خانه / آخرین اخبار / پرده برداری از کلاهبرداری میلیاردی در باشگاه استقلال

پرده برداری از کلاهبرداری میلیاردی در باشگاه استقلال

۹۰۰ هزار دلار بدهی! معادل ۳ میلیارد تومان. باشگاه استقلال بدون لاپوشانی پرده از این بدهی عظیم برداشته است.

بهرام افشارزاده دیون بزرگ این باشگاه را تایید کرده است. ۳ میلیارد تومان بدهی! رقم کمی برای باشگاه استقلال که در تامین بودجه یومیه خود عاجز و ناتوان است و به سختی روزگار می‌گذراند نیست.

امروز بهرام افشارزاده در مقام مدیرعامل باشگاه استقلال چگونه می‌خواهد این بدهی بزرگ را که متعلق است به جذب و دفع‌های بی‌رویه فصول گذشته جبران کند؟

اسامی بازیکنان خارجی استقلال که از این باشگاه به فیفا و مراجع تصمیم‌گیرنده شکایت برده‌اند را که برانداز می‌کنیم به عمق فاجعه پی می‌بریم.

به جز جی لوید ساموئل و گوران جرکوویچ کدام یک از بازیکنانی که امروز از باشگاه استقلال طلب حقوق پیشین خود را کرده‌اند، ارزش توافق مالی داشته‌اند؟ ساموئل هنوز به‌عنوان یکی از بازیکنان خارجی مطرح فوتبال ایران محسوب می‌شود که مشتری‌های خاص خودش را دارد. بدهی به این بازیکن که به لحاظ فنی بار عظیمی از روی دوش استقلال برمی‌داشت نمی‌تواند مورد نقد قرار بگیرد. ساموئل به لحاظ فنی بازیکن قابل توجهی است.

گوران جرکوویچ نیز در زمان حضور خود در استقلال گل‌های حساسی به ثمر رساند که از آن جمله می‌توان به گلش مقابل النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا که منجر به صعود استقلال از پلی‌آف شد و نیز ۷، ۸ گلی که در لیگ برای استقلال به ثمر رساند و ایضا گل قهرمانی استقلال در جام حذفی اشاره داشت. او بود که پنالتی آخر استقلال مقابل شاهین بوشهر را وارد دروازه طالب‌لو کرد و استقلال را بر سکوی قهرمانی نشاند.

به این بازیکن نیز اگر باشگاه استقلال هنوز به لحاظ مالی مدیونش باشد چندان نمی‌شد خرده گرفت اما درباره دیگر خارجی‌های استقلال چه می‌شود گفت؟ گوران لاوره چند بار در ترکیب اصلی استقلال قرار گرفت؟ او را امیر قلعه‌نویی چند بار بازی داد؟ این بازیکن نیز اکنون پولی از باشگاه استقلال طلب دارد که حساب ریالی‌اش چشمگیر است. تونی کاروالیو را آنقدر که در ترکیب استقلال بازی نکرد به یاد نمی‌آوریم.

این بازیکن نیز مشخص نیست به دلیل کدام ارزش و مرتبه فنی جذب شده است. استقلال را وقتی در مواجهه با جذب بازیکنان اخیر خارجی عاجز و ناتوان می‌بینیم که به نام لیام ردی دروازه‌بان استرالیایی برمی‌خوریم. گلری که تنها در یک بازی دوستانه به میدان رفت و تمام فصل را نیمکت‌نشین بود و کلی دلار از استقلال گرفت و رفت و حالا او نیز در لیست بازیکنانی قرار دارد که باشگاه استقلال هنوز با او تسویه حساب نکرده است.

آرزه کاماچو بازیکن بولیویایی استقلال هم در میان شاکی‌ها قرار دارد. وقتی کاماچو دوباره برابرمان قرار می‌گیرد بازی‌های نسبتا خوبش تداعی می‌شود. او در فصل دوازدهم با استقلال بود و به لیگ قهرمانان آسیا هم رفت و به رغم عملکرد بهتر در قیاس با دیگران اما در فصل سیزدهم دیگر میان لیست قلعه‌نویی جایی نداشت و بازیکنی به نام لاوره استخدام شد که عملکرد این بازیکن کاملا هویدا است که کلاه گشادی سر استقلال رفته است.

وضعیت فنی این خارجی‌ها آنقدر اسفبار بوده که امروز نمی‌توان هیچ دفاعی بابت جذب آنها از کادر فنی استقلال داشت. عجبا که همه این بازیکنان بی‌کیفیت در زمان مربیگری امیر قلعه‌نویی به استقلال فراخوانده شده‌اند و حالا بهرام افشارزاده باید بدهی مربوط به این بازیکنان را بپردازد. بازیکنانی که به لحاظ فنی هرگز در حد و اندازه استقلال نبودند. این لیست را که باشگاه استقلال تاییدش کرده دوباره نگاه کنید: «جی‌لوید ساموئل، گوران جرکوویچ، گوران لاوره، رودریگو توزی، آرزه کاماچو و تونی کاروالیو.» ۹۰۰ هزار دلار، ‌معادل رقمی در حدود ۳ میلیارد تومان بدهی برای بازیکنانی است که امروز هیچ خاطره‌ای از آنها در ذهن نداریم. ساموئل و جرکوویچ را که از این لیست بگیرید می‌فهمید اجناس خریداری شده از اروپا تا چه اندازه بنجل و به دردنخور است.
***
برای استقلال یک راه‌حل است؛ پرونده چگونگی ورود این بازیکنان را بررسی کند. یا اگر نمی‌کند از این پس مانع جذب چنین بازیکنانی شود. استقلال را چه سود که بیکاره‌ای همچون ردی را روی نیمکت خود داشته باشد و دلار به پایش بریزد و آخر شاکی هم بشود؟ استقلال را چه سود که لاوره و کاروالیو را در خدمت داشته باشد. یا توزی که یک ماه تمرین کرد و ناگهان غیبش زد.

خبرنو

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*