خانه / بورس و سهام / صرفاً جهت اطلاع بورسی / آقای رییس به داد سهامدارای این شرکت برسید!

صرفاً جهت اطلاع بورسی / آقای رییس به داد سهامدارای این شرکت برسید!

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۳٫۰۸٫۰۶ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۵ واحد افت به رقم ۵۴۶۴۹ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۹۵ واحد رشد عدد ۱۴۴۴۳۵ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۸ واحد افزایش به رقم ۷۳۹۶۷ واحد رسید.

همچنین در این روز “حکشتی” با ۵۱ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فارس” با ۶۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۱۰ واحد افزایش به رقم ۸۴۷ واحد رسید.

در این شرایط امروز “پترول” با ۲ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “ذوب” با ۰٫۸۱ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۵۲۲ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۳۳۳ میلیارد ریال رسید.

در معاملات امروز بازار قابل قبولی را شاهد بودیم، امروز روند متعادلی در اغلب نمادهای بورسی قابل مشاهده بود و بازار از یک ثبات نسبتاً خوبی برخوردار بود. امروز در اغلب نمادها سهام پر پتانسیل روندی را در پیش گرفته بود که می شد گفت مستحق آن بوده البته این موضوع برای برخی نیز صادق نبود که امروز در خصوص آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، در معاملات روز جاری ارزش معاملات بازار فرابورس نسبت به روزهای گذشته افزایش داشت در حالی که ارزش معاملات بورس تغییر خاصی را نمایش نداد البته علت اصلی رشد حجم و ارزش معاملات فرابورس سهام شرکت “پترول” بود که چند روزی است تخته گاز در حال طی روند صعودی است.

چند نکته جهت اطلاع

پترول: با احتساب معاملات امروز دقیقاً ۵ روز است که در حال طی روند صعودی می باشد اما جالب تر آنکه در این ۵ روز بیش از ۲۵۷ میلیون از سهام این شرکت معامله شده و همچنان با تقاضای خرید همراه است. اهالی تالار معتقدند برخی شایعات مبنی بر تمایل یک خریدار حقوقی برای ورود به هیأت مدیره این شرکت و نیز احتمال فروش سهام پتروشیمی پردیس توسط شرکت مذکور سبب افزایش اقبال بازار به این سهام شده البته هنوز هیچ منبع رسمی این شایعات را تکذیب یا تأیید نکرده اما آنچه به نظر می رسد آن است که “پترول” از جمله شرکت های پر پتانسیل گروه پتروشیمی می باشد.

گروه بانکی: آتش تند این گروه کمی زود خاموش شد اما اهالی تالار معتقدند فعلاً گروه مذکور به آتش زیر خاکستر تبدیل شده و نگاه آنها معطوف به سوم آذر است و اگر توافقی حاصل شود شاید این آتش به آتشفشان تبدیل شود.

کالسیمین: روند معاملات این شرکت هم مشکوک شده، برخی تقاضاهای خرید بیش از ۲۰۰ هزار سهمی با نمایش یک یا دو هزار سهمی در سامانه معاملات حکایت از حرکت چراغ خاموش خریداران این سهم دارد. هم اکنون در حال تحقیق بیشتر از سهام این شرکت می باشیم که به محض کسب اطلاعات با اهمیت، اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وقتی که آب سر بالا می رود: موضوع اصلی گزارش امروز ما مربوط می شود به پیدایش مجدد پدیده حرکت بر خلاف جهت در برخی سهام بورسی، خیلی وقت بود که سهامداران به دلایل توقف و بازگشایی نمادها نگاه منطقی داشتند، تقریباً می شد تشخیص داد که با توجه به دلیل توقف نماد در روز بازگشایی سهم چه روندی را در پیش خواهد گرفت، اما چندی است که روندی غیرمنطقی بر شرایط مذکور حاکم شده، “شکربن” تعدیل منفی با اهمیت می دهد اما در روز بازگشایی با صف خرید مواجه می شود، “شدوص” خبر از کاهش سود می دهد اما رشد قیمت نتیجه این اقدام می شود بعد “کترام” با رشد ۹۴ درصدی سود همراه می شود اما افت قیمت و روند نزولی ماحصل این اتفاق می گردد، از این دست موارد در حال گسترش می باشد و مجدداً شرایطی را ایجاد می کند که اهالی تالار را دچار دوگانگی تصمیم و نظر می کند. این اتفاقات در صورتی که تداوم پیدا کند نگران کننده خواهد شد چون تحلیل فاندامنتال با بازدهی سهام غیر همسو شده و سبب نااطمینانی می گردد. این گفته ها تنها جهت اطلاع بود و بس.

خاهن“: نارضایتی و شکایت نامه ها از یک اقدام این شرکت روز به روز در حال فزونی است. آنچه مسلم است، تخلف در پرداخت وجه حق تقدم های استفاده نشده مشخص و آشکار است اما اینکه چرا هیچ مقام مسئولی به آن رسیدگی نمی کند جای تعجب بسیار دارد. تخطی از قوانین توسط شرکت ها موضوعی است که انتظار می رود مسئولین امر به آن واکنش سریع و قوی دهند اما متأسفانه بارها و بارها این قبیل موارد با کوتاهی از جانب مسئولین مواجه شده، آقای مسئول، آقای رییس لطفاً به داد سهامداران این شرکت برسید، مردم گناه نکردن که حق تقدم این شرکت را خریدند، آقا جان شما با چه اجازه ای سرمایه مردم را بیش از زمان قانونی نزد خودت نگه داشتی. آقای رییس این مطلب صرفاً جهت اقدام بود نه اطلاع.

راستی یادتون هست که قدیم ندیما یه گروه پر طرفدار به اسم پالایشی داشتیم، یادشون بخیر سعادتمند و عاقبت به خیر شدن. در دوران اوج نزول بازار در امن ترین حاشیه بورس قرار گرفتند. آقا میگن مثل اینکه خطر رفع شده و از سقوط بورس دیگه خبری نیست می توانید برگردین.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*