خانه / بورس و سهام / زمان بازگشایی “بانک گردشگری” / فروش دارایی هایی که مشتری هم دارد

زمان بازگشایی “بانک گردشگری” / فروش دارایی هایی که مشتری هم دارد

نماد معاملاتی “وگردش” با اعلام پیغام ناظر بازار مبنی بر تغییر با اهمیت پیش بینی سال ۹۴ در تاریخ ۲۱ آبان ماه سال جاری متوقف شد.

بانک گردشگری ۷۹ درصد مالکیت شرکت نگین گردشگری ایران را دارا می باشد. این در حالی است که سود تقسیمی هر سهم شرکت نگین گردشگری ایران به میزان ۲۴۶ تومان به ازای هر سه آن می باشد که بانک گردشگری در بودجه مربوط به سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ماه سال ۹۳ آنرا لحاظ نکرده است.

شایان ذکر است، برآوردها حاکی از احتمال تعدیل “وگردش” از این محل را دارد بطوریکه پیش بینی می شود بانک گردشگری ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل رشد سود داشته باشد در نتیجه برآورد می شود، درآمد هر سهم “وگردش” با سرمایه جدید حدود ۳۰ تومان و با سرمایه قبلی، ۵۰ تومان باشد.

در همین راستا، گوهرجو، رییس اداره حسابداری مدیریت بانک گردشگری ضمن تأیید مطالب بالا، در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: مبالغ ناشی از سود نقدی شرکت نگین گردشگری ایران، در حال حاضر به حساب بانک گردشگری واریز نشده لذا چنانچه زمانبندی پرداخت سود نقدی شرکت نگین گردشگری ایران تا پایان سال جاری صورت پذیرد، بانک گردشگری نیز احتمالاً از این محل در بودجه منتهی به ۳۰ آذر ماه سال جاری تعدیل مثبتی خواهد داشت اما چنانچه زمانبندی تقسیم سود ناشی از شرکت نگین گردشگری ایران تا پایان سال صورت نگیرد، سود ناشی از این محل در بودجه مربوط به سال ۹۴ اعمال خواهد شد.

گوهرجو تصریح کرد: همچنین بودجه منتهی به ۳۰ آذر ماه سال ۹۴ حداکثر طی ۲ روز آینده از طریق سایت کدال اطلاع رسانی خواهد شد. در نتیجه پس از ارسال بودجه بر سامانه کدال، نماد “وگردش” بازگشایی خواهد شد.

وی در خاتمه در خصوص فروش دارایی های بانک گردشگری و سهام بناب افزود: بانک گردشگری در نظر دارد ۲۰٫۵۷ درصد از سهام بناب را به فروش برساند این در حالی است که هم اکنون فروش سهام بناب و همچنین ملک شهرک غرب آگهی شده است و مشتری برای ملک شهرک غرب و سهم بناب وجود دارد بطوریکه بانک گردشگری، در حال بررسی شرایط می باشد لذا بانک گردشگری، احتمالاً طی هفته جاری و یا هفته آتی با توجه به وجود مشتری در این خصوص، علاوه بر سهام بناب، ملک شهرک غرب را به فروش خواهد رساند در نتیجه احتمالاً “وگردش” از این محل نیز افزایش سودآوری خواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*