خانه / بورس و سهام / یک هفته، یک نگاه / “فایرا”، “خپارس” پربازده ترین سهام هفته گذشته

یک هفته، یک نگاه / “فایرا”، “خپارس” پربازده ترین سهام هفته گذشته

معاملات هفته گذشته تالار شیشه ای با بازدهی مثبت دو درصدی شاخص کل خاتمه یافت، به گونه ای که نماگر بازار سرمایه از ۷۶ هزار و ۵۸۹ واحد در اولین روز از هفته به ۷۵ هزار و ۲۴۸ واحد طی چهارشنبه همان هفته رسید.

 صنعت خرده فروشی با تک نماد شرکت قاسم ایران عنوان نخست پربازده ترین گروه را به دست آورد و بدین ترتیب این سهم تازه وارد بورس طی دومین تا ششمین روز معاملاتی خود بازدهی مثبت بیش از ۲۷ درصدی را به سهامدارانش هدیه کرد.

بعد از آن گروه های فعالیت های جنبی واسطه گری های مالی و نیز عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم در ردیف های بعدی قرار می گیرند.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین سهام اخبار بورس

این در حالی است که افت قیمتی بیش از هفت درصدی سهام شرکت تأمین ماسه ریخته گری موجب شد تا گروه سایر معادن به عنوان کم بازده ترین صنعت از میان صنایع مختلف شناخته شود.

در پی آن گروه ابزار پزشکی با تک سهم شرکت کنتورسازی ایران و پیمانکاری صنعتی رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص می دهند.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین سهام اخبار بورس

براساس اطلاعات موجود، در مجموع طی معاملات هفته گذشته سهام ۴۱۵ مجموعه در بورس معامله شدند که بازدهی مثبت رهاورد تنها ۱۳۰ نماد بود، ۲۷۹ شرکت بازدهی منفی محقق ساختند و در نهایت نیز معاملات سهام شش مجموعه بدون کسب بازدهی مثبت یا منفی پایان پذیرفت.

براساس این گزارش، شرکت آلومینیوم ایران با تحقق بازدهی مثبت بیش از ۵۴ درصدی عنوان پربازده ترین سهام را از آن خود ساخت.

این مجموعه تولیدکننده شمش آلیاژی پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی جاری خود براساس عملکرد شش ماهه نخست را با تعدیل مثبت ۲۳۱ درصدی سود برآوردی و پوشش ۴۸ درصدی سود برآوردی یک هزار و ۱۸۹ ریالی عنوان کرد و در پی بازگشایی نماد پس از اعلام این تعدیل مثبت سود برآوردی، بازدهی مثبت حدود ۵۰ درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورد.

بعد از “فایرا”، شرکت پارس خودرو در جایگاه دوم پربازده ترین سهم بورس طی هفته گذشته قرار می گیرد. این مجموعه خودروساز نیز در حالی طی عملکرد دوره شش ماهه نخست سال مالی جاری زیان ۳۱۸ ریالی را برآورد کرد و ۷۸ درصد آن را پوشش داد که در آخرین پیش بینی درآمد سود ۱۴ ریالی را برآورد کرده بود.

بدین ترتیب امروز نماد معاملاتی “خپارس” در پی انتشار عملکرد نیمه نخست امسال با رشد حدود ۳۵ درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که سهام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه معاملات نیز طی معاملات هفته گذشته بازدهی مثبت ۶۸٫۶۸ درصدی را کسب کرد.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین سهام اخبار بورس

اما در مقابل شرکت های قند نیشابور، لامیران و قطعات اتومبیل بازدهی منفی را محقق کردند و در جایگاه های نخست کم بازده ترین سهام قرار گرفتند.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین سهام اخبار بورس

بانک حکمت ایرانیان، ایران خودرو و سایپا نیز مجموعه هایی هستند که عنوان نقد شونده ترین سهام به آنها اعطا شد و در مقابل آن، شرکت های بهمن لیزینگ، گلوکوزان و سیمان سفید نی ریز در انتهای این جدول قرار گرفتند.

در ایان این گزارش می افزاید، معاملات هفته گذشته بورس در حالی پایان پذیرفت که تعداد ۹۷ هزار و ۳۹۵ کد معامله با جابه جایی بیش از هفت میلیارد و ۳۲۲ میلیون سهم طی ۵۴۰ هزار و ۱۱۷ دفعه معامله، ارزشی به مبلغ ۱۷ هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال رقم زدند و شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنعت سیمان با حجم معاملاتی بیش از ۵۳۹ میلیون سهم به عنوان پرگردش ترین و در مقابل آن شرکت سیمان سفید نی ریز به عنوان کم گردش ترین سهم برگزیده شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*