خانه / بورس و سهام / تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس/ شنبه ۱۷ آبان

تحلیل ، بررسی و اخبار مهم بورس/ شنبه ۱۷ آبان

شاخص کل بورس با ۲۵۳ واحد افزایش به رقم ۷۶،۴۲۰ واحد رسید . نمادهای اخابربا ۱۱۲ واحد وتاپیکو با ۷۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای وبملتبا ۳۱ واحد و وبصادربا ۳۰ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند . ارزش معاملات در این بازار به رقم ۲۸۹٫۴ میلیارد تومان رسید که نمادهای خودرو با ۱۶٫۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده است .

در بازار فرابورس ، شاخص ایفکس ۲ واحد نزول کرد و به رقم ۸۶۳ واحد رسید . نمادهای پترول و ذوب بیشترین تاثیر منفی و نمادهای میدکو و شرانل بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند .

ارزش معاملات در این بازار به رقم ۱۶۷٫۹ میلیارد تومان رسید که نماد سیستم با ۷٫۸ میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را به خود اختصاص داد .

در اولین روز کاری هفته بازار سرمایه به روند صعودی هفته های اخیر خود ادامه داد . در گزارشات گذشته به این مهم اشاره کردیم از جمله مهم ترین علل این رشد می توان به اخبار خوبی که از مذاکرات هسته ای به گوش می رسد اشاره کرد خبر کاهش نرخ سود بانکی نیز به این رشد کمک شایانی کرده است . بهبود شرایط اقتصادی و روند رو به خروج اقتصاد از رکود نیز می تواند از جمله سایر موارد این رونق باشد .

بازار را امروز در اوایل ساعات معاملات مثبت و با افزایش تقاضا دنبال کردیم ولی در اواسط بازار با افزایش فشار عرضه در برخی نمادها از جمله خودرو بازار روند نزولی به خود گرفت ولی در نهایت شاخص توانست مثبت به کار خود خاتمه دهد .

برای روزهای اتی روند معاملات را بیشتر به اخبار حاشیه ای که از مذاکرات به گوش می رسد وابسته می دانیم . در هر صورت برای فردا بازار متعادل و مثبت دور از انتظار نیست .

مهم ترین اخبار اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:کاهش نرخ تورم طی یکسال گذشته که با انضباط مالی دولت یازدهم تحقق یافت، توفیق چشمگیری دولت تدبیر و امید است . علی طیب نیازدر خطبه های پیش از نمازجمعه تهران افزود: با به حرکت درآمدن بنگاههای بزرگ،زمینه رونق اقتصادی در همه بخش های دیگر فراهم خواهد شد . وی اظهار داشت: نرخ تورم در سال گذشته بیش از ۴۰درصد و تورم نقطه به نقطه بیش از ۴۵درصد بود که هم اکنون نرخ تورم به ۱۹٫۴ و نقطه به نقطه به کمتر از ۱۵درصد رسیده است . وی تصریح کرد: کاهش نرخ تورم به معنای کاهش قیمت ها نیست بلکه از سرعت افزایش قیمت ها کاسته شده که این مهم تاثیر خود را بر هزینه های زندگی مردم می گذارد

 . همچنین شنیدیم که ،قسط‌ چهارم از دور دوم آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران به حساب بانک مرکزی واریز شد. به گزارش سایت رسمی بانک مرکزی، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار آمریکا براساس توافق ایران و گروه ۱+۵ بابت بدهی کشور هندوستان در قالب قسط چهارم از طریق بانک مرکزی امارات دریافت و به حساب بانک مرکزی ایران واریز شد. با احتساب واریز قسط چهارم، مبلغ ۹/۱ میلیارد دلار از کل مبلغ ۸/۲ میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی واریز شده است

