خانه / آخرین اخبار / پاسخ هانیه توسلی به اهانت هواداران مرتضی پاشایی

پاسخ هانیه توسلی به اهانت هواداران مرتضی پاشایی

من آقاى پاشایى رو نمى شناختم. یعنى نه کارهاش رو شنیده بودم نه خودش رو از نزدیک دیده بودم. سبک و مدل موسیقى اش هم که الان مى شنوم دوست ندارم ولى دلم مى سوزه. جیگرم کبابه. از مرگ جوون ها بیزارم.

همسر هانیه توسلی شوهر هانیه توسلی خصوصی هانیه توسلی بیوگرافی هانیه توسلی اینستاگرام هانیه توسلی اینستاگرام بازیگران
ابن‌ها جملات ابتدایی پست هانیه توسلی در صفحه اینستاگرامش است، یادداشتی که باعث شد کامنت‌های مخالف زیادی پای این پست ثبت شود.
کامنت‌هایی تند و بعضا همراه با الفاظ رکیک از سوی کامنت‌گذارانی اکثرا خشمگین که به زعم‌شان به خواننده محبوب آنها توهین شده است، رفتاری که پیش از این و البته به مراتب آرام‌تر و کم حاشیه‌تر در صفحه بهرام رادان شادهش بودیم.
هانیه توسلی بعد از واکنش های شدید به اظهاراتش درباره مرتضی پاشایی در پروفایل شخصی اش در فیس بوک به الفاظ زشت و رکیک برخی کاربران پاسخ داد:
“بعد از فوت مرحوم پاشایی، اکثر کامنت‌هایی که در اینستاگرام برای من می‌گذاشتند تقاضاهای بعضن توهین‌آمیز و تند برای پست کردن یک مطلب در مورد مرتضی پاشایی و تسلیت درگذشت ایشان بود.
یک پست توضیحی گذاشتم (که متنش موجود است) و ضمن ابراز تاسف و همدردی، گفتم با مرتضی پاشایی و کارهای‌شان آشنا نبوده‌ام و بعد هم که گوش کرده‌ام، فهمیده‌ام موسیقی ایشان سلیقه‌ی من نبوده، و از طرف دیگر تسلیت عمومی گفتن را دوست ندارم. از همان‌جا بود که کامنت‌های اهانت‌آمیز شروع شد.
بیش و پیش از آن‌که شخصن از این موج اهانت به‌راه‌افتاده ناراحت شوم، برای فرهنگ عمومی مردم هموطنم تاسف خوردم و البته برای مرتضی پاشایی مرحوم که این‌چنین طرفدارانی داشته. این موج‌های اهانت از منظر شخصی یک داستان گذراست اما اگر در مقیاس بزرگتر به آن نگاه کنیم متوجه عمق فاجعه خواهیم شد.
این که چرا تعداد زیادی از مردم، چنین نفرت و خشمی را در خود حمل می‌کنند و ادبیات‌شان این‌قدر سخیف و نازل است، دل آدم را به درد می‌آورد، اما به نظرم روان‌شناسان اجتماعی می‌توانند تحلیلی ارائه کنند از چرایی اتفاقات این‌چنینی و این «مد» جدید و هولناک دنیای مجازی که هربار به هر بهانه به یک نفر می‌تازند، بی آن که توهین‌ها ارتباط چندانی با موضوع اصلی داشته باشد. نمونه‌اش را سال گذشته در مورد مسی و موارد مشابه دیده بودیم.
تصمیم گرفتم که صفحه‌ی اینستاگرام عمومی خودم را ببندم و یک صفحه‌ی شخصی برای دوستان نزدیک داشته‌باشم. دلیلش هم راستش اهانت‌ها نیست. آدمیزاد از خنجری که نبُرد زخم نمی‌خورد. من هم که نه بی‌احترامی کرده بودم و نه اهانتی، اصلن این حرف‌ها را به خودم نگرفتم که بخواهم شخصن دلگیر شوم.
ناراحتی من ناراحتی عمومی از وجود و رشد این فرهنگ نازل است. درواقع بعد از این ماجرا، از مردم ناامید شدم. به هرحال این اتفاق، هدف من را از ایجاد یک صفحه‌ی عمومی، زیرسوال برد و به همین خاطر صفحه را به طور کلی پاک کردم. هدف من ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر با عزیزانی بوده که همیشه چه در فضای مجازی و چه بیرون، به من لطف داشته‌اند.
اما روزی که گذشت به من نشان داد که دیگر این راه ارتباطی «کار نمی‌کند» به اصطلاح. وقتی آن فضایی که به طور معمول فضای آرامی بوده برای ثبت لحظه‌ها یا معرفی کتاب و …، الان تبدیل به نوعی میدان جنگ شده، ترجیح می‌دهم که عرصه را برای توهین بیشتر به خودم، به مرتضا پاشایی مرحوم، و به عزیزانی که به من لطف دارند باز نگذارم.
معرفی کتاب و فیلم را همچنان دوست دارم، و اگر صفحه‌ی عمومی برای این کار باز کردم، همین‌جا اعلام می‌کنم و الان هیچ صفحه‌ی عمومی در اینستاگرام ندارم. در نهایت امیدوارم روزی برسد که سطح فرهنگ مردم مایه‌ی افتخار باشد، نه شرم و خجالت.”

