خانه / بورس و سهام / ساختمانی ها سود یکساله سپرده بانکی را یک ماهه دادند

ساختمانی ها سود یکساله سپرده بانکی را یک ماهه دادند

صنعت انبوه سازی، املاک و مستغلات دارای دو طبقه املاک و مستغلات و نیز انبوه سازی از جمله صنایعی است که طی معاملات آبان ماه امسال برخی از مجموعه های فعال در آن بازدهی مناسبی را نصیب سهامداران خود کرده است.

بورس در حالی بازدهی ۶٫۸۲ درصدی را طی ماه گذشته محقق کرده که طی همین مدت صنعت انبوه سازی بیش از ۲۱ درصد بازدهی به دست آورده است. بدین ترتیب گروه مذکور موفق شد تا به سهامداران خود بازدهی معادل بازدهی یکساله سپرده های بانکی اعطا کند.

براساس اطلاعات موجود، ۲۱ مجموعه در این صنعت فعال هستند که از میان آنها بازدهی مثبت دستاورد ۱۸ نماد بود و تنها سه مجموعه بورسی بازدهی منفی محقق ساختند.

به گونه ای که شرکت نوسازی و ساختمان تهران با رتبه نقدشوندگی ۶۰ مرتبه، بازدهی مثبت حدود ۷۷ درصدی را به دست آورد و عنوان پربازده ترین سهم در این گروه را از آن خود ساخت.

بعد از آن، شرکت های آبادگران با تحقق بازدهی مثبت بیش از ۷۶ درصدی و نیز سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان با کسب بازدهی مثبت حدود ۴۴ درصدی رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.

این در حالی است که کیسون با رتبه نقدشوندگی ۳۸۸ مرتبه و با تحقق بازدهی منفی ۴۸٫۲۹ درصدی به عنوان کم بازده ترین سهم صنعت انبوه سازی مطرح شد که البته سهام این مجموعه ساختمانی در بازار پایه توافقی معامله می شود.

علاوه بر این، شرکت سرمایه گذاری توس گستر نیز بازدهی منفی ۶٫۲۳ درصدی را محقق ساخت و در جرگه مجموعه های ساختمانی قرار گرفت که طی معاملات ماه گذشته با افت قیمتی سهام خود موجب کاهش ارزش سهامدارانش گردید.

بعد از آن نیز شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران با تحقق بازدهی منفی ۲٫۴۱ درصدی در جدول کم بازده ترین سهم جای گرفت که “ثنظام” نیز در بازار پایه توافقی معامله می شود.

عنوان نقدشونده ترین سهام نیز در صنعت انبوه سازی به “وساخت” با رتبه ۱۹، “ثباغ” با رتبه ۲۸ و نیز “کرمان” با رتبه نقدشوندگی ۳۳ اعطا شد.

در پایان این گزارش می افزاید، معاملات سهام شرکت های فعال در صنعت انبوه سازی طی آبان ماه امسال در حالی پایان پذیرفت که تعداد ۳۲ هزار و ۹۹۱ کد معاملاتی با جابه جایی بیش از یک میلیارد و ۱۷۸ میلیون سهم طی ۱۴۵ هزار و ۴۵۹ دفعه معامله ارزشی به مبلغ سه هزار و ۸۰۳ میلیارد ریال را رقم زدند و از میان ۲۱ مجموعه فعال در این گروه شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران با حجم معاملاتی بیش از ۱۶۲ میلیون و ۸۸۲ هزار سهم به عنوان پرگردش ترین سهم و در مقابل آن شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران به عنوان کم گردش ترین سهم برگزیده شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*