خانه / بورس و سهام / صنعت خرده فروشی پربازده ترین گروه با ۹ روز معامله

صنعت خرده فروشی پربازده ترین گروه با ۹ روز معامله

معاملات آبان ماه بازار سهام با بازدهی مثبت حدود دو درصدی شاخص کل پایان پذیرفت، به گونه ای که نماگر بازار سرمایه از ۷۴ هزار و ۱۳۲ واحد در اولین روز معاملاتی ماه گذشته به ۷۵ هزار و ۲۴۸ واحد طی آخرین روز معاملاتی آبان ماه رسید.

 

صنعت خرده فروشی با تک سهم قاسم ایران بازدهی مثبت بیش از ۲۷ درصدی را بدست آورد، بدین ترتیب “قاسم” طی ۹ روز معاملاتی عنوان پر بازده ترین را از آن صنعت خرده فروشی کرد.

بعد از آن صنایع سایر حمل و نقل و نیز ماشین آلات و تجهیزات در ردیف های بعدی قرار گرفتند.

تحلیل بورس بهترین سهام برای خرید در بورس اخبار بورس

این در حالی است که صنعت ذغالسنگ در پی افت قیمتی سهام دو زیر مجموعه خود یعنی ذغالسنگ شمال شرق شاهرود و نگین طبس طی معاملات آبان ماه بازدهی منفی بیش از ۱۰ درصدی را محقق کرد و به عنوان کم بازده ترین گروه شناخته شد.

رتبه های دوم و سوم صنایع کم بازده نیز به صنایع زراعت و محصولات چوبی اختصاص یافت.

تحلیل بورس بهترین سهام برای خرید در بورس اخبار بورس

در مجموع طی معاملات آبان ماه امسال سهام ۴۲۸ شرکت در بورس معامله شد که بازدهی مثبت رهاورد ۲۷۴ نماد بود، پنج مجموعه بورسی بدون بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و ۱۴۹ شرکت نیز بازدهی منفی محقق ساختند.

شرکت های نوسازی و ساختمان تهران، آبادگران و نیز کمباین سازی ایران مجموعه هایی هستند که در جایگاه نخست سهام پر بازده طی آبان ماه قرار می گیرند.

تحلیل بورس بهترین سهام برای خرید در بورس اخبار بورس

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که بانک قوامین طی مدت مذکور حدود ۷۸ درصد بازدهی مثبت محقق کرد که سهام آن در بازار پایه توافقی معامله می شود.

در مقابل اما، افت قیمتی سهام شرکت های دارو اکسیر، کاغذ سازی کاوه و قند نیشابور موجب شد تا این مجموعه ها به عنوان کم بازده ترین سهام مطرح شوند.

البته در این بین شرکتهایی همچون کیسون و بیمه سرمد قراردارند که سهام دو مجموعه مذکور در بازار پایه توافقی معامله می شوند.

تحلیل بورس بهترین سهام برای خرید در بورس اخبار بورس

همچنین بورس طی معاملات آبان ماه امسال بازدهی مثبت ۶٫۸۲ درصدی را محقق ساخت.

در پایان این گزارش می افزاید، تعداد ۴۱۲ هزار و ۴۰۲ کد معاملاتی با جابه جایی بیش از ۲۱ میلیارد و ۷۸۶ میلیون سهم طی بیش از یک میلیون و ۹۱۷ هزار دفعه معامله ارزشی به مبلغ بیش از ۵۵ هزار و ۴۲۴ میلیارد ریال را رقم زد.

تحلیل بورس بهترین سهام برای خرید در بورس اخبار بورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*