خانه / آخرین اخبار / درآمد 320 میلیارد دلاری بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی در سال 2013

درآمد 320 میلیارد دلاری بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی در سال 2013

گزارش مالی جدید منتشر شده توسط مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد، درآمد بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی تا پایان سال 2013 میلادی با رشد 6.9 درصدی نسبت به سال قبل به 320 میلیارد دلار خواهد رسید.

این طور که گزارش میان‌سالی به‌روز شده پیش‌بینی بازار ابزارهای نیمه‌هادی (SAF) منتشر شده توسط مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد، درآمد بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی تا پایان سال 2013 میلادی با رشد 6.9 درصدی نسبت به سال قبل به 320 میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش  سلولار – نیوز این گزارش همچنین پیش‌بینی کرده است که در سال 2014 میلادی نیز درآمد این بازار با رشد 2.9 درصدی به 329 میلیارد دلار خواهد رسید و نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) آن برای سال‌های 2012 تا 2017 میلادی 4.2 درصد خواهد بود، تا با این سیر صعودی درآمد بازار جهانی محصولات نیمه‌هادی در سال 2017 میلادی به 366 میلیارد دلار برسد.

ادامه یافتن مشکلات اقتصاد جهانی از کاهش رشد اقتصادی در کشور چین گرفته تا افزایش بدهی‌های مالی و بحران‌‌های اقتصادی در دیگر کشورهای جهان از جمله ژاپن و آمریکا تاثیرات قابل ملاحظه‌ای بر میزان پرداخت هزینه در بازار جهانی فناوری اطلاعات برجا گذاشته و همین مسئله باعث شده است که میزان درخواست بازار جهانی برای خرید محصولات نیمه‌هادی طی سال جاری میلادی کاهش یابد.

مرکز تحقیقاتی IDC بر این باور است که برای نیمه نخست سال جاری میلادی میزان تولید محصولات نیمه‌هادی در جهان کاهش یافت تا با این اتفاق تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار شود. البته گفته شده است که در فصل دوم امسال تولیدات این محصولات باز هم افزایش می‌یابد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*