خانه / آخرین اخبار / زهرا نعمتی، یکی از ۱۸ ورزشکار برتر دنیا + عکس

زهرا نعمتی، یکی از ۱۸ ورزشکار برتر دنیا + عکس

زهرا نعمتی از طرف بنیاد جهانی توسعه ورزش به عنوان یکی از ۱۸ ورزشکار نمونه جهان در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد.

 همسر ورزشکاران همسر زهرا نعمتی همسر رهام شهابی پور بیوگرافی زهرا نعمتی بیوگرافی رهام شهابی پور

بنیاد جهانی توسعه ورزش برای اولین بار برنامه انتخاب ورزشکار برتر خود را در ماه ژوئن آغاز کرد. این برنامه به دنبال معرفی ورزشکارانی بود که توانسته‌اند تلاش‌های خود را به جامعه معرفی کنند.

این بنیاد به دنبال آن است تا بتواند در حمایت از ورزش جوانمردانه برای جوانان سرتاسر جهان نقش پیشگام را داشته باشد و معیارهای انتخاب خود را گزینه‎های زیر اعلام کرده است:

کار گروهی: اهمیت دادن به کارهای تیمی و در اختیار گذاشتن تجارب خود برای دیگران

یکپارچگی: تمام اقدامات در جهت ترویج اعتماد، احترام، و وحدت باشد

همسر ورزشکاران همسر زهرا نعمتی همسر رهام شهابی پور بیوگرافی زهرا نعمتی بیوگرافی رهام شهابی پور

رفتار ورزشی: اهمیت دادن به برابری از جایگاه ویژه ای در ورزش برخوردار است که همراه با متانت، اخلاق و بازی جوانمردانه است

ظرافت در کار: تعهد به داشتن رشد سریع در رسیدن به اهداف ماموریت مشخص شده

آموزش: داشتن این عقیده که این امر تاثیر مثبتی در بلند مدت دارد

این بنیاد امروز با معرفی ورزشکاران مختلف از سرتاسر جهان، ۱۸ ورزشکار که عملکرد استثنایی از خود نشان داده اند را از بین ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی انتخاب کرد که زهرا نعمتی نیز در بین این ورزشکاران حضور داشت.

از میان ۱۸ ورزشکار برگزیده، ۴ ورزشکار پارالمپیکی نیز به چشم می خورند که نعمتی یکی از آنهاست و این چهار نفر از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک به بنیاد توسعه ورزش معرفی شده اند.

زهرا نعمتی (متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۴) عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالیمپیک شده است. او هم‎چنین، در ۲۹ می ۲۰۱۳ (۸ خرداد ۱۳۹۲) در مراسم کمیته بین‎المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پارالیمپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی «بنیاد بین‎المللی اسپورت آکورد» شد. حامی مالی زهرا نعمتی به مدت دوسال تا پایان مسابقات المپیک ۲۰۱۶ شرکت پتروآذرپاد می‌باشد.

زهرا نعمتی همسر «رهام شهابی‎پور» عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان مردان معلول ایران است. این زوج قهرمان، جشن عروسی خود را پس از دریافت مدال طلای زهرا نعمتی در دهکده المپیک لندن ۲۰۱۲ برگزار کردند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*