خانه / بورس و سهام / رد یک شایعه و تایید یک عرضه / برنامه خصوصی سازی در عرضه سهام

رد یک شایعه و تایید یک عرضه / برنامه خصوصی سازی در عرضه سهام

یک مقام مسئول با اعلام عرضه محدود سهام بانک صادرات در روزهای گذشته و دلیل آن،شایعه عرضه دیگر سهام را رد کرد و گفت:سازمان خصوصی سازی سهام خرد۱۰ تا ۲۰ شرکت را آماده دارد که با درنظر گرفتن شرایط بازار و هماهنگی با بورس عرضه خواهد شد.

یک مقام مسئول با اشاره به بروز برخی شایعات مبنی بر اقدام سازمان خصوصی سازی در عرضه خرد سهام شرکت ها و بانک های مشمول اصل ۴۴ اظهار داشت: در حالی برخی رسانه ها از عرضه سهام بانک های ملت و صادرات و دیگر شرکت ها طی روزهای گذشته خبر داده اند که سازمان خصوصی سازی تاکنون سهام بانک ملت را عرضه نکرده است.

وی ادامه داد: عرضه محدود سهام بانک صادرات هم مربوط به دولت نبود بلکه ناشی از دیرکرد پرداخت اقساط از سوی خریداران سهام بانک و جلوگیری از جرایم بدهی است. بنابراین دولت در روزهای گذشته سهام بانک ها و شرکت ها را واگذار نکرده است. همچنین ذکر این نکته ضروری است که همه عرضه های خرد با هماهنگی مسئولان بورس و فرابورس انجام می شود.

وی در برابر این سئوال که باتوجه به بهبود وضعیت بازار سهام، سازمان خصوصی سازی چه برنامه ایی برای عرضه خرد و بلوک شرکت ها دارد؟ توضیح داد: عرضه بلوکی ۸۷.۰۷ درصد از سهام حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ، ۳۳.۹۳ ساختمانی تکلار و ۲۰ درصد توسعه نیشکر و صنایع جانبی در بورس و فرابورس به همراه مزایده ۵ شرکت از اول آذر و بعد از هماهنگی با مسولان بورس و فرابورس انجام خواهد شد.

وی افزود: سهام ۱۰ تا ۲۰ شرکت هم به صورت خرد آماده عرضه هستند که ترجیح داده شده در این شرایط بازار عرضه نشود و با درنظر گرفتن وضعیت بازار و هماهنگی های لازم تصمیم گیری شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*