خانه / سیاسی / سوال تامل برانگیز یک نماینده درباره مرتضی پاشایی

سوال تامل برانگیز یک نماینده درباره مرتضی پاشایی

نماینده بناب با اشاره به مراسم پرشور تشییع پیکر مرتضی پاشایی از نمایندگان پرسید: اگر اتفاق مشابهی برای شما بیافتد، چند نفر از موکلانتان در مراسم ختم شما حضور می‌یابند.

مراسم ختم مرتضی پاشایی کنسرت مرتضی پاشایی سوابق محمد باقری بنابی درگذشت مرتضی پاشایی بیوگرافی محمد باقری بنابی

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد باقری بنابی در نطق میان دستور امروز مجلس شورای اسلامی ( یکشنبه)، ادامه داد: عمر فعالیت حرفه‌ای یک جوان که به اندازه‌ی انگشتان یک دست هم نمی‌رسید نشان می‌دهد وی حضور عمیقی در دل و ذهن مردم داشت به طوری که کلام و تصویر مراسم تشییع جنازه وی هم نتوانست این شور را به خوبی متجلی کند.

وی خطاب به سیاست‌مداران و نمایندگان مجلس پرسید: آیا می‌توانید بگویید اگر اتفاق مشابهی برای شما هم بیفتد چند نفر از پاپ‌خوانان کشور یا مردمی که نمایندگی آنها را بر عهده دارید در مراسم ختم شما حضور می‌یابند.

باقری بناب در بخش دیگری از سخنانش افزود: بنده و سیاست‌مداران نباید خون شهدا را وجهه المصالحه اغراض سیاسی خود قرار دهیم و بزرگداشت بسیج را به انداختن چفیه به گردن محدود کنیم.

وی افزود: سلام بر بسیجیان و مردم گمنام ، این ایام متعلق به پابرهنگانی است که در مقاطع حساس از جمله دفاع مقدس جان خون را در طبق اخلاص قرار دادند.

نماینده بناب افزود: باید قدر و منزلت بسیج و بسیجیان را در عمل نشان دهیم.

باقری گفت: این روزها در هر نشست و استیضاحی بحث فتنه ۸۸ مطرح است بنده برای چندمین بار به صراحت فتنه سال ۸۸ را محکوم می‌کنم تا به هزار کار نکرده متهم نشوم، معتقدم یک نسل از انقلاب تحت تاثیر فتنه ۸۸ قرار خواهند گرفت.

وی از مسئولان خواست افراد و دستگاههای تاثیرگذار در حوادث سال ۱۳۸۸ را مشخص کنند تا موضوع فتنه برای کاسبی عده‌ای مشخص دائما مستمسک قرار نگیرد.

وی با محکوم کردن فشارهای اقتصادی به عنوان اصلی‌ترین عامل ناهنجاریهای اجتماعی و اقتصادی کشور گفت: بنده فقر و فساد و پرونده‌های خاک خورده در قوه قضاییه و آمار بالای طلاق را محکوم می‌کنم، بنده همه فشارهای اقتصادی که عامل اصلی این اتفاق ناخرسند است را محکوم می‌کنم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد به برخی از سیاست‌های اجرایی گفت: از تحریم داخلی برخی بانکها و دستگاههای اجرایی در علیه تولید ناراضی هستم، امیدوارم تحریم صندوق توسعه ملی و برخی از بانکها بر ضد تولید هر چه زودتر حذف شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با دفاع از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت: تیم مذاکره کننده با تکیه بر منویات رهبری و با زبان ملایم اقدام کرده است و نتیجه هر چه باشد پیروزی ملت ایران را در پی خواهد داشت..

نماینده مردم بناب از دادستان کل کشور خواست تا از اموال بابک زنجانی که اکنون بیت‌المال مسلمین است به خوبی مراقبت کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تذکر به وزرای کشور و راه و شهرسازی و کشور از آنان خواست تا احداث پل کمربندی چند شهر و تبدیل شدن چند روستان به شهر را با سرعت بیشتری دنبال کند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*