طی هفته‌های گذشته شورای پول و اعتبار مصوبه‌ای را از تصویب گذراند که بر مبنای آن، بازپرداخت بدهی‌های ارزی باید با نرخ روز تعیین شده از سوی بانک مرکزی تسویه شود که این امر، مخالفت شدید فعالان اقتصادی را در پی داشت . اگرچه شورای پول و اعتبار ظرف هفته‌های گذشته مصوبه‌ای برای بازپرداخت بدهی‌های ارزی تولیدکنندگان با نرخ روز صادر کرد، اما به دلیل بازتاب‌های منفی این مصوبه، ابلاغ آن متوقف شده است. حال طرحی در دستور کار قرار گرفته است که در صورت تصویب نهایی، ۵۲۰۰ واحد تولیدی را طبقه‌بندی کرده و براساس نوع صنعت و میزان معوقات، نرخ بازپرداخت بدهی ارزی از سوی کارگروهی متشکل از نمایندگان بانک مرکزی، فعالان اقتصادی و قوه قضاییه تعیین خواهد شد .


همچنین شنیدیم که ،قسط‌ چهارم از دور دوم آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران به حساب بانک مرکزی واریز شد. به گزارش سایت رسمی بانک مرکزی، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار آمریکا براساس توافق ایران و گروه ۱+۵ بابت بدهی کشور هندوستان در قالب قسط چهارم از طریق بانک مرکزی امارات دریافت و به حساب بانک مرکزی ایران واریز شد. با احتساب واریز قسط چهارم، مبلغ ۹/۱ میلیارد دلار از کل مبلغ ۸/۲ میلیارد دلار به حساب بانک مرکزی واریز شده است.

مهم ترین اخبار سیاسی

از مهم ترین اخبار این بخش می توان به مذاکرات هسته ای اشاره کرد ، نمایندگان ایران و ۱+۵ به وین می روند تا آخرین دور از مذاکرات خود را پیش از موعد ۲۴ نوامبر انجام دهند . به نقل از ایتارتاس، این نشست که با حضور “کاترین اشتون مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا و “وندی شرمن” معاون وزیر امور خارجه آمریکا، برگزار می شود به منظور هماهنگی مدیران سیاسی کشورهای ۱+۵ ترتیب داده شده است . این نشست در حالی برگزار می شود که قرار است در روزهای آینده اشتون نشستی سه جانبه را با حضور وزیران امور خارجه ایران و آمریکا در عمان برگزار کند و پس از آن مذاکرات ایران و کشورهای ۱+۵ در مسقط پایتخت عمان انجام می شود .

در مورد تمدید مذاکرات هسته ای ، کری در پاسخ به سوالی در مورد تمدید مذاکرات هسته‌ای گفت:‌ در حال حاضر ما هیچ نیتی مبنی برگفت‌و‌گو درباره تمدید برای دستیابی توافق نداریم. اگر ما به توافق در زمان مقرر دست نیابیم اندکی مسائل پیچیده تر می‌شود اما تمدید غیر ممکن نیست. ولی فکر نمی کنم که تمدیدی داشته باشیم . جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با لوران، فابیوس همتای فرانسوی‌اش اعلام کرد:‌ ایران حق دستیابی به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای دارد نه سلاح هسته‌ای .

یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه تازه‌ترین گزارش فصلی خود با موضوع برنامه هسته‌ای ایران را منتشر کرد .بنا بر اعلام آقای آمانو، در سه ماهه اخیر میزان ذخایر اورانیوم با غنای ۵درصد ایران، افزایش یافته و به بیش از ۸ تن رسیده است. این رقم در گزارش پیشین مدیر کل، ۷۷۶۵ کیلوگرم بود و نسبت به گزارش پیش از آن، کاهش یافته بود .مدیر کل در گزارش جدید با بیان اینکه دو اقدام عملی از سومین گام چارچوب همکاری هنوز اجرایی نشده، نوشته است که ایران و آژانس توافق کرده‌اند تا بعد از تاریخ ۲۴ نوامبر (سوم آذر) یعنی ضرب‌الاجل توافق موقت ژنو، در سریعترین زمان ممکن، دیداری فنی داشته باشند. همچنین آژانس قرار است سوالات بیشتری در رابطه با اقدامات عملی باقی‌مانده، به ایران ارائه دهد .

