خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه “خزامیا” منتفی است

افزایش سرمایه “خزامیا” منتفی است

در چند وقت اخیر، اخبار و گمانه زنی هایی مبنی بر افزایش سرمایه حدود ۲۶۰ درصدی شرکت زامیاد به گوش می رسید که عمده دلیل آن ارزش مالی زمین شرکت فوق در ساوه می باشد.

در همین راستا، سرپرست سهام شرکت زامیاد در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز با اشاره به اینکه مالکیت زمین ساوه شرکت فوق همچنان مشخص نیست، اظهار داشت: زمین “خزامیا” در ساوه از یک شخص حقیقی خریداری شده است که در ابتدای قرارداد تعهد داده بود که زمین مذکور را از حالت زراعی به حالت تجاری تغییر کاربردی دهد ولی همچنان نوع کاربری زمین ساوه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

معصومی در ادامه افزود: در صورتیکه زمین ساوه شرکت زامیاد تا پایان سال جاری تغییر کاربری خود را ثبت ننماید براساس قانون قرارداد مربوطه فسخ خواهد شد و “خزامیا” میزان سرمایه خود را براساس دارایی های موجود برآورد و به سازمان بورس اعلام می نماید.

وی عملکرد ۶ ماهه اول سال جاری شرکت زامیاد را نامطلوب عنوان کرد و گفت: شرکت در ۶ ماه اول سال جاری تنها روزانه حدود ۶۰ دستگاه خودرو تولید کرد که این امر منجر به تعدیل منفی سود ۱۱ تومانی شرکت گردید.

سرپرست سهام “خزامیا” در پایان یادآور شد: شرکت زامیاد در ۶ ماهه دوم سال جاری تاکنون توانسته میزان تولید خود را روزانه به ۲۰۰ دستگاه خودرو افزایش دهد ولی این میزان تولید عاملی بر افزایش سود شرکت نخواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*