خانه / آخرین اخبار / اظهار تاسف هانیه توسلی از پیغام های توهین آمیز طرفداران پاشایی

اظهار تاسف هانیه توسلی از پیغام های توهین آمیز طرفداران پاشایی

به دنبال درج مطلبی از طرف «هانیه توسلی» در اینستاگرامش درباره درگذشت زنده یاد پاشایی امروز نیز ارسال کامت‌های توهین‌آمیز و بعضا رکیک متاسفانه کماکان ادامه داشت تا هانیه توسلی مجبور شد پست مربوط به مرتضی پاشایی را پاک کند.

همسر هانیه توسلی لو رفته هانیه توسلی عکس جدید بازیگران بیوگرافی هانیه توسلی اینستاگرام هانیه توسلی

اما ظاهرا این کار جوابگو نبود و کامنت گذاران خشمگین زیر پست‌های دیگر این بازیگر شروع به فحاشی کردند و هانیه توسلی این بار مجبور شد برای فیصله دادن به این غائله، اینستاگرام‌اش را ببندد. ساعتی بعد وی درباره چرایی بستن ایسنتاگرام‌اش، پستی را منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید:

«بعد از فوت مرحوم پاشایی، اکثر کامنت‌هایی که در اینستاگرام برای من می‌گذاشتند تقاضاهای بعضن توهین‌آمیز و تند برای پست کردن یک مطلب در مورد مرتضی پاشایی و تسلیت درگذشت ایشان بود. یک پست توضیحی گذاشتم (که متنش موجود است) و ضمن ابراز تاسف و همدردی، گفتم با مرتضی پاشایی و کارهای‌شان آشنا نبوده‌ام و بعد هم که گوش کرده‌ام، فهمیده‌ام موسیقی ایشان سلیقه‌ی من نبوده، و از طرف دیگر تسلیت عمومی گفتن را دوست ندارم. از همان‌جا بود که کامنت‌های اهانت‌آمیز شروع شد.
بیش و پیش از آن‌که شخصن از این موج اهانت به‌راه‌افتاده ناراحت شوم، برای فرهنگ عمومی مردم هموطنم تاسف خوردم و البته برای مرتضی پاشایی مرحوم که این‌چنین طرفدارانی داشته. این موج‌های اهانت از منظر شخصی یک داستان گذراست اما اگر در مقیاس بزرگتر به آن نگاه کنیم متوجه عمق فاجعه خواهیم شد. این که چرا تعداد زیادی از مردم، چنین نفرت و خشمی را در خود حمل می‌کنند و ادبیات‌شان این‌قدر سخیف و نازل است، دل آدم را به درد می‌آورد، اما به نظرم روان‌شناسان اجتماعی می‌توانند تحلیلی ارائه کنند از چرایی اتفاقات این‌چنینی و این «مد» جدید و هولناک دنیای مجازی که هربار به هر بهانه به یک نفر می‌تازند، بی آن که توهین‌ها ارتباط چندانی با موضوع اصلی داشته باشد. نمونه‌اش را سال گذشته در مورد مسی و موارد مشابه دیده بودیم.
تصمیم گرفتم که صفحه‌ی اینستاگرام عمومی خودم را ببندم و یک صفحه‌ی شخصی برای دوستان نزدیک داشته‌باشم. دلیلش هم راستش اهانت‌ها نیست. آدمیزاد از خنجری که نبُرد زخم نمی‌خورد. من هم که نه بی‌احترامی کرده بودم و نه اهانتی، اصلن این حرف‌ها را به خودم نگرفتم که بخواهم شخصن دلگیر شوم. ناراحتی من ناراحتی عمومی از وجود و رشد این فرهنگ نازل است. درواقع بعد از این ماجرا، از مردم ناامید شدم. به هرحال این اتفاق، هدف من را از ایجاد یک صفحه‌ی عمومی، زیرسوال برد و به همین خاطر صفحه را به طور کلی پاک کردم. هدف من ارتباط بیشتر و نزدیک‌تر با عزیزانی بوده که همیشه چه در فضای مجازی و چه بیرون، به من لطف داشته‌اند. اما روزی که گذشت به من نشان داد که دیگر این راه ارتباطی «کار نمی‌کند» به اصطلاح. وقتی آن فضایی که به طور معمول فضای آرامی بوده برای ثبت لحظه‌ها یا معرفی کتاب و …، الان تبدیل به نوعی میدان جنگ شده، ترجیح می‌دهم که عرصه را برای توهین بیشتر به خودم، به مرتضی پاشایی مرحوم، و به عزیزانی که به من لطف دارند باز نگذارم. معرفی کتاب و فیلم را همچنان دوست دارم، و اگر صفحه‌ی عمومی برای این کار باز کردم، همین‌جا اعلام می‌کنم و الان هیچ صفحه‌ی عمومی در اینستاگرام ندارم. در نهایت امیدوارم روزی برسد که سطح فرهنگ مردم مایه‌ی افتخار باشد، نه شرم و خجالت.»

