیافته بلکه با کاهش ظرفیت تولید رو‌به‌‌رو هستیم که داده مثبتی برای کاهش عرضه در ماه‌های آینده خواهد بود و می‌تواند از افزایش قیمت‌ها حمایت کند

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۴۵۴ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل منفی ۲ درصدی گزارش شده است  شرکت توانسته در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۵۱ ریال سود کنار بگذارد و ۱۱ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت فولاد آلیاژی ایران در جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۳۴۰ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل مثبت ۲ درصدی گزارش شده است  شرکت توانسته در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۱۱۸ ریال سود کنار بگذارد و ۳۵ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد. شرکت اعلام نموده است که سود وزیان شرکت فولاد وآهن غدیر ایرانیان در عملکرد شش ماهه لحاظ نشده است و همچنین اخرین نرخ خرید آهن اسفنجی ۸۵۰۰  ریال به ازاء هر کیلو وآهن قراضه میانگین قیمت از تاریخ ۲۹/۰۶/۹۳ تا تاریخ ۳۱/۰۶/۹۳  مبلغ ۱۱۳۶۶ به ازاءهر کیلو محاسبه شده است .

در گروه دارویی ،  روز گذشته خبری با عنوان افزایش میزان واردات دارو از سوی خبرگزاری ایسنا منتشر شد که در آن به نقل از مدیرکل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) آمار واردات دارو در شش ماهه نخست سال جاری ۱۹ میلیون و ۲۸ هزار و ۵۸۲ کیلوگرم به ارزش دو میلیارد و ۴۳۹ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۵۱۱ دلار به کشور اعلام شد. اما بنا به گفته گمرک این آمار مربوط به کل واردات در طول ۶ ماهه بود و تنها شامل آمار واردات دارو نمی‌شود. این در حالی است که خبرنگار ایسنا آمار ۶ ماهه واردات دارو از گمرک را خواستار شده بود.

شرکت تهران شیمی در جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۱۸۶۸ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تغییر گزارش شده است   شرکت توانسته در دوره ۹ ماهه خود به ازای هر سهم ۱۲۶۴ ریال سود کنار بگذارد و ۶۸ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه غذایی و لبنی، روند معاملات متعادل بود ، برخی نمادها از جمله غبشهر و غگرجی با اقبال خوبی همراه شدند .

در خبری شنیدیم که ، صنایع لنبی شیر خام را کمتر از ۱۲۵۰ تومان خریداری می‌کنند ، سعید سلطانی سروستانی مدیرعامل اتحادیه دامداران در مورد مطالبات معوق دامداران گفت: سریال و مطالبات پرداخت نشده دامداران همچنان ادامه دارد و تلاش دامداران تاکنون برای دریافت یارانه‌های تخصیصی پرداخت نشده، بی‌نتیجه مانده است . وی افزود: از یارانه ۳۰۰ میلیارد تومانی سال ۹۲ هنوز حدود ۳۵ درصد آن به دامداران پرداخت نشده و دامداران با گذشت ۸ ماه از سال ۹۳ هنوز از دولت طلبشان را اخذ نکرده‌اند . مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور تصریح کرد: همچنین مصوبه دولت مبنی بر خرید شیر با قیمت ۱۴۴۰ تومان از ابتدای تیرماه تاکنون اجرایی نشده و صنایع لبنی هم شیر را با قیمتی کمتر از ۱۲۵۰ تومان از دامداران خریداری می‌کنند .

 در گروه قندی، شرکت قند قزوین در جدیدترین گزارش ۶ ماهه خود سود هر سهم منتهی به۹۳/۱۲/۲۹ شرکت را مبلغ ۲۱۰ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی  با کاهش ۱۹ درصدی همراه بوده است شرکت در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۲۷۳ ریال زیان شناسایی کرد . شرکت اعلام نموده است که کاهش پیش بینی درآمد هر سهم ناشی از کاهش بهای فروش ملاس و افزایش هزینه مالی می باشد . همچنین با ژیگیریهای انجمن صنفی کارخانه قند و شکر کشور طی ماههای آتی نرخ جدید شکر به شرکتهای قند ابلاغ خواهد شد.

در گروه تجهیزاتی، شرکت  آذرآب در جدیدترین گزارش ۶ ماهه خود سود هر سهم منتهی به۹۳/۱۲/۲۹ شرکت را مبلغ ۲۵۵ ریال اعلام نموده است که بدون تغییر نسیت به گزارش قبلی همراه بوده است شرکت در دوره ۶ ماهه خود موفق شده است به ازای هر سهم ۱۲۷ ریال سود محقق کند و ۵۰ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

در گروه ساختمانی ، شرکت شاهد در جدیدترین گزارش ۳ ماهه خود سود هر سهم منتهی ۹۳/۰۳/۳۱ شرکت را مبلغ ۳۰۴ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی  بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره ۳ ماهه  خود موفق شده است به ازای هر سهم ۲۳ ریال سود محقق کند و ۸ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

سایر نمادها :

شرکت کاشی پارس در جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۱۸۸۸ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت بدون تعدیل گزارش شده است   شرکت توانسته در دوره ۶ ماهه خود به ازای هر سهم ۷۱۵ ریال سود کنار بگذارد  و ۳۸ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال در جدیدترین گزارش خود سود  هر سهم شرکت را مبلغ ۳۵۹۳ ریال اعلام نموده  است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با تعدیل منفی ۳۲ درصدی گزارش شده است  شرکت توانسته در دوره ۹ ماهه خود به ازای هر سهم ۱۲۶۴ ریال سود کنار بگذارد و ۶۸ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد.  سود عملیاتی شرکت با کاهش ۳۱ درصدی نسبت به گزارش قبلی اعلام شده است .

شرکت کاشی تکسرام در جدیدترین گزارش ۶ ماهه خود سود هر سهم منتهی ۹۳/۱۲/۲۹ شرکت را مبلغ ۳۲۶ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی  با افزایش ۵۳ درصدی گزارش شده است شرکت در دوره ۶ ماهه  خود موفق شده است به ازای هر سهم ۲۱۹ ریال سود محقق کند و ۶۷ درصد از پیش بینی هایش را پوشش دهد .

پرشین تحلیل

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*