خانه / آخرین اخبار / خانه‌های میلیاردی در پایتخت

خانه‌های میلیاردی در پایتخت

فایل‌های فروش مشاوران املاک آپارتمان‌هایی با متراژ‌های بالا وجود دارد که نرخ‌هایشان از ۲ میلیارد تومان آغاز می‌شود و به بیش از ۷ میلیارد تومان نیز می‌رسد. این خانه‌های میلیاردی دارای امکانات ویژه‌ای مانند استخر، سونا و مجهز بودن به دو پارکینگ است.

به‌طور مثال آپارتمانی نوساز در محله الهیه با ۴۰۰ متر مربع مساحت، ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است یا در محله جمشیدیه آپارتمانی ۲۷۰متری، ۵ میلیارد تومان برای فروش پیشنهاد شده است.
با این وجود بازار مسکن چه در حوزه اجاره و چه در بخش خرید و فروش همچنان در رکود به سر می‌برد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این رابطه می‌گوید: راهکار خروج مسکن از رکود کاهش قیمت و افزایش توان خرید عمومی است و در شرایط بهبود وضعیت اقتصادی احتکارکنندگان مسکن به‌طور قطع متضرر خواهند شد.
حسام عقبایی ادامه می‌دهد: آمارهای سامانه کد رهگیری نشان از کاهش نرخ اجاره بهای مسکن مطابق با کاهش قیمت مسکن وکاهش نرخ تورم دارد و در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال قبل در همین ماه اجاره بها کاهش یافته که این کاهش باید از سوی مالکین وخصوصا مشاوران املاک در انعقاد قراردادهای جدید لحاظ شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه با سیاست‌های ضد تورمی دولت، ثبات نرخ ارز، کاهش نرخ تورم، توسعه روابط تجاری، افزایش درآمدهای ارزی وهمچنین توسعه روابط سیاسی، عرضه مسکن با قیمت‌هایی غیرمتعارف از بین می‌رود، می‌گوید: در شرایط بهبود وضعیت اقتصادی احتکارکنندگان مسکن به‌طور قطع متضرر خواهند شد.
وی راهکار خروج از رکود سنگین بازار مسکن را کاهش قیمت و رساندن آن به حدی که با قدرت خرید عمومی مردم مطابقت داشته باشد می‌داند و می‌گوید: قدرت خرید مردم با شرایط اقتصادی و تورمی به‌وجود آمده و در عمل یک سوم سال ۸۴ است در صورتی که ما با قیمت‌های افسار گسیخته مسکن درحال حاضر روبه‌روهستیم که این با هیچ منطق و ضابطه اقتصادی همخوانی ندارد و به هیچ شکل نمی‌توان بین قدرت خرید عمومی و قیمت‌های فعلی رابطه صحیحی ایجاد کرد.
به گزارش دنیای اقتصاد، عقبایی با تاکید بر حفظ آرامش وعدم نگرانی از بازار مسکن واجاره‌بها، به فروشندگان وصاحبان ساختمان و همچنین به مشاوران املاک توصیه می‌کند: به‌طور قطع حاشیه سازی برای بازار مسکن و اجاره بها موجب می‌شود بازار مسکن رکود سنگین‌تری را تجربه کند.

۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. شرکت مهندسی شهران سازه آفاق

    مطالب بسیار مفید و عالی

  2. بسیار عالی بود، ممنون از مطالب مفیدتون

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*