۱۵ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. هانیه جون دوست دارم .بیخیال این ادمای هرزه دهان بشو که شعورشون کمه. سوادشونم در حد اکابره که اظهار همدردیت رو ندیدن

 2. امیدواریم درس گرفته باشید. و از حسودی خود به دیگران حتی پس از مرگ شان برای مطرح کردن خودتان و این نوع حرف زدن ها و توهین غیر مستقیم به مردم دست بردارید و از با لا به مردم نگاه نگنید. همانطور که مردم این شبه هنرمند، را به اشبتاه بالا بردند، بزودی ایشان را پایین خواهند کشید.

  • حسودی ؟؟؟؟؟حالت خوبه شما .این بنده خدا سینما بود قبل اینکه مرحوم پاشایی مشهور بشن.متاسفانه نمیفهمید چی گفته

 3. مرسی آقا محمد. هانیه خانم توسلی کاش اصلا نطق نمیکردی.
  منم عاشق سینه چاک و طرفدار پر و پا قرص مرتضی خان پاشایی نبودم اما مثل برادر خودم براش اشک ریختم و فاتحه خوندم و اگر در ماموریت اداری نبودم حتما حتما در تشییع جنازه عزیزی مثل مرتضی خان شرکت میکردم تا به قول شما از عجایب میشدم. این حرکت شما واقعا بوی تنگ نظری و حسادت میده البته ببخشید.
  مرتضی رو خدا عزیزش کرد و البته هنر و اخلاق بی ریا و بدون غرورش. وگرنه مردم چرا برای سایر هنرمندا این همه غوغا نکردن!
  قبول کنید حرکتتون زشت بود و فتنه برانگیز و نه شان ملت ایران.
  شما اصلا در حدی نیستی که به فرهنگ ملت ایران توهین کنی، به چه حق و جراتی این کارو کردی!؟

 4. ممنون فرشته جان. سخنان تون بسیار منطقی بود

 5. مردم جو زده احساسی جهان سومی.

 6. فقط میتونم بگم گمشو برو هانیه توسلی

 7. واقعا بعضی از مردم بی جنبه ان دیگه شورشو در آوردین بنده خدا پاشایی دیگه رفت ول کنش نیستین چرا چپ میریم پاشایی راست میری پاشایی.چقدر جوگیرید شماها.ما هم پاشایی رو دوس داشتیم ولی دیگه بی جنبه بازی در نیاوردیم.واقعا واسه اکثر ملت ایران متاسفم.اقای پاشایی برای کسی نون و آب نمیشه یاد امام حسین باشین ک با چه مظلومیتی شهید شدن.

  • ازاینکه مردم ایران خیلی جوگیرن شکی نیست،ولی هانیه توسلی نبایداین حرفارومیزد،چون خانواده پاشایی خودشون داغدارن باشنیدن این حرفابیشتردلشکسته میشدن،بنظرم درموردپاشایی نبایداظهارنظرمیکرد

 8. هانیه جون افرین دوست داشته این جوری بگه به شما ها ربطی نداره

 9. عاشقتم هانیه جون

 10. خانم توسلی برای ما فقط مرتضی مهم بوده و هست و این منطقی هستش که وقتی شما حاضر نیستیدحتی یه تسلیت عمومی بگید هوادارای اون مرحوم اینطور رفتار کنن وخیلیم طبیعیه شما برو واسه سطح فرهنگ خودت تاسف بخور نه شعورو فرهنگ ملت ومردم کشور
  مرتضی همیشه تو قلب ما زندست و جاودانه میمونه
  یادش گرامی و روحش شاد

  • اصلنم حرفهای خانم توسلی توهین امیز نبوده و نیست. خب هرکس یه اخلاقی داره دوست نداره تو عموم تسلیت بگه مردم ایرانم که اماده تو فضای مجازین تا یه اتفاقی بیفته و سریع شلوغش کنن شمام که طرفدار مرتضی پاشایی هستی خب باش ولی چرا دیگه با بقیه بدرفتاری می کنید

 11. من شخصا طرفداره پروپا قرص مرتضام و اینو بدون اصلا درحدی نیستی که واسه مرتضی و طرفداراش تاسف بخوری وهمچنین واسه مردم ایران..قبول کن خیلی اشتباه کردی

 12. نه اینکه خانم توسلی خیلی ها اصلا نمیشناختن مرحوم پاشایی رو دلیل نمیشه بهم توهین کنید توهین کردن نشانه ناتوانی افراده پس بیایید به همدیگه احترام بگذاریم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*