در خبری شنیدیم که اوباما به رهبر ایران نامه ای نوشته است و در آن برای مقابله با داعش در خواست همکاری کرده است . در همین رابطه روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز مدعی شد در نامه‌ای که ماه گذشته باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی نگاشته ضمن تأکید بر منافع مشترک دو کشور در مقابله با گروه داعش ادعاهایی درباره حضور آمریکا در منطقه مطرح کرده است . بنا به گفته یک مقام آمریکایی، اوباما در نامه مذکور مدعی شده حضور آمریکا در منطقه خاورمیانه تنها به منظور مقابله با گروه تروریستی داعش است که این موضوع به نفع ایران هم هست. این مقام آمریکایی می‌گوید اوباما در این نامه نوشته است: «ما تنها برای مقابله با داعش در آنجا (خاورمیانه) هستیم و شما به ما اجازه انجام این کار را بدهید، چون این به شما هم کمک خواهد کرد روزنامه نیویورک‌تایمز همچنین مدعی شده در بخش دیگری از این نامه، اوباما مسائلی را در خصوص موضوع هسته‌ای ایران مطرح کرده است .

فلزات اساسی، دلار و سکه

در بازار های جهانی که تعطیلات آخر هفته خود را سپری می کنند قیمت فلزات اساسی نسبت به هفته گذشته نوسان اندکی داشت . بر این اساس مس به قیمت ۶۷۲۰ دلار ، آلومنیوم ۲۰۷۷ دلار ، روی ۲۲۲۸ دلار و سرب ۱۹۹۷ دلار برای هر تن معامله شدند . دلار نیز به قیمت ۳۲۵۵ تومان معامله شد و سکه به قیمت ۹۰۵ هزار تومان داد و ستد شد . انس جهانی طلا نیز به قیمت ۱۱۷۹ دلار معامله شد .

در گروه های مختلف چه خبر بود ؟

در گروه بانکی در ابتدای ساعات معاملات اکثر نمادها مثبت و با افزایش تقاضا همراه بودند ولی در ادامه و اواسط بازار نمادها اکثراً با فشار فروش هماره شدند و قرمز رنگ شدند . وبصادر نزدیک به ۱۰۰ میلیون از سهامش معامله شد و به قیمت ۹۴ تومان رسید .

در خبری مربوط به این گروه شنیدیم ، وضعیت سیستم بانکی در پایان سال گذشته نشان می‌دهد ۱۶ بانک نسبت ۸ درصدی کفایت سرمایه را رعایت نکرده‌اند و در بخش بنگاه‌داری هم ۱۳ بانک از نسبت ۴۰ درصد تعیین شده عبور کرده‌اند .بر اساس این گزارش بانک‌های گردشگری، ایران زمین، حکمت ایرانیان، دی، سینا، خاورمیانه، پاسارگاد، کارآفرین، رفاه کارگران، توسعه تعاون، توسعه صادرات، صنعت و معدن نسبت تعیین شده درصد را رعایت کرده و برخی بانک‌ها بسیار بیشتر از این نسبت هم، کفایت سرمایه دارند .

در گروه مخابرات ، اخابر با اقبال خوبی همراه شد و توانست با صف خرید به قیمت ۲۹۳ تومان به کار خود خاتمه دهد .در خبری شنیدیم که ، با توجه به تصمیم هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران و با دستور مدیرعامل، فرآیند ادغام وظایف شرکت ارتباطات ثابت در شرکت مخابرات ایران رسما آغاز شد .

در گروه تجهیزاتی، نماد مپنا متعادل معامله شد و به قیمت ۸۳۲ تومان رسید . فاراک و فاذر نیز معاملات قرمزی را پشت سر گذاشتند . فاراک در گزارش ۱۲ ماهه خود و بر اساس عملکرد واقعی خود سود هر سهم را مبلغ ۵۷۰ ریال اعلام نموده است که نسبت به گزارش قبلی با افزایش ۳ درصدی همراه بوده است . سود عملیاتی شرکت مبلغ ۵۰ میلیارد تومان و هزینه های مالی شرکت مبلغ ۹۱۳ میلیون تومان گزارش شده است.

