خانه / آخرین اخبار / بودجه ناهار مراسم تشییع مرتضی پاشایی از کجا آمد؟!

بودجه ناهار مراسم تشییع مرتضی پاشایی از کجا آمد؟!

شهرداری تهران برای شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر مرتضی پاشایی خواننده موسیقی پاپ کشورمان تدارک ناهار دید!

همسر مرتضی پاشایی مراسم ختم مرتضی پاشایی درگذشت مرتضی پاشایی خانواده مرتضی پاشایی
در شرایطی که مراسم تشییع پیکر مرتضی پاشایی دیروز با حضور جمعیت پرشمار هوادارانش برگزار شده و موجبات ترافیک سنگین در برخی خیابان ها و اخلال در ایستگاه ولیعصر مترو را نیز فراهم کرده بود، در اقدامی عجیب، ناهار این جمعیت پرشمار از سوی شهرداری های مناطق در برخی مراکز فراهم شد.
جمعیت حاضر در تشییع پیکر مرحوم پاشایی به اندازه ای بود که علاوه بر محوطه‌ تالار وحدت، خیابان‌های استاد شهریار، حافظ، انقلاب و چهارراه ولیعصر را نیز مسدود کردند، تا جایی که تردد خودرو‌ها و مردم در این مسیر دچار مشکل شد. همچنین از ساعت‌ها پیش از آغاز مراسم تشییع، کار مترو در ایستگاه‌های نزدیک به این محل به‌شدت با اخلال مواجه شده بود.
بر این اساس، تعداد زیادی از هنرمندان نیز در میان ازدحام جمعیت که بخشی از آن‌ها دوستداران این خواننده بودند که از شهرستان‌های مختلف به تهران آمده‌اند، متوقف شدند و نتوانستند در مراسم داخل محوطه‌ی تالار وحدت حضور یابند. جمعیت به قدری زیاد بود که بسیاری از هنرمندان همچون محسن یگانه، فتح الله زاده، ایرج نوذری و بسیاری دیگر پشت درهای تالار وحدت ماندند. از سوی دیگر بر اساس برخی گزارش ها، تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم به دلیل مشکلات تنفسی و جسمی روی دستان جمعیت به سمت اورژانس منتقل شدند.
با وجود این شرایط، تصمیم تدارک ناهار برای جمعیت فوق در حالی گرفته شد که شهرداری تهران تا کنون در رویدادهایی چون وفات آیت الله مهدوی کنی، آیت الله خوشوقت و آیت الله آقامجتبی تهرانی هرگز چنین تسهیلاتی را فراهم نکرده بود.
فارغ از اینکه چند درصد از شرکت کنندگان در مراسم تشییع مرتضی پاشایی از این موضوع مطلع شده و سر سفره شهرداری نشستند و چند درصد آنها از کنار این موضوع گذشتند، معلوم نیست هزینه های این تصمیم دفعی چگونه تهیه شده بود.
گفتنی است اسفندماه سال گذشته در جریان بحث بر سر بودجه شهرداری تهران در سال ۹۳، بودجه ناهار کارکنان مورد مناقشه برخی اعضای شورای شهر قرار گرفت.
در جلسه مذکور، رحمت الله حافظی در بخشی از نطق خود که مورد انتقاد علیرضا دبیر قرار گرفته بود، به بودجه ۱۹ میلیارد تومانی غذا در شهرداری اعتراض کرد و گفت که “۱۹ میلیارد تومان بودجه برای غذا در سال ۹۳ برای من قابل درک نیست.” دبیر نیز در پاسخ به او گفت: ما که نمی‌توانیم ۵۵ هزار نفر را گرسنه نگه داریم برای ناهار دادن به این تعداد کارمند آیا ۱۹ میلیارد تومان رقم زیادی است؟
گفتنی است با آمار مذکور، روزانه بیش از ۸۰ میلیون تومان برای غذای کارکنان اختصاص یافته و این در حالی است که تعدادی از شرکت ها و مناطق شهرداری به کارمندان خود ناهار نمی دهند اما بودجه ناهار به پای آنها نوشته می شود.
معلوم نیست در تدارک ناهار برای شرکت کنندگان در مراسم تشییع مرتضی پاشایی این ارقام چگونه بوده اند.
صراط

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. خواهشن پشت سرمرده حرف نزنیدگناهه

  2. بیچاره مرتضی که جوونی شو گذاشت و رفت
    نیست ببین این همه شایعه رو
    رفتن ش موجب هجوم شایعه و تخریب شخصیت دوست و دشمن و خودشو نشونه گرفت
    چهل روز گذشت پس کی باید روحش رها بشه از درد حرف………
    خدا بیامرزدت جوان ِ جوانِ جوان

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*