۱۱ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. این نشون میده چقده بعضی از این جوون ها شعور ندارن که طاقت ندارن کسی نظر شخصی خودش رو صادقانه بگه . منم سبک کار این خواننده رو دوست نداشتم اما واقعا براش دلم سوخت خانوم توسلی بزرگوارتز از این هستن که این مگسان دور شیرینی بتونن ناراحتشون کنن

 2. خدا بیامرزه آقای پاشایی را
  ولی جوری با خانم توسلی برخورد شد
  که انگار به اسب شاه گفته یا بو

 3. کلا کارش بدبود ی آدم ب اصطلاح هنرمندباید سعی کنه هرچی ب ذهنش میرسه نگه اصلا چ لزومی داشت حتما بگه من از آهنگای مرتضی پاشایی خوشم نمیادو تسلیت نمیگم،خب خوشت نیاد مگه مرتضی آهنگاشو باعشق خونده که تو خوشت بیادیا اینکه تو نگی خدا رحمتش نکنه روحش درعذابه،اون هیچ احتیاجی ب رحمت فرستادن تو نداشت جاش واقعا تو بهشته.

 4. قابل توجه کسی که گفته ایشون بزرگوارن،کسی بزرگواره ک حرف دهنشو بسنجه بعد بزنه،بزرگواری ب شخصیتواخلاق،رفتاره،بزرگوار یعنی مرتضی پاشایی

 5. اقای امید از نظرم منم شما ی ادمی با سطح سوادی بسیار پایین چون ضرب المثلی ک بکار بردی بیش از حد نادرست بوده و توهین امیز

 6. خانم توسلی هر کی هس باشه کسی بش نگف از مرتضی خوشش بیاد

 7. خانم توسلی مرتضی هیچ نیازی به این نداشت که شما سبکش رو دوست داشته باشید یا که نداشته باشید ایشون تا اندازه کافی طرفدار دارن
  روحش شاد..همیشه امپراطور قلب ما بوده و هست….

 8. سلیقه خودش رو گفته و هیچ اشکالی هم نداره! ظرفیت دیگران بایذ بیشتر باشه. آقای مصطفی پاشایی جوری به خانم هانیه توسلی اعتراض کرده انگار همه اونایی که مرحوم مرتضی رو دوس دارن موظف به این کار هستند… متاسفم. واقعا از اینجور رفتارخها بدم میاد. داستان ضیمران و بید معلق شده داستان مرتضی و هانیه

 9. زمانی سلیقه شخصی دادن خوبه که به کسی توهین نشه ازخانم توسلی فقط خواسته شد تسلیت بگه نخواسته بودن نظر شخصیشو درباره مرتضی بگه خوبه ازفرداهمه توی خیابون راه بیفتن توهین کنن به همه بعدم بگن نظر شخصیمونو گفتیم واسه نگفتن یه تسلیت چه جنجالی راه انداخت بنظر من باید یه کلمه تسلیتی میگفتو میرفت

 10. من خودم طرفدارپروپاقرص هانیه توسلی هستم ولی هنوزم میگم نبایداظهارنظرمیکرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*