در خبری مربوط به این گروه شنیدیم که توافقنامه ای بین وزارت نفت با شرکت های برق به امضا رسیده است ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور پیش از این با اشاره به لزوم تدوین دستورالعمل دقیق و کاملی برای صادرات برق گفته بود: اگر برق صادراتی ارزان است می‌توانیم به جای آن گاز صادر کنیم . مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از نهایی شدن قیمت گاز تخصیصی برای برق صادراتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: قیمت گاز ارسالی به نیروگاههای بخش خصوصی بر اساس قیمت گاز صادراتی در مرزهای مختلف، متفاوت خواهد بود . به نقل از روابط عمومی وزارت نفت علیرضا کاملی با اشاره به استقبال بخش خصوصی برای صادرات برق اظهار کرد: در حال حاضر با تعداد زیادی از شرکتهای بخش خصوصی برای صادرات برق توافقنامه (اولیه) امضا شده است و این شرکتها برای ساخت نیروگاه در مرزهای ایران اظهار تمایل کرده اند .


در گروه پالایشگاهی ، ونفت ۱۰ میلیون از سهامش معامله شد و به قیمت ۲۸۲ تومان رسید . سایر نمادها در این گروه معاملات کم حجمی را تجربه کردند .

همچنین در خبری شنیدیم که وزیر نفت به عشق آباد سفر کرده است ، وزیر نفت ایران در این ملاقات گفت : ایران از سیاست خارجی صلح‌آمیز ترکمنستان که عامل کلیدی حفظ و حمایت از صلح و ثبات منطقه است استقبال و حمایت می‌‏کند . وزیر نفت از آمادگی ایران برای صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی به ترکمنستان خبر داد . زنگنه عصر روز گذشته با «قربانقلی بردی‌‏محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان دیدار و سلام گرم رئیس جمهور روحانی را به وی ابلاغ کرد و گفت: بی‌صبرانه منتظر افتتاح خط آهن ایران-ترکمنستان-قزاقستان هستند .

در مورد قیمت نفت ، چندی است که نفت مسیر نزولی را طی می‌کند و هفته گذشته برای هفتمین هفته متوالی بهای نفت برنت نزولی شد. به گزارش بلومبرگ، این تداوم کاهش قیمت برای نفت برنت از سال ۲۰۰۱ تا کنون بی سابقه بوده است. این کاهش قیمت برای کشورهای تولید‌کننده نفت مخصوصا کشورهای حوزه خلیج فارس که عمدتا اقتصادی وابسته به نفت دارند، زنگ خطر کسری بودجه طی چند ماه باقیمانده از سال را به صدا درآورده است. اما در بین این کشورها اینکه ایران با کاهش قیمت نفت با مشکلات بیشتری رو‌به‌رو شود، محتمل‌تر است؛ چراکه از بیش از دو سال پیش با تشدید تحریم‌های غرب علیه کشورمان میزان صادرات نفت به شدت کاهش یافته به‌طوری که در حال حاضر کمتر از نصف قبل از دوران تحریم نفت صادر می‌کنیم .

در گروه پتروشیمی و شیمایی ، شپلی و پاکشو از جمله نمادهایی بودند که با افزایش تقاضا همراه شدند ، تاپیکو نیز در اواخر بازار با فشار خرید همراه شد و توانست با صف خرید راهی معاملات روز آینده شود . در سایر نمادها شاهد معاملات کم حجم و کم رمقی بودیم .

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اظهار کرد : تاکنون تفاهم‌های صورت گرفته میان ایران و کشورهای ۱+۵ در زمینه هسته‌ای تاثیر چندانی در رفع مشکلات حاصل از تحریم‌های بین‌المللی در صنعت پتروشیمی نداشته است، در زمینه صادرات اصل بر انتقال پول محصولات فروخته شده است که متاسفانه گلوگاه انتقال پول در دست کشورهای تحریم‌کننده است. شعری‌مقدم با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی کشورمان ابراز تمایل کرده‌اند، گفت: برای جذب سرمایه خارجی باید اصولی همچون تعیین قیمت خوراک برای دراز‌مدت، ایجاد زیرساخت‌ و ثبات قوانین رعایت شود .


