خانه / بورس و سهام / رشد 9 درصدی تولید شمش فولادخوزستان

رشد 9 درصدی تولید شمش فولادخوزستان

شرکت فولاد خوزستان که تولید آن ارتباط مستقیمی با تامین برنامه‌ریزی شده انرژی الکتریکی دارد، موفق شد در گرم ترین ماه سال و گرم‌ترین نقطه ایران رشد تولید 15 درصدی در گندله سنگ‌آهن و 9 درصدی در تولید شمش فولاد را در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، مدیرعامل شرکت فولادخوزستان در خصوص این موفقیت اعلام کرد: تولید شمش فولاد تا پایان تیرماه به یک میلیون و 257 هزارتن رسید که حاکی از رشد 9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. این درحالی است که به‌دلیل شدت گرمای بی‌سابقه امسال طی تیرماه چندروزی اعمال محدودیت مصرف برق بر تولید این شرکت اثر گذاشت. مهندس عبدالمجید شریفی درمورد رکورد تولید واحد گندله‌سازی دراین شرکت گفت: برای نخستین بار در تاریخ فعالیت شرکت بیش از 542 هزار تن گندله سنگ‌آهن تنها در تیرماه در کارخانه‌های گندله‌سازی تولید شد که با توجه به اینکه قسمتی از این مدت مصادف با آغاز ماه مبارک رمضان هم بود، رکورد بسیارخوبی برای این بخش است.
وی افزود: علاوه براین، در چهارماه امسال در مجموع با تولید بیش از یک میلیون و 737 هزارتن گندله 15 درصد رشد تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل در این بخش به ثبت رسیده است. شریفی ادامه داد: دربخش احیاي مستقیم نیز در چهارماه امسال بیش از یک میلیون و 270 هزارتن آهن اسفنجی تولید شد که با رشد 5/5 درصدی نسبت زمان مشابه سال پیش همراه بوده است. شرکت فولاد خوزستان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده شمش فولاد در کشور است که سال قبل از مرز تولید 5/3 میلیون تن عبور کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*