خانه / بورس و سهام / آخرین اخبار از نمادهای پالایشگاهی و دلیل منفی بودن بازار امروز

آخرین اخبار از نمادهای پالایشگاهی و دلیل منفی بودن بازار امروز

با توجه به توقف نمادهای پالایشگاهی در مدت بیش از ۴ ماه و برخی نمادها از جمله شپنا و شتران بیش از مدت مذکور در مصاحبه ای با مدیر مالی پالایشگاه شیراز مطلع شدیم که هنوز اختلافات بین وزارت نفت و شرکت ملی و پالایش و پخش در مورد مسایل مربوط به کیفی سازی این صنعت حل نشده است .

ایشان همچنین بیان کردند که در مورد نحوه ی قیمت گذاری محصولات پالایشگاهی شرکت های پالایشگاهی هیچ گونه دخالتی ندارند و در ادامه افزودند که مسولین سازمان بورس و مدیران پالایشگاه ها پیگیر جدی این رفع ابهام هستند و اعلام کردند که ما پیشنهاد کردیم که قیمت محصولات پالایشگاهی فارغ از نزخ های جهانی با پالایشگاه ها و به صورت کارمزدی محاسبه شود و در مورد نحوه قیمت گذاری فعلی باید تجدید نظر صورت گیرد .

در مورد کاهش قیمت نفت بر سود محصولات پالایشگاهی بیان داشتند که این امر بی تاثیر نیست ولی با توجه به روابط پیچیده ای که بین مواد و محصولات وجود ندارد نمی توان به فرمول دقیقی در این مورد دست یافت ولی خاطرنشان کردند که هیچ گونه رابطه خطی بین کاهش قیمت نفت و محصولات وجود ندارد . در هر صورت کاهش قیمت نفت نمی تواند تاثیر بسزایی در تغییرات سود محصولات این گروه بگذارد و آنچه بیشتر شرکت های این گروه را باریسک همراه کرده است مسائل مربوط به کیفی سازی می باشد .

یکی از دلایل منفی بودن بازار امروز عرضه اولیه فردا و برخی فروش های اعتباری مربوط به پایان ماه در برخی از کارگزاری ها می باشد، توصیه می شود از فروش هیجانی در این قیمت ها پرهیز شود.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*