در گروه خودوریی و قطعه ساز ، خساپا با اقبال خوبی همراه شد ، هر چند که بارها صف خریدش عرضه شد ولی در نهایت توانست با صف خرید به کار خود خاتمه دهد، خاور ، خزر و خفنر از دیگر نمادهای صف خریدی این گروه بودند .

خاور،  در جدیدترین گزارش خود زیان هر سهم شرکت را مبلغ ۳۱۸ ریال اعلام نموده است که در مقایسه با پیش بینی قبلی بدون تغییر گزارش شده است شرکت در دوره ۶ ماهه نخست خود به ازای هر سهم ۳۵۴ ریال زیان شناسایی کرده است و  ۱۱۱ درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد. سهم مذکور امروز در قیمت ۸۰۳ ریال بازگشایی شد و مورد استقبال سهامداران قرار گرفت .

در روزهایی که بحث اوج‌گیری واردات خودرو هنوز هم داغ به‌نظر می‌رسد، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گزارشی تحلیلی از روند ورود خودروهای خارجی به کشور تهیه و از وجود رانت در بازار وارداتی‌ها خبر داده است. در این گزارش، این طور نتیجه گرفته شده که مقررات فعلی و اتخاذ برخی تصمیمات از جمله ممنوعیت ثبت سفارش خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی، سبب بی‌ثباتی و در نتیجه بروز رانت در بازار خودروهای وارداتی و همچنین تغییر غیر‌منطقی قیمت‌ها شده است .از همین رو، مرکز پژوهش‌های مجلس راهکارها و توصیه‌هایی را برای جلوگیری از رانت بیشتر در بازار خودروهای وارداتی و کنترل واردات ارائه کرده، که عدم اختصاص ارز مبادلاتی به واردات، یکی از مهم‌ترین آنهاست.

در مورد خپارس شنیدیم که ، شرکت پارس خودرو درحالی با توقف نماد معاملاتی از ۲۳ مهر مواجه است که طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر مشارکت این شرکت ۶۷۷ میلیارد تومانی با شرکت رنو فرانسه و اعلام تعدیل مثبت و بازگشایی نماد با رشد قیمت قابل توجه مطرح شده است .در این رابطه محمدرضا معتمد مدیر اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس ،توضیح داد: چنین شایعاتی صحت ندارد. این شرکت تاکنون اطلاعی در مورد نهایی شدن مشارکت با رنو نداده است. بلکه هفته پیش از تعدیل منفی خبر داده که ناشی از وضعیت تولیدات آن است. بنابراین مسولان پارس خودرو درخواست افزایش کارمزد تولید پراید را مطرح کرده اند .حسن امیری معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا هم گفت:موضوع قرار داد شرکت پارس خودرو با رنو در مراحل اولیه بوده و هنوز توافقات به اعداد و ارقام و قطعیت منتهی نشده است. چرا که طرف مقابل منتظر آینده و تحولات احتمالی است .

در گروه دارویی، اکثر نمادها را سبز رنگ نظراه کردیم ، البته فشار فروش در اواسط بازار بر معاملات این گروه نیز تاثیر گذاشت و روند معاملات را متعادل کرد . دکیمی ، دامین و دلقما از جمله نمادهایی بودند که با صف خرید به کار خود خاتمه دادند .

دلر در جدیدترین گزارش خود سود هر سهم شرکت را مبلغ ۱۳۰۱ ریال اعلام نموده است که در مقایسه با پیش بینی قبلی با تعدیل منفی ۷۱ درصدی همراه بوده است شرکت در دوره ۶ ماهه نخست خود به ازای هر سهم ۸۱۸ ریال زیان شناسایی کرده است . شرکت دلایل این تعدیل منفی را به شرح زیر اعلام نموده است :

۱ نظر به کاهش ۴۰% فروش به دلیل تغییر رویه شرکت براساس کشش بازار و هدفمند کردن فروش و جلوگیری از پرداخت هزینه های تبلیغات و بازاریابی و همچنین برگشت از فروش، حجم سود به این میزان کاهش یافته است .

۲ با توجه به پیش بینی اولیه شرکت مینی بر ۱۸% افزایش هزینه های دستمزد و سربار و افزایش ابتدای سال دستمزد ۲۵% و همچنین سربار بالای ۳۰% مابه التفاوت پیش بینی انجام شده باعث بالا رفتن بهای تمام شده گردیده است .

۳ عدم افزایش قیمت در محصولات اصلی و عمده شرکت و بالا رفتن هزینه های بسته بندی و همچنین افزایش ۲% مالیات ارزش افزوده از ۶% به ۸% باعث کاهش سود ناخالص گردیده است .

۴- افزایش هزینه های مالی ، عدم تحقق کاهش نرخ بهره های بانکی و عدم کاهش تسهیلات باعث افزایش هزینه های مالی و پایین آمدن سود قبل از کسر مالیات گردیده است.

در گروه قندی ، در این گروه تمام نمادها را سبز رنگ نظاره کردیم ، قثابت ، قزوین و قشکر از جمله نمادهایی بودند که با افزایش تقاضا همراه شدند .

عرضه اولیه سهام شرکت قاسم ایران درحالی به دلایلی چون لزوم انتشار آخرین اطلاعات و نبود فرصت کافی برای بررسی اطلاعات توسط فعالان به تعویق افتاد که طبق برنامه اعلامی مسئولان فرابورس و شرکت قاسم ایران، مقرر شده این عرضه اولیه در هفته جاری انجام شود . در این رابطه فرهاد رمضان مدیرعامل هلدینگ خودکفایی آزادگان خبر داده بود که این عرضه چهارشنبه جاری ۲۱ آبان انجام و طی آن ۳۶ میلیون سهم شرکت قاسم ایران، برای عموم عرضه خواهد شد. روز سه شنبه نیز جلسه معارفه ایی برای فعالان بازار برگزار خواهد شد .

 شرکت قند مرودشت در جدیدترین گزارش ۱۲ ماهه خود سود هر سهم منتهی به ۹۳/۰۴/۳۱ شرکت را مبلغ ۵۱۱ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش ۱۰ ریالی همراه بوده است  . شرکت بر اساس عملکرد واقعی ۱۲ ماهه فروش خود را مبلغ  ۴۵ میلیارد تومان ، سود عملیاتی ۹ میلیارد تومان و هزینه های مالی را مبلغ ۲ میلیارد تومان اعلام کرده است .

در گروه فولادی و فلزی ، فولای و زنگان با افزایش تقاضا همراه بودند فسرب در جدیدترین گزارش خود زیان هر سهم شرکت را مبلغ ۱۰۷ ریال اعلام نموده است این در حالی است که در گزارش قبلی شرکت مبلغ ۹۷ ریال سود به ازای هر سهم شناسایی کرده بود  شرکت در دوره ۶ ماهه نخست خود به ازای هر سهم ۵۴ ریال زیان شناسایی کرده است .  شرکت اعلام کرده است که در ۶ماهه دوم سال ۹۳ نرخ lme هر تن شمش روی ۲۰۵۰ دلار و هرتن شمش سرب ۲۱۰۰ دلار و همچنین نرخ تسعیر دلار ۲۸۵۰۰ ریال پیش بینی گردیده است .

سایر نمادها :

مرقام در جدیدترین گزارش ۱۲ ماهه خود سود هر سهم منتهی به ۹۳/۰۶/۳۱ شرکت را مبلغ ۳۹۷ ریال اعلام نموده است که نسبت به پیش بینی قبلی شرکت با کاهش ۲ ریالی همراه بوده است  . شرکت در این گزارش فروش ۹۷ میلیارد تومان ، سود عملیاتی ۲۴ میلیارد تومان و هزینه های مالی شرکت مبلغ ۶ میلیارد تومان گزارش شده است.

پرشین تحلیل

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*